Villager trimeri

Nije snaga ni toliko bitna koliko je bitno da se trimer što manje greje. Šta vredi snaga kod kineza kad počne posle 15 minuta da pucka i smrdi plastika.
 
Nije snaga ni toliko bitna koliko je bitno da se trimer što manje greje. Šta vredi snaga kod kineza kad počne posle 15 minuta da pucka i smrdi plastika.
Zbog kvaliteta i razmišljam o 1250PE, jer mi rekoše u prodavnici da je PE serija namjenjena za EU tržište i stoga kvalitetnija.
 
Hvala svima. Ipak sam se opredjelio za 1900s, pa sad šta bude. Nego šta dalje? Vidim da imaju razni prijedlozi po pitanju "razrađivanja motora" i slično. Šta je najbitnije za održavanje?
 
Dotegnes sve spojeve i to je to. Razradjeni su to motori. Meni su tako rekli posto sam uzeo kod Peraša u NS. Ako nije razradjen onda malkice masniju mesavinu i ostavis sat-dva na leru da radi a ne moras ni to
 
Vidim da dosta ljudi kaže da sipa Stihlovo ulje. Da li to može da utiče na garanciju, ukoliko bude nekih problema?
 
razradjivanje je OBAVEZNO....jedan rezervoar na prazno a drugi na laganom gasu....
sa originalnim stihl uljem nema problema...jedna doza na 4.5L i to je to
 
Ja sam trimer razrađivao tako što ga pustim 10-15 minuta u leru uz povremeno dodavanje gasa i poslije lagano u rad. Oko ograde sitno što ostane iza kosilice, trava do 15-20 cm možda bilo posla za drugi rezervoar. Poslije sve redom bez štednje i tako već nekoliko godina. Uvijek sviježa mješavina, oštar nož i opleti.
 
Koliko vremena je potrebno da se potrosi rezervoar na leru? Šta se može uopšte raditi na laganom gasu? Hvala!
U 1250 staje 900ml goriva. Ako je trava do kolena ili malo iznad sa tim gorivom možeš pokositi 10 ari. Za 10 ari ti treba 3 sata sa pauzama tj. realnog trimerisanja.
Koliko je to sati rada na leru...mnogo je. Tako da ti je kolega Philby dao najbolji i najbezbolniji način razrađivanja.
 
I da me pogrešno ne shvatite, kolega iz Sonte je stručnjak za ove mašine, pa bi najbolje bilo njega poslušati. Treba obavezno razrađivati mašinu, ali meni to predugo traje, pa kao, ovo gore mi neki kompromis.
 
Koliko vremena je potrebno da se potrosi rezervoar na leru? Šta se može uopšte raditi na laganom gasu? Hvala!
treba koliko treba sve zavisi kakav je karburator...kod tih kineskih trimera se nikada ne zna..neki trose vise neki manje....jeste da treba vremena al zakaci ga negde na gredu,upali i nek landara..kad potrosi ugasice se
pod laganim gasom podrazumeva se toliko gasa koliko mu je potrebno da presece travu,,,nozevi,cirkulari posle drugog rezervoara

zasto razrada..samo ime kaze..da se razrade i prilagode jedni drugima svi pokretni delovi u motoru....dakle da se radilica namesti u lezajevima.klipnjaca napravvi svoj put po bolcnama,klip i karike se prilagode cilindru..kad se to lepo i lagano sve slegne masina daje svoj maksimum...izdrzljiva i sigurna,,,.sto laganija razrada rezultati su bolji...
.sadasnje vreme je donelo da su sve te masine lako zamenjive i jeftine ali opet uz minimalnu paznju sluze bez problema...nekada je bilo da kupis novu testeru i laufas je 5 rezervara pa tek onda u rad...sada je razrada kraca povecani zazori..neki proizvodjaci valjaju pricu da razrada nije potrebna...trajnost masine malo preko garancije.crkne kupi novu i cao,,
ovako lepo nek se ona lagano uradi i sigurno ce joj se produziti trajnost

brka 45...nisam ja strucnjak.. samo radim svakodnevno posao koji volim i uzivam u tome...informisem se,testiram,uklapam itd.sve sto vam pisem,pisem iz skoro 17to godisnje licne prakse..za to vreme naotvarao sam se svega i svacega..od razradjenog i ne razradjenog do radom potrosenog ili nemarom zaribalog motora,trimera,kosacice,testere ...i danas sam recimo otvorio kosacicu koja nema 5 sati rada i zaribala na radilici zbog nemarnosti...
zao mi je sto stvarno nemam vremena da slikam ili vam napravim neki tutorijal kako odraditi neki servis,zamenu nekog dela da ne placate za nesto sto mozete i sami uz kaficu ..drugacije je kad pisem a drugacije je kad uz slova imate i slike

raspisao sam se

do citanja :)
 
Hvala svima! U uputstvu piše prvih 10 sati na pola gasa. I ja nešto mislim da se na pola gasa ne može nista raditi. S druge strane ako treba 4-5 sati da se potroši rezervoar 1,2 l na leru... Ne znam šta je gora opcija.. Uglavnom, sad mi jasno da je to razrađivanje prije prve upotrebe prilično bitno.
 
Pozdrav,

Razmisljam da uzmem Villager 1250 PE ili 1250 S, pa mi treba malo vise informacija, u cemu je razlika izmedju ta dva?
Potrosnja, snaga, tezina, buka? Da li neko ima iskustva sa oba trimera?


Koliko sam procitao ovde, 1250 S se preporucuje zbog manje potrosnje u odnosu na 1900 S, i zato sto je laksi, a manje-vise se ne primeti velika razlika u snazi?

Planiram da kosim nekih ~15 ari.
10 ari je trava, ali moze da se nadje i po neki koren. Ostatak je pokrcen prosle godine i malo zahtevniji za "kosenje" jer ima dosta mladih stabljika ( ruze, puzavice, bagrem, itd.. ) i tu za sad nema trave i trenutno je mnogo puzavica koje su se uglavnom sasusile i napravile tepih.

Za taj ostatak, ideja je da mogu da nakacim cerular kada je potrebno i da poskidam to sto nikne, pa mi je bitno da trimer moze to da izdrzi.


Preporuka za neki drugi trimer je svakako dobrodosla.
 
Nazad
Vrh