Villager trimeri

Sretno s čepovima rezervoara :ROFLMAO: Javite ako nađete neko zgodno rješenje.
Je li to firma koja radi uslužno košenje, ili naprosto imate puno kositi oko firme?
Takođe, ako ti ne bude mrsko, prijavi ako bude kakvih kvarova.
Znam da opruge gasa znaju otići, ili bješe sajle? Nešto od tog je uobičajena falinka kod ovog modela.
 
Имали таквих идеја и реализација али изгледа да на фарми свиња могу да буду само свиње. И то би се решило као сено али су имали неколико комбинација због којих нико неће да коси и балира.
 
MANE - štitnik je fiksne visine, nema mogućnosti da se odmakne i pusti više silka, a ova mašina sigurno može da vrti još par cm silka i da ima još veći radni obim.
Па скини део заштитника и пусти дужи силк да иде испод њега (писао сам већ). Још ако ставиш најдебљу, четвртасту нит, оре. Ја сам то урадио с' мојим с' тим што носим чизме. Ни случајно не прилазити младим воћкама и пазити кроз виноград јер ако је неравно и качи земљу, решета! Обратити пажњу на људе и машине у близини а нарочито у правцу кошења. Час посла разбије стакло и сл.
 
Eh da, to mu definitivno ide u "mane", šta god dohvati, otrgne, prekine, slomi 😄
Nekidan nisam ugledao na vrijeme da je ostala u zemlji žila nekog žbuna, sigurno 2-3 cm prečnika debelo i viri 3-4 cm iz zemlje, i u momentu kontam "e je8em mu sad će mi pući silk, ostaće jedan brk i moraću gasiti da ručno izvučem drugi", kad umjesto toga, trimer žilu istrgnu iz zemlje i baci negdje u tri lijepe :oops::oops:
Zaista pravi toliko velik momentum, ja nisam doživio da konjogriz (cikoriju) sječem sa 2.4 silkom, rutinski. Prije mi je pucao i 2.7 na njemu, ali 2700 napravi toliku silu na silku, da puca sve na šta naiđe. Pukne i silk, nema govora, ali pokosi mnogo debelo bilje sa 2.4 silkom.
 
Ne mogu da odvrnem glavu na trimeru.Kada pokušam,stalno se vrti,kao da ne može da uhvati navoj.
Nisam je skidao 3 godine,da bi ubacio nož.
 
Ne mogu da odvrnem glavu na trimeru.Kada pokušam,stalno se vrti,kao da ne može da uhvati navoj.
Nisam je skidao 3 godine,da bi ubacio nož.
Ovo će zvučati glupo, a da li si blokirao glavu da se ne okreće sa šarafcigerom ili imbus ključem?

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Probaj raskopati plastičnu glavu pa doći do matice u sredini, moguće da se ona okreće. Mada to mi se nikad nije desilo. Ali na villigeru galava se odvrće u smeru kazaljke na satu, kontra je navoj.

Послато са SM-A145R помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kada skinem donji deo glave izgleda ovako.
Nisam siguran ni da je ovakva glava od Viladžera,jer sam je menjao pre 10-ak godina i ako se dobro sećam stavio sam neku drugu.
 
Poslednja izmena:
Sve je to isto samo probaj da odvijas u desno jer je tu levi navoj

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Okrenula se ta plastika oko matice,polomi plastiku i odvi maticu i nova glava

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Rasturio sam danas glavu,bilo je kako si napisao.
Gledam ove glave što se ubaci sajla i vrti na točkić pa se uvuče,da se ne mora motati kao na starim modelima.
Jel valja to čemu?
 
И ја сам купио скоро једну такву (мислим за 1.200 или 1.500 дин, у продавници Победа у Аранђеловцу) и ОК је, стварно се лако намота струна, а оно дугме повезано са калемом што је са доње стране је онако робусније и лепо одреагује када треба отпустити струну ако се скрати, не треба лупати јако, понављати, повећавати обртаје до краја... што није случај са појединим главама.

Апропо навоја одмах се сетих свог покојног ћалета, нећете замерити да га цитирам:

„Не постоји контранавој, постоје десни и леви навој“ :)
 
Nazad
Vrh