Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Katalozi sa sajma:



Sa kataloga bih kao zanimljivo izdvojio slike sampiona:



Kod ostalih izlagaca nisam video ovakav vid prezentacije,te sam preslikao samo ova dva kataloga.
 
Poslednja izmena od urednika:
Miljko da znas kad god postavis slike ja se strecnem moram da odem do stale da gledam u one moje gviske i trazim mane,poredim,onda posle nemogu da spavam,te cu ovo,te cu ono i tako me upucas ko bazukom:haha:,salim se samo postavljaj da znam gde sam i koliko napredujem.Ovce su ti prva liga druze.
 
i meni su najdraze ove slike koje napravim na travi, u takvom ambijentu mi se ovce najbolje uklapaju. Ja ne idem cesto na livadu to brat svakog dana radi ali kad odem mene toliko opusta kad ih gledam kako brzo pasu onu travu da to ne mogu da opisem.
Posto nam livada nije bas blizu a ovce svakog dana moraju da pesace do livade, ovce koje imaju jagnjad uvek ostaju u stali a bas bih voleo da mozemo i njih da izbacimo na travu ali dobro ne moze se sve imati.
Ljaku noc svima
 
Enti ako si dobro video u kantar,to je vrhunski ovnic kad ima tu kilazu a odbijen sa 1,5 mesec,lep je,nije dobio ni 'stomak',samo napred.
 
Deki vaga sto meri do 100kg i ubacim ga u gajbicu od hleba na ledja tako da nema kud, tako merim sve jaganjce gajba plasticna je 2kg a 39-39.5 ne moze bas tacno jer nece da bude miran uvek se cimne neka je i 37 ovo 37.5 sam vise radi preciznosti. Da znate da sam prezadovoljan ovom kupovinom (za sad). Kad ga uhvatis u ruke nekako je cudan kao da je drugaciji raspored misica nego kod ovih mojih ili je to neko moje ushicenje pa mi deluje mocnije i nabildovanije...
Vrhunski Deki nego sta, imam ja oko pijacno i ne dzambam sa ujakom dzabe ovce naucilo se valjda po nesto do sad, treba biti majstor izabrati pravog ovna sa ovom staroscu i kupiti ga za 100evra lako je uzeti od godinu dana :haha: Kao sto mozete videti i na slici ne jede lucerku (nemam) a mozda bi bio jos bolji da ima i nje (kukuruz, zob i granulje po volji imaju njih dva)
Inace ovog mog sam prodao za 110evra, 18.06 da ga nosi, sta mislite? :osmeh:

Petrovo. Od Colica iz Bogatica

Nikako drug Dzogi da nam posalje sliku njegovog sto je pazario...

---------- Poruka napisana u 20:38 ---------- Prethodna poruka je at 16:45 ----------

hehee evo jos jedna popodne, janjica kupljena prosle godine u drugom ili trecem mesecu ovo je sad prvo jagnje, tad je imala oko 25kg, znaci sad joj je oko 17meseci
SAMPION :ppozdrav:

 
Super je,samo entuzijasta ono "mucenje" pri merenju nije bas preporucljivo,sutra cu ako stignem da snimim univerzalnu metodu za merenje jaganjaca za priplod koju je izmislio moj deda(ko meri sa kantarom). :)
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Pozdrav drugari,napokon sam stigao da napravim par slikica od ovnica,nisam profi fotograf a i on se nesto uzvrteo nece da se slika,pa je i tata morao malo da mi pomogne........
 
dzogi meni se svidja ovnic ,lep je.Entuzijasta ovnic je lep i napredan dobra trgovina...Miljko slike su super,da li vi pri sisanju pazite da ovce budu lepo osisane jer ja to nisam pazio da se nevide pruge od masine
 
Nazad
Vrh