Voćarski traktor-vaša preporuka

Drage kolege,
procitao sam odsta sadrzaja sa foruma na temu izbora trakotra ali i dalje imam ozbiljnu dilemu da li da kupim Foton 504 4wd ili Mahindra 6050 4wd. Oba su 50ks. Razlika u ceni je cca 1.200eur u korist Mahindre.
Teren na kom radim ima nagib od 5-6 %, iskljucivo ga planiram za vocarstvo, konkretno lesnik, 3 parcele u ukupnoj povrsini 4.5ha.
Potrebe su mi za freziranje nosenom frezom pipalicom, sutra za neki atomizer, tarup ili malcer i u principu nista vise.
Da li jedan od ova dva modela zavrsava posao, zadovoljava potrebe koje sam naveo.
Hvala vam puno na pomoci.
Svaki savet je dobro dosao jer sam veliki lajk za traktore, nikad ga nisam cak ni vozio. Ucim tek :)
Hvala hvala hvala
 
Drage kolege,
procitao sam odsta sadrzaja sa foruma na temu izbora trakotra ali i dalje imam ozbiljnu dilemu da li da kupim Foton 504 4wd ili Mahindra 6050 4wd. Oba su 50ks. Razlika u ceni je cca 1.200eur u korist Mahindre.
Teren na kom radim ima nagib od 5-6 %, iskljucivo ga planiram za vocarstvo, konkretno lesnik, 3 parcele u ukupnoj povrsini 4.5ha.
Potrebe su mi za freziranje nosenom frezom pipalicom, sutra za neki atomizer, tarup ili malcer i u principu nista vise.
Da li jedan od ova dva modela zavrsava posao, zadovoljava potrebe koje sam naveo.
Hvala vam puno na pomoci.
Svaki savet je dobro dosao jer sam veliki lajk za traktore, nikad ga nisam cak ni vozio. Ucim tek :)
Hvala hvala hvala

Ako ti razmak reda od reda nije 6 m tesko ce ta kabina prolaziti na oba traktora, i to je pitanje jer lesnik nije spalir pa sto vece njegovo sirenje daje veci rod a opet u sredini krosnje treba da je golo i osvetljeno pa ti je sve bitno na obodu krosnje. Vidjao sam da stavljaju sipke od pocetka haube pa do vrha kabine kako bi grana klizila preko traktora samo sto je to stavljano na bas vocarske traktore a oni su sami po sebi vec uzani.
 
Ako ti razmak reda od reda nije 6 m tesko ce ta kabina prolaziti na oba traktora, i to je pitanje jer lesnik nije spalir pa sto vece njegovo sirenje daje veci rod a opet u sredini krosnje treba da je golo i osvetljeno pa ti je sve bitno na obodu krosnje. Vidjao sam da stavljaju sipke od pocetka haube pa do vrha kabine kako bi grana klizila preko traktora samo sto je to stavljano na bas vocarske traktore a oni su sami po sebi vec uzani.
Ne planiram da kupim traktor sa kabinom. Samo zastitni ram. Razmak redova je 5x4.5 metara. Hvala na pomoci.
 
Zasto? Za zastitu pri prskanju kupis skafander Spring, neko gumirano zastitno odelo, cizme i rukavice i nemas potrebe za kabinom. Spring skafander ima ventilator na punjivu bateriju tako da moze da se nozi bez problema i po vrucini. Ja sam tako uradio.
 
Zasto? Za zastitu pri prskanju kupis skafander Spring, neko gumirano zastitno odelo, cizme i rukavice i nemas potrebe za kabinom. Spring skafander ima ventilator na punjivu bateriju tako da moze da se nozi bez problema i po vrucini. Ja sam tako uradio.
Iskreno u tom pravcu i razmisljam. Al mi treba savet koji od ova dva traktora. Ima li razlike , za koji model bi ste se vi opredelili i zbog cega? Hvala
 
Kad pretrazujem iskustva klorisnika ova dva modela Foton 504 4wd ili Mahindra 6050 4wd , svakako mnogo vise sadrzaja nalazim na tmeu Mahindre. Cinjenica da je zastupljeniji i poznatiji brand, pretpostavljam i kvalitet. Ali za moje potrebe, kad poredim performanse jednog i drugog modela ne mogu da vidim neku znacajnu razliku da bih 1.200eur vise dao za Mahindru. Opet sa druge strane ne zelim da napravim pogresan izbor zbog relativno male razlike u novcu. Molim vas za pomoc. Hvala
 
Zasto? Za zastitu pri prskanju kupis skafander Spring, neko gumirano zastitno odelo, cizme i rukavice i nemas potrebe za kabinom. Spring skafander ima ventilator na punjivu bateriju tako da moze da se nozi bez problema i po vrucini. Ja sam tako uradio.
Zasto?zato sto si sav mokar gde god pipnes hemija.....a u kabinu sa karbonskim filterima mozes i u odelu,zavrsis prskane i mozes na svdbu.... a u bicnoj kabini masku na glavu i opet si suv i cist. Iza obicne poslove tipa tarupiranja,frezovanja....ne greje te sunce u glavu nit ti vetar probija do kostiju
 
Nemam pomenute traktore pa i nemam iskustva sa kvalitetom. Mislim da ti je 50 ks dovoljnjo ukoliko nemas povece masine sa zahvatima i tezinama. Ipak posedujem Torpedo 90 ks sa kabinom (kojem je pitanje dana zamena za kompaktniji vocarac) i Imt 539 kabrio. Razlika u komforu je nebo i zemlja jer se nekad potrefi da je vetrovito a hladno e tu je kabina od zlata vrednija. O hemiji ne treba ni polemisati, ili filteri na glavu ili kabina po meni obaveza...
 
Imam 539 bez kabine. Obradjujem 2 ha voca i jako retko imam potrebu da radim kada vetar duva ili je jako hladno. Za moje potrebe kabina mi ne treba. Zato sam insistirao da prodavac skine kabinu i umanji mi cenu za 300e. Istina je ovo sto Vasovac kaze da kada duva vetar pri prskanju skroz si mokar ali naglasavam da koristim gumirano odelo, cizme i dugacke gumene rukavice tako da hemija ne dolazi do tela. Da sam uzeo traktor sa kabinom imao bi problema sa prolaskom kroz vocnjak.
 
Знаш да код нашег заступника "Фотона" имаш (или је макар било раније) N варијанту (вероватно N од narrow - узак), управо воћарски трактор?
 
Знаш да код нашег заступника "Фотона" имаш (или је макар било раније) N варијанту (вероватно N од narrow - узак), управо воћарски трактор?
hvala puno
Pogledao sam tu N varijantu, vocarski ga zovu. Manjih je gabarita. Deluje mi da je ok sto se tice performansi. Mada, nemam iskustva da bih procenio. Ne znam samo za servisiranje sta ljudi rade i kako se snalaze za popravke, delove i sl. Hvala
 
Имају они сервисну службу и складиште резервних делова - то морају да имају ако продају тракторе. Ако гледаш "Махиндру", прелопатај тему на форуму о њима, па види како је са кваровима поправкама и деловима, а исто то можеш да урадиш и са темом о "Фотонима" - то може да буде добар почетак сакупљања корисних информација о тракторима која сада имаш у виду за куповину. После тога, слободно питај људе са форума о конкретним питањима која будеш имао, па онда нешто треће - са списком питања које имаш, назовеш фирме увознике и замолиш да издвоје неколико минута за тебе јер си заинтересован за куповину, па онда једног лепог дана издвојиш време и одеш да видиш уживо оно што те интересује...
 
Drage kolege,
procitao sam odsta sadrzaja sa foruma na temu izbora trakotra ali i dalje imam ozbiljnu dilemu da li da kupim Foton 504 4wd ili Mahindra 6050 4wd. Oba su 50ks. Razlika u ceni je cca 1.200eur u korist Mahindre.
Teren na kom radim ima nagib od 5-6 %, iskljucivo ga planiram za vocarstvo, konkretno lesnik, 3 parcele u ukupnoj povrsini 4.5ha.
Potrebe su mi za freziranje nosenom frezom pipalicom, sutra za neki atomizer, tarup ili malcer i u principu nista vise.
Da li jedan od ova dva modela zavrsava posao, zadovoljava potrebe koje sam naveo.
Hvala vam puno na pomoci.
Svaki savet je dobro dosao jer sam veliki lajk za traktore, nikad ga nisam cak ni vozio. Ucim tek :)
Hvala hvala hvala
Pogledaj malo Valpadanu,Antonio Carraro,Ferari orginal vocarsko-vinogradarske
Valpadana nije skupa,to su ti okretni i sposobni traktori,jos ako je zglobar.
Ja sam nekad vozio dok sam radio u vinogradu Holdera al taj je preskup.
 
Pogledaj malo Valpadanu,Antonio Carraro,Ferari orginal vocarsko-vinogradarske
Valpadana nije skupa,to su ti okretni i sposobni traktori,jos ako je zglobar.
Ja sam nekad vozio dok sam radio u vinogradu Holdera al taj je preskup.
Hvala puno na preporuci i predlogu. To mogu da odlozim za neku kasniju fazu, kad to finansije budu dozvolile. Za sada mi je ciljna grupa samo kina i indija odnosno ovi modeli koji se "sklapaju" kod nas zbog apliciranje za subvenciju republike. Veliki pozdrav
 
O potrazi sam za voćarskim traktorom koji bi obrađivao 5ha voćnjaka. Teren je brdovit.
Minimalno 60ks
Prednja vuča
Kabina
Bodžet 13000e.
Gledosam landini rex i new hollanda.
Šta još preporučujete zataj novac?
 
Nazad
Vrh