Višnja

posto je 30 kom mozes na jesen izvaditi i probrati koj eimaju lep korenov sistem i to je to
ili ako se odlucis za sumadinku kupis od mene kalemljenu :p
 
Da li sad u prolece da izvadim izdanke i da ih kuci lepo odrzavam i polevam, da ojaca koren itd...? Pa da ih u jesen sadim na stalno mesto?
Ili u jesen vadim izdanke i odma sadim na stalno mesto? U pitanju s manje kolicine za moje potrebe oko 30kom.
Sta je bolje po Vasem misljenju?
Ako nisu krenule vadi sad i sadi na mesto ,naravno gledaj da imaju malo više žila ,pođubri i dobro zali da se zemlja slegne oko korena ne čekaj jesen .Na jesen popuniš ili zameniš one koje su slabo napredovale ne gubi vreme čekajući jesen ,i ako su krenule uz redovno zalivanje ako imaš sreće primiće se .Neko zabode grančicu i pljune pored nje pa se primi a neko može da upotrebi svu moguću tehnologiju pa je džabe .:osmeh::ppozdrav:
 
Ako nisu krenule vadi sad i sadi na mesto ,naravno gledaj da imaju malo više žila ,pođubri i dobro zali da se zemlja slegne oko korena ne čekaj jesen .Na jesen popuniš ili zameniš one koje su slabo napredovale ne gubi vreme čekajući jesen ,i ako su krenule uz redovno zalivanje ako imaš sreće primiće se .Neko zabode grančicu i pljune pored nje pa se primi a neko može da upotrebi svu moguću tehnologiju pa je džabe .:osmeh::ppozdrav:
Pa sadio bi ja sad ali mi zemlja nije bas pripremljena? To je livada, trebalo bi barem dvaput da je izorem i malo da je nadjubrim stajskim djubrivom :)
 
Sta ima veze sto je livada. poores lepo i sadi odmah da ne gubis godinu za dzabe. Istanjiraj oranje samo gde hoces red da sadis ovamo ne moj ni da tanjitas nece ti korov rasti neko vreme. Na jesen istanjiraj medjuredno i sve uredno :ppozdrav:
 
Sta ima veze sto je livada. poores lepo i sadi odmah da ne gubis godinu za dzabe. Istanjiraj oranje samo gde hoces red da sadis ovamo ne moj ni da tanjitas nece ti korov rasti neko vreme. Na jesen istanjiraj medjuredno i sve uredno :ppozdrav:

A da ga izriljam u precniku od 1m oko rupe gde planiram da posadim visnju, a kasnije da orem... ?
 
Otkup je tu dosta problematican cena jeste bila tako oko 150 ali dobro u pocetku od pola berbe je katastrofa za otkup/berba 10ak dana/ niko je nece i to je svake godine zato je nisam ni sirio imam 250 i ne planiram vise
 
Bas i nisam zaljubljen u sumadinku, imam cca 700 stabala, sve su oblacinke, i zadovoljan sam tom sortom. Nije to nista spektakularno, ali taman stizem sam da obradim te parcele...berba je duga prica.
 
U jesen sam posadio oko 120 komada oblacinske visnje, a jos oko 70 sam urovio i mislio da posadim sad. Medjutim, zbog vremena ne mogu da sredim njivu, mocicu tek kroz petnaestak dana da sadim. Da li ce biti kasno? I sta se desava ako posadim kasno, da li se nece primiti ili ce se losije razvijati?
 
ma primiće se sigurno nije kasno.samo je veća verovatnoća da će se letos osušiti ako bude suše kao prošle godine.a opet ako možeš da polivaš nikakav problem
 
Nazad
Vrh