VLADIMIREC T-25

Hvala sto si slikao :)Ali ja sam trazio sliku grubog filtera I creva koja povezuju grubi filter I ostatak traktora, ali hvala bar znam da je sve povezano kako treba.Onaj starac video na internet da svako moze da popravlja pa ajde da I on bude majstor:D
A 10 godina nije hteo da odnese kod majstora da mu popravi rikverc, covek samo vozio unapred :(
Koliko kostaju delovi za kucnice slabo koci a levu ne mogu ni da stisnem?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Kod mene, kada sam kupio traktor, nije ni bilo tog "grubog" filtera, a dovod nafte je bio "odgore", pa sam prepravio, probušio rezervoar na dnu, hartletovao jednu cevčicu, pa odatle "srče" gorivo, zato sam ti slikao...
 
Kod mene na rezervoar crpi odozdo.Ima samo jedna cevka koja ide odozgo prema ventilatoru.Ne znam cemu sluzi ali traktor bas lepo radi sa 10 litara u rezervoaru.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Stavi ti taj grubi , jako je koristan , pogotovo ako sipaš gorivo iz kanti pa se uviječ nađe malo vode od kondenzacije ili bilo kakvog drugog smeća .
Naravno i makar jednom godišnje ga ''otpusti''.
 
Kolko gas dajete kad palite vladimirca.Nekako mi mnogo cudno pali kad je mali gas.A kad je malo veci ko iz topa.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Čitaj Uputstvo, momčino !!!! :ppozdrav:
Gas ide "do daske", onda startuješ...
Sačekaš par sekundi da se broj obrtaja stabilizuje, onda smanjiš "na ler", tj, oko 800-1000 obrtaja ako ti radi tahometar....
 
Čitaj Uputstvo, momčino !!!! :ppozdrav:
Gas ide "do daske", onda startuješ...
Sačekaš par sekundi da se broj obrtaja stabilizuje, onda smanjiš "na ler", tj, oko 800-1000 obrtaja ako ti radi tahometar....
Sad si me podsetio.Vlasnik je isto palio ali nisam video sta tacno radi.Da vas nisam pitao ko zna sta bi bilo sa motorom I anlaserom.Zato mi se cudno culo dok sam palio.Hvala puno :)

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Sad bolje pali.Ali dzabe ponovo sam se iznervirao zato sto je verovatno ostao pogon pumpe bez ulja pa se culi zupcanici.Majstoru cu sledece nedelje da odnesem pa neka ga on popravlja.I jos plus kad saltam menjac zakrci jer jos nisam navikao.A da ne pricam o nekom cudnom zvuku koji dolazi sa desne strane kod ventilatora.Dodje mi da ga okacim na oglas I prodam :/ Ja sam ispao glup jer ga nisam vozio vec je on upalio I ugasio.Veceg prevaranta nisam video, a I komsija mi je rekao da se cuje neki zvuk iz motora ali ja ga nisam slusao :(
Ali bar sam bolje proso nego nas clan.Njemu je prolupao pri prvom paljenju.
Verovatno ces da se pronadjes :)

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Danas sam resio da uposlim vlatka (tako ga vi zovete) pa sam kupio litar sae 90 ulje.Kad sam otvorio cep za merenje izaslo je ulje I brzo sam zavrnuo sraf.Jel moguce da je imalo previse ulja pa je izbilo na dihtung, I da odvrnem sraf za merenje da iscuri visak?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Neka iscuri visak. Posle odvrni odole naspram pumpe na sredini traktora sraf i ispusti ulje i izmeri koliko je izaslo. Ako je izaslo 2--3 decilitra onda je dobro. Toliko i naspi novo ulje. Sto se tice gasa prilikom paljenja dovoljno je namestiti rucicu na malo jaci ler. Pumpa se autumacki namesta na maksimalni protok goriva dok se motor nezalaufa. I jos nesto. Nije tebe niko zajebo. Zajebo si se sam cim si dozvolio da te neko zajebe.
 
Uopšte ne merim količinu kada menjam ulje, jednostavno, odvrnem gornji i donji da iscuri staro, kad se ocedi, zavrnem donji i odvrnem srednji (kontrolni), pa nalivam u kućište sve dok na srednji ne procuri....
Onda zavrnem i srednji i gornji, malo prebrišem krpom okolo, naokolo, i Vlajko je opet spreman za nove radne obaveze....
Na svakom kućištu gde se sipa ulje, na ovom traktoru, postoji KONTROLNI šraf, i čak i da nemaš pojma koliko ulja ide, sipaš dok ne procuri na kontrolni šraf....
I na boš pumpi, i na kućištu hidraulične pumpe, i na menjaču, i na bočnim reduktorima....
Na motoru i na kućištu (rezervoaru) hidraulike postoje kontrolne šipke, klasični merači ulja....
 
To je tako kad je sve normalno. Ali ako je majstor iseko dihtung malo siri ko zna koliko ulja predje preko njega iz kucista.
 
Hvala!Upravu si ja sam kriv.Ulje u kucistu je novo pa nema podrebe da menjam, samo cu da odvrnem srednji sraf I da iscuri visak.Zato mi je izbacivalo kroz dihtung jer je imalo previse ulja.A ja budala hteo da odnesem da mi zamene dihtung :)

A kad budem menjao u motor promenicu sva ulja osim u hidrauliku I menjac.I kako vama radi sat za temperaturu?
Moj na ler igra na 40 a kad nabijem gas igra izmedju 40 I 80.Jel treba da igra ili samo da stoji.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
Sve je lepo odradio.Sad je suv jer je izaso visak, ali samo deo.Sutra cu da sredim to.
 
Kakva Igranka ?
Treba da stoji u nekom položaju, normalno, kada staneš traktorom posle obavljenog posla, drljanje, oranje, a traktor radi na leru, kazaljka polako pada nadole i uglavnom, kod mene bude između 40 i 60....
 
Nazad
Vrh