Višnja

Kod mene sumadinka tu oko 50% procvetala a za oprasivanje necu ni da komentarisem vreme je uzas. Izgleda da cu sutra opet morati da prskam...
 
Nemam Oblacinsku, imam konzumne sorte. U zavisnosti od sorte od 10 do 100% cveta, nesto je pocelo i da precvetava.

Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
Samooplodne vrste se oprasuju vetrom ali opet i tu treba da se stvore uslovi , a insekti povecaju taj procenat oprasenih cvetova.
 
Malopre se vratih iz visnjara,procvetalo 90%,ako sutra bude lepo vreme ,prskacu drugi put sa ciprodinilom.Uzeh jedan cvet koji je bas u precvetavanju,veci deo latica pozutele i pogledam tucak, vrh crn,otvorim ga noktom a unutra mala visnjica,tako da ga izgleda mraz nije sprzio.
 
Malopre se vratih iz visnjara,procvetalo 90%,ako sutra bude lepo vreme ,prskacu drugi put sa ciprodinilom.Uzeh jedan cvet koji je bas u precvetavanju,veci deo latica pozutele i pogledam tucak, vrh crn,otvorim ga noktom a unutra mala visnjica,tako da ga izgleda mraz nije sprzio.

Koliko mi se cini ti imas sumadinku? Kakvo je tvoje iskustvo, koliko je osetljiva na moniliju?
 
Sumadinka u trecoj vegetaciji i Sofija u drugoj,tako da iskustvo nije bogato.Sumadinku prskam dva puta u cvetu ciprodinili ili tiofanat metil a Sofiji je druga vegetacija i tek ima po neki cvet,vise ulazi u rod kao tresnja,dok Sumadinka cveta i radja ko luda.Susenja sam imao ali nisam siguran sta je u pitanju,moguce da je monilija.Posadjenih 400 a prve godine koja je bila bas susna zamenio sam oko 20 a pred ovu 5 istih kao i prosle,trebao sam jos 2 koje su rodile prosle godine ali nisam stigao,zakasnio.Sumadinka u prvoj vegetaciji dala 30kg prosle godine u drugoj 130-150kg,ove ocekujem 500-1000kg ukucani kazu da preterujem,videcemo.
 
Koliko mi se cini ti imas sumadinku? Kakvo je tvoje iskustvo, koliko je osetljiva na moniliju?
Iz mog iskustva nije osetljiva na moniliju mnogo godina unazad sam prskao samo u punom cvetanju i nisam imao nikakvih problema, njen najveci problem je blumeriella jappi to joj je po meni glavna boljka.
 
Poslednja izmena:
Mraz ,kisa, kukali smo svi samo tako.Malopre obidjoh visnje tresnje i maline,sve u dobrom stanju.Visnje precvetavaju i ima i krenuluh plodova,tako da je za sada dobro.Sve sam stigao isfrezirati i deluje bas lepo,sve podjubreno pre freziranja i kisica.Po meni u zemlji nema vlage,sve kisice zadnjih 10-15 dana su bile tanane,makar kod mene.Sada me ceka sredivanje trave i korova u redovima(spalirima).
 
U precvetavanju prskaj to a u porastu plodova to.Moje visnje su nestasne i precvetavanje i porast plodova su proces u istom trenutku,sta uraditi?
 
Nazad
Vrh