Vogel&noot soil solutions

@miroslavk

Na koji zahvat je podešen plug?
Kad prva glava hvata trag točka u sledećem prohodu?
Koji ti je raspon zadnjih točkova?
 
@Lala iz Banata@
Jer možda zbog ovog ne voliš rešetkaste daske?
df7n6.jpg

Kod mene se to nije desilo ni predprosle godine kad smo orali u "vodu" nego je bilo puna zemlje iza daske i izmedju....tako smo orali i nije bilo problema..Izgledala kao da je puna daska :)
 
Miroslave ovo se desava jer ti prva glava hvata deo zemlje koja je vec okrenuta ili obradjena,kako vec,i ona se lepi na dasku...isti problem sam imao kada orem podrivano zemljiste.

- - - - - - - - - -

Miroslave ovo se desava jer ti prva glava hvata deo zemlje koja je vec okrenuta ili obradjena,kako vec,i ona se lepi na dasku...isti problem sam imao kada orem podrivano zemljiste.
 
Potpisujem izjavu iznad. WY 400 tela su fenomenalna, jako mali otpor i jako dobro oranje. Danas orao slatinu, nisam verovao da ovako može da se ore ova parcela. Doduše tanjirano strnjište je u pitanju. Posle razoravao lucerište par jutara nazad u istoj duži, katastrofa koliko teško i suvo.
 
Lalo sta podrazumevas pod slatinom?ili ja ne vidim dobro,ili se znacenje reci razlikuje...
 
Slatina, klasična slatinska zemlja, lepljiva, crna k'o katran, na nekim mestima i bela u koju kad je vlažno propadaš 100 %, kukuruz ne uspeva uopšte, suncokret kako - tako, jedino pšenica, ovas, lucerka... Samo ova godina je 100 % naopaka, rasipa se i dosta se lako oralo. Pretprosle godine je Rus tu imao problema i sa 3x30 cm na nekim mestima. Prošle godine tu nije orano, samo je tanjirano za žito.
 
Slatina, klasična slatinska zemlja, lepljiva, crna k'o katran, na nekim mestima i bela u koju kad je vlažno propadaš 100 %, kukuruz ne uspeva uopšte, suncokret kako - tako, jedino pšenica, ovas, lucerka... Samo ova godina je 100 % naopaka, rasipa se i dosta se lako oralo. Pretprosle godine je Rus tu imao problema i sa 3x30 cm na nekim mestima. Prošle godine tu nije orano, samo je tanjirano za žito.
Hehe...to nije slatina,bar kod nas...u iole mokru slatinu kada zapadnes,dzabe dizanje masine koju traktor vuce,ostaje se na mestu sa diferencijalom u njom...a kada zasusi nema te sile koja ce provuci masinu kroz nju,nesto garant puca....imam jednu njivu kroz koju se proteze,uh to je borba...a ovo sto ti ores deluje kao sasvim pristojna zemlja za nas atar...koji je takodje ne daj boze.danas gledam yta 1204 sa regentom 3 brazde...traktor mili,izuzetno se tesko ore,cima,traktor dimi,zabacuje-sreca pa smo zavrsili mucenje za ovu godinu.
 
strasno koliko su skocili cene, znam da je vogel L 950 UN daske pretpluznjaci i tocak bio 1950e nov 2005g

nego lalo koje daske ti imas na vogelu? kako se vuku u laskim zemljistima i jesu li bolje resetkaste?
 
strasno koliko su skocili cene, znam da je vogel L 950 UN daske pretpluznjaci i tocak bio 1950e nov 2005g

nego lalo koje daske ti imas na vogelu? kako se vuku u laskim zemljistima i jesu li bolje resetkaste?

Na L950 imam UN 400 tela, a na obrtacu WY 400. Vise mi se svodja rad WY tela, pogotovu u teskim zemljistima. Nisam ljubitelj resetkastih tela.
 
Nazad
Vrh