Višnja

Zamislio sam da bude kao zid do ograde,malo estetike a malo i korist.
Na koji razmak da idem?
 
Evo kako odprilike izgledaju sadnice koje sam sadio u pocetkom marta na stalnom mestu


Evo kako izgledaju zile
 
Nadam se druze,hvala,inace ove su neke od losijih,imao sam i sa boljim korenovim sistemom,ubacicu slika jos samo da odem do visnjara :D
 
Samo onu glavnu žili koju si prekino otkini makazama da rez bude ravan i ja bi malo zamazao kalemarskim voskom.
Neko će reći da nije potrebno i da može i bez toga, i naravno da može, ali je bolje zamazati siguran sam.
 
@dubansr
Dobre sadnice. nema brige za korenovim sistemom, koliko je kise palo ovog proleca i koliko kise se najavljuje, primice se i one najgore sa najgorim korenom a kamoli ove sa dobrim korenom:ppozdrav:
 
Hvala druze,takodje ti zelim dobar procenat prijema,kazem ti i ja sam se zacudio koliko je koren razvijen,visnjar koji sam sadio pre 2 godine nije imao ni 10% ovako zila
Nesko mislis na ovu najdeblju zilu da sam trebao da je presecem makazama i da zapazem voskom?Ovu debelu zilu sam prekratio makazama koliko se secam,pozdrav
 
Imam 100 komada visnje oblacinska, stara je 10 god,prosle god sam bacio zimsko djubrivo vockal 8 16 24 tako nesto pa me interesuje dali i sada da bacam neko djubrivo.
 
ja ću u cvetu ići sa min 0,5kg po stablu KANa a ako budem mogao fanansijski i više.i ja sam jesenas bacao NPK.to sam radio prošle godine i imao sam izuzetno kvalitetan plod.a posto si ti iz Leskovca pretpostavljam da će i tebi odgovarati KAN zbog kiselog zemljišta.ako ne onda AN ili SAN
 
Ja sam u subotu završio rezanje za ovu godinu, poprskao sa Cuproxatom i imam još na jednom dijelu da prođem da zamažem rane sa kalemarskim voskom, naravno samo one malo veće gdje ih ima. Onda ide izvlačenje granja pa oranje itd...
 
Kod nas u hladjaci daju sadnice visnje, koje platis kad oberes visnju i to 3 kg po sadnici,pod UGOVOROM da 5 godina dajemo sav rod u hladjacu. kazu da se cena formira po trzisnoj ceni za tu godinu , a to je oko pola evra . Pitao ja kako to da je otkupna cena 55 - 60 din kad svi znamo da je bila preko 100 din.kazu da je to naduvana cena i sad nemogu da je prodaju kao i da nece opstati tako velika.
 
Bolje da kupis koliko mozes normalnih sadnica ili ovih mladica navdjenih povisnjarima to je bar jeftino jer u toj kooperaciji radices za njih a ne za sebe cenu formira ponuda i traznja/kad nema monopola/ nepostoji "realna" cena kao egzaktan podatak a visnja se trazi:ppozdrav:
 
Nikakve ugovore ne potpisuj. Posle ces morati da radis za njih.
Najbolje je kad biras kome ces robu da prodas i po kojoj ceni, ali to ne mozes kad si vezan ugovorom.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, na kraju ćeš robu moći i njima da prodaš u najgorem slučaju, a cena sadnica ne treba da te sprečava jer ipak se mora uložiti da bi se profitiralo a nisu to tako velike pare, sadnice mu još i dođu najjeftinije...
 
I kod mene su tako davali,sadnice pa da im posle ja otplacujem visnujama,samo neka oni cuvaju njihove sadnice,posle zbog toga ne mozes da prodajes drugima gde ce verovatno biti skuplja cena,pa od alavosti da ne platis ili se ne mucis da vadis sadnice posle ti se obije o glavu,bolje je meni da navadim pa ako hocu mogu i da je poklonim
 
Hladnjaca u beloj crkvi je davala sadnice za to dodjes 3 kg visnje,i duzan si da im dajes narednih 5 god visnju po njihovoj ceni ove god je bila 50-60 din.neki su pola davali njima a drugu polovinu nosili na drugu stranu po drugoj duploj ceni.nije lose za one koji nece ili nemaju sredstva da uloze.
Pozzzz
 
Nazad
Vrh