Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Izgleda nista nije brisano,nego su stranice povecane,tako da na jednu stane vise postova,pa je doslo do smanjena broja stranica. :ppozdrav:
 
kod mene na petnaestoj strani su urbanove slike zaklanog ovna i ispod slika od Gorana 974 koja je samo bela kocka a slike nema,a na 39oj Miljko je ubacio i stoji veliki plavi kvadrat a na njemu pise tinypic this image or video has been moved or deleted :sta:,ovo Dekijevo objasnjenje je mozda najrealnije,samo neznam za te slike mozda je to samo kod mene
 
Pozdrav prijatelji, planiram da zapatim ovce. Imam ponudu za Vinteberg ovce i il de france. Molim za savet koje da odaberem, pazario bi 3-4 odrasle ovce. Usput ako može i pomoć oko ishrane. Imam odlične ulove za ispašu pošto živim na salašu. Hvala Josip Sombor
 
zdravo druze! ako imas uslove,nemas sta da razmisljas,kupi i radi. izaberi ti koju rasu hoces,danasnje ovce su sve dobre ako imas uslove.
 
pozdravljam sve odgajivace.da li neko zna gde se na internetu mogu pogledati snimci farmi ovaca rase virtemberg u nemackoj ili austriji?za nas koji nismo u mogucnosti da idemo na exkurzije,da bar malo priblizimo sebi nacin rada nasih kolega.prijatno vece svima :ppozdrav:
 
na zalost bar ja do sada nisam nasao neke bitnije video snimke sto se uzgoja ovaca u tim zemljama tice. Same ekskurzije jesu jako poucne ali se najbitnije stvari saznaju duzim poznavanjem nekih tamosnjih odgajivaca. Neke osnovne svari koje oni na jednoj takvoj ekskurziji mogu daprezentuju vecina nasih ljudi koji se malo ozbiljnije bave ovcarstvo i sami znaju. Obicno se posetilac prvi put odusevi velicinom i ujednacenoscu stada i lepim pasnjacima i onda zaboravi na sve druge sitnice i ono sto je hteo da pita. To sve pricam i zvog iskustva. Tek kad covek vise puta poseti neke farme i detaljnije prica sa odgajivacima sazna neke detalje.

Post je spojen: [time]1300825184[/time]
_________________________________________________
evo jednog linka koji ce mozda da donekle docara sliku jedne aukcije ovnova sa B92. To je jedan snimak koji smo i ja brat poslali Urosa a on ga je obradio i donekle prokomentarisao. Nisu bas svi kometnari korektni ili potpuni ali je u ovom slucaju slika bitnia. Pozdrav
http://www.youtube.com/watch?v=L5a_Rot-l_0
 
izgleda da su sada svi ovcari jako zauzeti da se spremaju za novu sezonu posto se malo toga desava na forumu. Na neki nacin to je dobar znak da ljudi koriste lepe dane i urade nesto korisno u stalama, na pasnjacima ili njivama a ne da trose vreme pored racunara :cao:
 
kako nema nista,ima kod mene :ppozdrav:,juce kada sam se vratio iz nocne sa posla ovo me je zateklo u oboru,tri devojcice ::svaka cast::

ilel9u.jpg

Post je spojen: [time]1301302186[/time]
_________________________________________________
2w1s754.jpg

Post je spojen: [time]1301323981[/time]
_________________________________________________
20pdlqf.jpg


inace to je moja omiljena ovca,ime joj je Bozana,rodjena je 7januara :ppozdrav:jedina maza u mom stadu
Post je spojen: [time]1301345678[/time]
_________________________________________________
zm17xc.jpg
 
primila je ovna 3.novembra u 15:00,a ojagnjila se 28 marta,u 03:00h,da nije poranila malo :sta:
Post je spojen: [time]1301345913[/time]
_________________________________________________
hvala il druze
 
podrav Milane i nemoj da se brines jer ovo na slikama izgleda "Sasvim pripodno" sto bi rekao Memedovic, samo ih ti umnozavaj i nista se ne brini dok ovako izgleda ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh