VLADIMIREC T-25

Drugari evo mene opet sa onim problemom mesanja vazduha i ulja u sistemu za hidrauliku,skinuo sam onaj deo sa strane razvodnika i razmiljam da li treba da ide kuglica ovde izmedju opruge i ovog dela ?Meeni stoji samo opruga

fotografija-0256.jpg

fotografija-0257.jpg


- - - - - - - - - -

Hvala na pomoci stavio sam kuglicu i zamenio pumpu,sada hidraulika radi besprekorno postavljam slike sredjene masine u roku od sat vremena

- - - - - - - - - -

p1210531.jpg


p1210532.jpg


p1210533.jpg


p1210534.jpg


p1210535.jpg


p1210536.jpg


- - - - - - - - - -

E uporedite sad slike i slike kad je bio na kamionu :osmeh: sredjena hidraulika,remontovan menjac,sredjena glava upravljaca,nove gume,nov anaser,nov akumulator,ja sam zadovoljan
 
Imam i ja planetarac i za sada se odlicno ponasa. Veoma brz i moze sa dosta manjim akumulatorom besprekorno paliti. Samo ako mislite verglati vise od 15 sek ili je nesto neispravno to zaboravite. to nije alnaser za duza verglanja kao sto je fabricki.
 
Ovaj anlaser je tzv. brzi ili "planetarac"...
Kada je akumulator ispravan vrti kao lud, može i sa manjom amperažom, ima ga na traktoru T25 (onom sa tri ručice, i zaobljenom haubom) jedan moj rođak ovde u selu. Ne okrene ni čestito ključ a on kresne k'o mina...
Ali kolega Vića022 je apsolutno u pravu, svi ostali faktori što se tiču paljenja moraju da štimaju, jer ako se duže vergla, lako pregori...Dešavalo se već...
Cena mu je oko 100-110 eura nov...
 
Ja palim sa akumulatorom od 55ah i to vec 7god starim bez ikakvih problema. Niti imam grejac ,a zgruva ga ko besan. Cena mu zavisi od proizvodjaca a vecina je kineskih kojima je kraci vek. Kod mene je Slovak iz slovacke kupljen od Milosa T25
 
Sitno cimaj volanom levo desno i prati izlaznu osovinu i krajnice spona .tu ces primetiti dal prate pokret volana i gde se pojavljuje luft. Biksne prednjeg trapa su isto bitne ako imaju lufta jer i zbog njih moze razvaljivati spone.U samom kucistu vecinom strada dvoredi lezaj na kojem je pogon za puz ili konusni lezaji .oni se mogu dotezati plotnama ispod poklopca kucista i dotezanjem same osovine na matici ispod volana
 
Jedan "majstor" je meni objasnjavao da desnu gumu pumpa na 0,5 atm manji pritisak od leve, pa ne smeta mu luft u volanu (u sistem za upravljanje) :haha:
 
Najbolje onda da vozim na ispustenim gumama pa nemoram ni motati .Bem ti majstora ,to kad bi mi rekao glavu bih mu polupao.Ako nemam trap ,gume i kocnice vozilo mi netreba niti sedam u njega a kome je zivot jeftin nek ide kako god hoce samo dalje od mene
 
Ja sam u to vreme cesto koristio vladimirca, ali traktor nije bio moj, pa nisam nameravao nista raditi ili remontovati na njega, ali je bila smesna situacija kad je taj "trik" objasnjavao...
 
Sto rekli nadrimajstori. Moze se to tako resiti ali bre vlatko nema servo volan pa ga zgodno motati na polupraznim gumama a uz to napinje jos vise ceo upravljacki sistem. I ono sto je jos dobro ce otkazati a plasticni ulosci krajnica smesna cifra.Najgore sto moze proleteti kugla kroz tu plastiku i ode glava. Veruj mi da me glava vise boli od takvih majstora jer ih i ovde koliko hoces. Na takve slicne dijagnoze sakm se smejao od muke.Jednostavno ostanem bez teksta, ima slike a nema tona
 
dulkaarpad@-----U pravu si i jeste trik. Kad ti trap vuce na jednu stranu naprimer levo tu gumu naduvas a desnu ispustis i traktor ide pravo. Ovo radis kad su gume losije.
 
Ali ako je problem u tome da ne trap vuce ni na jednu stranu, a on namerno to izazviva kao dete crno (da vuce na jednu stranu) da ne bi motao stalno u prazno, da bi trator islo pravo, pa mislim da i nije neko resenje. Jeste da se premosti dok ne uradi, i za to je dobar trik, ali to da bude krajnje resenje...
 
Dali je neko imao problem sa ukljucivanjem kardana na T -25. Problem je na rucici za ukljucivanje ona spojnica nedovoljno uzubljuje na osovinu koja ide kroz menjac. Kao da se ona osovina pomerila unutra pa je spojnica slabo uzubljuje. Dali ta osovina moze da se pomeri prema nazad uz dodavanje neke odstojne platne ili caure bez otvaranja menjaca.
 
Unutar menjaca imas 2 osovine prikljucnog vratila. ide duza pa spojnica pa kraca ka nazad. kod spojnice je izvod zupcanik za spore brzine [ I i II] .tu ima zeger i lezaj i najverovatnije ti je tu problem ili su zupci pozadi zajedeni ili viljuska i prenos pojedeni pa negurne skroz . resiti po meni jedino otvaranjem i pregledom ako mislis da se jos nesto nezdrobi ili osteti. sumnjam upravo na taj zeger osigurac na sredini da je ili iskocio ili pukao pa se smakla osovina ka unutra malo u spojnicu
 
Probaj rucicu da gurnes jos nazad van svog zleba ili je razmontiraj od one polugice koja ulazi u menjac i polugicu rukom ukljuci koliko ide do kraja. Ako i onda nebude ukljucio ispusti ulje i izvadi celu prirubnicu sa kardanom napolje pa kroz rupu mozes da vidis gde je kvar. Valjda.
 
Sitno cimaj volanom levo desno i prati izlaznu osovinu i krajnice spona .tu ces primetiti dal prate pokret volana i gde se pojavljuje luft. Biksne prednjeg trapa su isto bitne ako imaju lufta jer i zbog njih moze razvaljivati spone.U samom kucistu vecinom strada dvoredi lezaj na kojem je pogon za puz ili konusni lezaji .oni se mogu dotezati plotnama ispod poklopca kucista i dotezanjem same osovine na matici ispod volana
skinuo sam krajeve spona,i odneo kod metalostrugara da mi prepravi konus na krajevima spona od velikog rusa koje se dotezu kada dobiju lufta i duplo su vece kugle od fabrickih vladimircevih,a i kada dodju da se ne mogu dotezati vise,otvoris je na vrhu i zamenis samo plastike unutra..postavicu sliku kako izgleda kad zavrsim...a jel moze malo detaljnije drugar oko ove matice ispod volana,da mi objasnis tacno gde stoji i koliko da je dotegnem..?.. :)
 
Nazad
Vrh