Višnja

Ja sam noćas odradio zaštitu u punom cvijetu.
Išao sam sa preparatom Zamir.
Bilo je malo, rose pa ne znam da li to smeta, ali odrađeno.
A da li se ta đubriva folijarna smiju mješati sa ovim ostalim preparatima?
 
Smeju da se mesaju sa svim fungicidima.

Kod mene visnja u punom cvatu,nesto sporo ide ove godine,ima mozda jos poneki beli balon.
 
Hvala svima.
I kod mene nije baš ujednačeno cvjetanje, zato sam i ubacio treće prskanje (ovo u punom cvijetu).
Jer imam dvije vrste, Oblačinsku i Marasku, a takođe ima i još bjelih balona.
 
Da li da drugu zastitu u cvetu idem sa Chorusom ili da promenim preparat zbog rezistentnosti monilije?

@peshut
U kojoj vegetaciji su visnje koje si okacio sliku? Odlicani uredan vocnjak :ppozdrav:
 
pa obično je preporuka da se menja aktivna materija.
hvala trudim se.uspelo mi je ono prskanje totalom sa onom granom što sam pravio. trava se suši odlično tako da će i to biti očišćeno
ovo je valjda 7 ili 8 godina nisam siguran.sad stižu u pun rod.
 
Pazite samo da su folijarne prihrane uglavnom soli tj krupne su i nekad se ne otope lepo, pa ih u prskalicu sipajte uvek kroz mrežicu jer hoće da zapuše diznu.

Takođe, treba ih dodavati sledećim redosledom, prskalica se do pola napuni vodom, pa se doda preparat za zaštitu, pa onda još trećina prskalice tj do 75% kapaciteta prskalice a tek se onda dodaje prehrana pa ostatak vode uz stalno mešanje i mora odmah da se prska da se ne bi slegla (to ne važi za traktorske koje imaju mešač unutra).

Znaju i da budu fitotoksične ako se prskaju po suncu pa spale latice ili listove, isto tako ne sme se list kupati ili prskati krupnim kapljicama.
 
Takodje treba paziti da kada se tope ova djubriva dolazi do hladjenja vode.pa kada raspališ po voću sa onim hladnim tušem šokiraš ih načisto.
 
Da li dodavati neku folijarnu prihranu (naravno i koju) prilikom tretiranja višnje posle cvjetanja i kada je najbolje?

Na kraju cvatnje idem sa Kristalonom Specijal (NPK 18-18-1:cool:, poslije toga naizmjence kombiniram Calcinit (Ca i N) i Kristalon Specijal. Pred berbu idem dva puta sa Kristalon Smeđi (NPK 3-11-3:cool:. Ako bude temp. ekstrema ili nedaj Bože leda onda idem sa stimulatorima rasta + Kristalon Specijal.

Meni najdraža voćka je skroz procvijetala.


 
Izvini sko sam dosadan, ali koliko ide po 1ha?
Ja za sad trošim oko 600l vode po 1ha?
Da li se smije ići Presing (propikonazol 250g/l) + Perfektion + Kristalonom Specijal NPK 18-18-1?
 
Za sada na 500 l vode/ha stavljam 1,25-1,5 kg Kristalona, dok u jabuci idem sa 2,5-3 kg Kristalona/ha uz utrošak škropiva od 750 i 1000 l/ha.
 
Evo tanjiranje visnjara,druga godina

[video=youtube_share;PPLbj_GLIg8]http://youtu.be/PPLbj_GLIg8[/video]




I slicica jedna :D
 
Izvini sko sam dosadan, ali koliko ide po 1ha?
Ja za sad trošim oko 600l vode po 1ha?
Da li se smije ići Presing (propikonazol 250g/l) + Perfektion + Kristalonom Specijal NPK 18-18-1?
Kada stavis Perfektion u sve ovo kao da se useres u tanjir tople lepe supe.Perfektion se koristi samostalno!!!
 
Nijedan ako mislis da ima pravog efekta od pomenutih fungicida i prihrane.Posle par dana isprskas Perfektionom jer od njega nema boljeg i jaceg insekticida.Nerazumem u cemu je problem prskati odvojeno preparate,vidim da svi mesaju sve 3-4 praparata razlicite namene u jedan i samo prskaj.
Moje iskustvo je da dok sam prskao sve zajedno u atomizer ja sam imao upola manji rod na svom vocu koje imam.
 
Dimetogal(najjaci insekticid) ide 1 prema 1,znaci 100ml na 100 litara vode.Sme se mesati sa Mankogalom(bukvalno se moze pomesati) ali dejstvo mankogala ili bilo cega u Dimetogalu ne postoji.Znaci nemoj mesati,poprskaj odvojeno.Pozeljno je sve insekticide prskati odvojeno,pa cak i Tonus-acetamiprid.
 
Za Acetamiprid pise da je neutralan ili blago kisele reakcije, zasto nebi smelo da se mesa sa mankozebom?

EDIT-
Moja greska, ipak mora odvojeno, prvo insekticid pa nakon par dana fungicid i neka prihrana. Migoljio sam se da prodjem sve odjednom ali nemoze.:osmeh:
"Mankozeb se nesme mesati sa isekticidima kisele reakcije jer nakon 8sati nema nikakvo dejstvo".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh