Višnja

img20130616135440.jpg


img20130616135538.jpg

img20130616135550.jpg

img20130616135928.jpg

img20130616135928.jpg

img20130616140149.jpg

img20130616140535.jpg

img20130616151208.jpg

img20130616153745.jpg
 
Kolega im6987 vidim da si iz Knjaževca, imaš li informaciju da li je Džervin kako se priča privatizovan tj. ima li otkupa za višnju i šljivu tamo, nije mi daleko. Inače lepe višnje malo retke ali zato krupne.
 
Prosle godine je Dzervin otkupljivao visnje a za ovu se za sad jos ne zna jos nije poceo otkup,trebalo bi da pocne za jedno 10-15 dana...

Послато са Telenor_Smart користећи Тапаток 2
 
Evo par slika od juče iz dva višnjara mojih kolega voćara iz okoline Svrljiga. Inače višnje su stare 5 do 7 godina sorta je Oblačinska izdanačka sadnica.

picture-198.jpg



picture-201.jpg


picture-215.jpg
 
Zicaprom oblacinske tvojih drugara su dosta sitne kod nas u Azanji kod mog drugara gde sam brao prosle godine bile su bre maltene kao tresnja...krupne dosta,od njega sam uzimao izdanke
Verovatno je to neki drugaciji klon kod mog drugara
 
Ove na prve dve slike su nešto krupnije, e sad jeste da će do branja nešto da narastu , ali ne puno, tj. oblačinka i jeste dosta sitna, recimo ona je u proseku oko 3 grama a Šumadinka ide i do 7 grama. Takođe možda ima veze što su oba ova višnjara sađena na izdanačku podlogu pa drvca nisu puno bujna mada to ne smem da tvrdim to je samo moje mišljenje.
 
Zicaprom oblacinske tvojih drugara su dosta sitne kod nas u Azanji kod mog drugara gde sam brao prosle godine bile su bre maltene kao tresnja...krupne dosta,od njega sam uzimao izdanke
Verovatno je to neki drugaciji klon kod mog drugara
Sad ces ti znaci da imas najkrupnije visnje u selu :D
Ne zameri na sali ali moras imati na umu da je u vecini slucajeva rod ove godine dvostruko veci nego prethodne tako da se ne iznenadis kad ove godine vidis te iste visnje/stabla/a one sitnije nego sto su bile:ppozdrav:
 
Nebih da se hvalim,ali kod mene je svo voce pa i visnja krupna u granicama realnosti,orezana i hranjena bas dobro,kod mene se to forsira maksimalno,ja tu nestedim sredstva i rad.Sta sam dobio kao nagradu za moj trud i rad,visnja ce mi biti placena (mozda)5 dinara skuplje:osmeh:.Kod mene u selu se zna,visnju obicno ima gologuzija koja misli da se obogati sa 20 ari zapustene visnje,e kod njih je ove godine situacija cvornovita,morace da stavljaju papir u gajbe da nebi propala visnja iz gajbi:osmeh:sama kospica i kozica,nema nista.Zato je mozda i cena od 60 banki odlicna.
Zico,odlicne slike i odlicna visnja.Vidim neko ocekuje od visnje da rod bude krupan ko dzanarika.
 
Pozdrav svima, i odmah par pitanjaca za kolege...
Do sad sam radio u tazbini oko visanja, pa se zainteresovao malo za njih. Posadio sam ove godine 12 ari oblacinske, za probu. Inace, godinama unazad gajim visnju za sopstvene potrebe, neku industrijsku sortu nabavljenu iz Bugarske, koja je manje bujna od oblacinske, sitnija, ali daje odlican prinos po stablu. Ima li neko ideju koja bi to sorta mogla da bude? Stize u isto vreme kad i oblacinska... I da, kroz visnjar sa oblacinskim sam posadio 10% ove "bugarske", da malo prosaram zbog oplodnje. Koliko je to uopste bilo pametno? Znam da je oblacinska samooplodna, nego reko' ne moze da skodi :osmeh: ...

E, da dodam, ta sorta je malo kiselija od oblacinske i izrazito osetljiva na moniliju, takodje se odlicno rasadjuje preko izdanaka, nije neophodno kalemljenje...
 
Poslednja izmena:
Koja je sorta nemam ideju, ali pretpostavljam da je to neka njihova "oblačinska", tj neki lokalni ekotip.

A koliko je pametno što si sadio nju u zasadu oblačinske sad više nije ni važno, posadio si je :)

Po ovome što pišeš o njoj ne bih je stavio ispred oblačinske iz razloga osetljivosti na moniliju, a posebno jer je kiselija.
Viskok sadržaj ukupnih kiselina nije nešto što će privuči prerađivače, naprotiv.
Ova godina je karakteristična po visokom sadržaju kiselina (a to uvek ide sa niskim sadržajem šećera) i to je najverovatniji razlog kasnijeg starta otkupa, što, ako se ove vrućinčine nastave, može da bude opasan problem.
Veći prinos jeste lepa stvar, ali ne sme on uvek da bude presudan.
Znam da ti nisam odgovorio na najvažnije pitanje, koja je sorta, ne znam odgovor, ali eto što sam znao ja napisah, a ti sad vidi šta ćeš s tim :)
 
E, zaboravih da napomenem, sa redovnom zastitom ne oboleva vise od ostalih, ali ukoliko se neka faza preskoci- monilija zagarantovana u rekordnom roku::jako_besan::


Inace, i ja sam razmisljao o tome da je jako slicna oblacinskoj, jer su razlike jako male. Da je nisam nabavio pre 20 godina iz bugarske bio bih siguran da je oblacinska. Ukus je slican (za nijansu kiselija), rodnost je slicna (za nijansu bolja), plod je slican (za nijansu sitniji). Sve u svemu, tih desetak stabala mozda nije trebalo da ubacujem, ali nece biti prevelike stete. Ona me inace kopka zato sto trpi izuzetno gustu sadnju zbog male bujnosti, ali bez analize ploda necu da petljam previse sa njom. Ako se dobro secam, od nje smo imali prinos oko 15-20 kg po stablu oko sedme-osme godine... dok ih nije sadžgala monilija. Sad imam novi nasad (za sopstvene potrebe ponovo, desetak stabala) koji redovno stitim i nema je mnogo, pojavljuje se tu i tamo ako ne dohvatim neki deo sa prskalicom. Inace je razmak izmedju njih oko jedan ipo metar :osmeh: Naravno, u novom visnjaru nisu toliko blizu, ali sam i tu malo preterao, sadio razmak 3 x 2.5
 
E to jeste problem kod voćarstva uopšte.

Treba čekati, i ne samo čekati već i finansirati, taj relativno dug period kad nema zarade nego samo ulaganja.
Ali posle toga nastupa duži period kad su ulaganja u tekućoj godini i prihod ipak drastično razlčiiti u korist prihoda.

Videćeš kad ti višnja uskoro vrati sve to.

iron-vidoviti:osmeh: jel ovo početak :ppozdrav:


Umišljam si da je od roda, mada mi je rodilo, ali je problem u formiranju krošnje i orezivanju. Slika je od 13. o6.


 
Uh!
Kombinacija roda i nesretnog izbora oblika.
Ali, koliko se sećam, ti si imao nekih problema kod formiranja krošnje, tako da i nisi imao mnogo izbora?

Ono na prvoj slici mi liči na situaciju da su za ramene grane ostavljeni lastari krenuli sa istog mesta, iz suočica. To je posebno osetljivo mesto u krošnji i uvek ga treba izbegavati.
Da je doobro nije, ali sreća u nesreći je da se oblačinska dobro obnavlja, sad će tu novi, mladi, bujni lastari pa formiraj nanovo krošnju
Mlad ti je zasad, ima i smisla i razloga da to uradiš.

A da je rodilo rodilo je :)
 
@batad
Ovo sto kaze Ironman je tacno ali to malo ljudi zna i uglavnom se ne vodi racuna o tome najcesce problema i nema osim u slucajevima kao sto je tvoj :
Ramene grane nisu prikracivane i prevodjene na spoljni pupoljak sto bi ucinilo jacom granu do debla a i samo deblo druga stvar usporilo bi bezanje roda toliko od stabla sto je i uzrokovalo lomljenje.Sada mozes videti na temi tresnja upravo su to radili Oktopod i jos neki clanovi.
Ovo je neko moje zapazanje za koje mislim da je ispravno a ti:
"Tudje slusaj,svoje smatraj"sto bi rekli kod mene u selu:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh