Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
ako si do sada imao samo pramenke ciste odusevices se prirastom kod jagnjadi sigurno...
 
Ima par mesta na telu gde gotovo svaku ustinem, kada se guraju jos vise se uprljaju jedna od drugu pa izgleda kao da sam ih klao :sjasi:
Ista situacija,valjda se jos nisam ustosio sa masinicom,al kad sam pramenke sisao,ni jednu nisam posekao,zanimljivo...

---------- Poruka napisana u 15:42 ---------- Prethodna poruka je at 15:39 ----------

Bato,mozes li mi reci otprilike kako se krecu kilaze ovih tvojih siljegnica?

Srna,cestitam,i neka bude koristan.da napuni tor...:ppozdrav:
 
Bato je posta odlican igrac po pitanju kvaliteta grla da ti mnogo ove siljezice jagnjadi daju
Srna ovnic neka je koristan samo kasno ce ti ovce mrkati ako sad ima 3 mjeseca
 
Ima par mesta na telu gde gotovo svaku ustinem, kada se guraju jos vise se uprljaju jedna od drugu pa izgleda kao da sam ih klao :sjasi:

Bato vodi racuna na ovim vrucinama musice znaju da naprave haos,uvek koristi oleumgirodale ili katran,ako nemas katrana vici da ti saljem jedno kilo sa sitiexpresom
 
Bato,mozes li mi reci otprilike kako se krecu kilaze ovih tvojih siljegnica?
Savo stvarno ne znam, mislim da su od 50ak kg do 70ak ove starije, ona sa prve slike bih morala da ima 70ak kg. Kada prodje ova frka sa zetvom izmericu ih.

Bato vodi racuna na ovim vrucinama musice znaju da naprave haos,uvek koristi oleumgirodale ili katran,ako nemas katrana vici da ti saljem jedno kilo sa sitiexpresom
Hvala Mirko druze, sredio sam ih :ppozdrav:
 
posto je bato postavio album dragacevskih udruzenja ovcara moram vam reci da sam bio i video stado i ono izgleda vrhunski. odmah sa pazario jednog ovnica koji je od trojki i kada sam ga kupio imao je 35 kg po ceni od 3 eura po kg. jako se dobro razvio i vec sada je presisao moje najvece ovce. nisam ga merio ali izgleda vrhunski.dakle sve je ok spolja ali ima samo jednu manu koja ce mu doci glave a to je da ga ovce uopste ne zanimaju . ne skace ni na jednu a sada se uveliko mrkaju tako da sav posao obavlja stariji ovan i jos jedan mladji oz mog zapata koji nebi trebalo da uopste bude medju ovce ali posto ovaj kupljeni nece da skace ovaj mali ima sansu
 
Slavis daj mu jedno pola sugonala dok ne oseti šta treba da radi. Mozda ga i stari ovan tukao pa nesme da skače.
 
Кад је код мене пре неку годину било два овна, један млађан и старији, у сезони мркања оба су се гурали око оваца. Онда су се једаред потукли док су били на паши и тад су ваљда одмерили снаге јер после се млађи нимало није мешао. Тако да ако имаш услова пробај да га одвојиш самог са овцама да не испадне скупо печење.
 
Ja sam imao slican problem,starijeg ovna sam spojio sa mladjim (kada je matori zavrsio sa parenjem) kako sam ih spojio tako su poceli da se udaraju ovaj matori mnogo veci i tezi a mladji manji a zivahniji.Ne zna se ko koga lema.Na kraju sam ih vezao jedan pored drugog i tako su bili vezani nekih 4-5 dana,posle kada sam ih pustio nisu se bili.
 
Nazad
Vrh