Višnja

pa ovde jedino sadržaj i može da se vidi i tek po neka strana.verujem da ima interesantnog gradiva posebno o oblačinskoj višnji jer je vrlo malo literature o njoj a to bi recimo mene konkretno interesovalo.i vidim da ima nešto i o zaštiti možda bi tu imalo nešto novo da se sazna
ja sam završio sa rezidbom mojih višanja za vikend.još sledi onaj dosadan deo izvlačenja grana ali to tek kad bude moglo traktorom da se udje od blata i vode
do tad prelazim na šljivu.imam da rezem a još nisam ni rakiju peko od ove godine
 
Ja sam mogao da pročitam sve sem strana od 6 do 60, kad sam se registrovao mogu da pročitam sve ali ne može download dok se ne plati. Slobodno se registrujte, ne šalju spam emailove i slično.
Nude neki promotivni period od nedelju dana ali moraš da uneseš podatke platne kartice, kao neće ti naplatiti nego eto...vaaaži :) U svakom slučaju, možda mi sad jedan član pošalje celu tu knjigu pa ću je negde okačiti za download ili poslati emailom ako neko želi, javiću kad je dobijem.
 
Ufff narode, ne znam ni jedan sajt za upload velikih fajlova...dajte neki sajt ili mi u PP pošaljite email na koji da vam pošaljem..

- fajl "Inovacije u voćarstvu 3" ima 9 Mb
- a poslao mi je kolega i "Ekonomska analiza proizvodnje trešnje i višnje u Srbiji" od USAID
- takođe imam od USAID i "proizvodne prakse za stone trešnje - sadašnjost i budućnost proizvodnje za izvoz"
- kao i "SAVREMENA TEHNOLOGIJA UZGOJA TREŠNJE I BRESKVE" od Mirsada Kurtovića i Adnana Maličevića

imam još knjiga ali ovo o višnjama i trešnjama, pa recite u PP šta vam treba i na koji email da šaljem ili dajte adresu nekog free sajta za upload :ppozdrav:
 
Posadio sam pocetkom novembra 60 ari sumadinke.Pa me interesuje da li u prvoj godini se mora stiti od monilije i ako nece imati cvetova ili mora obavezno.
Pozdrav svima
 
dejanmitrovic, monilija u visnju ulazi preko cveta, nacekaces se ti prvoga cveta. Znaci, nemas potrebe da je stitis protiv monilije, sto ne iskljucuje svaku drugu zastitu. A i sumadinku monilija slabije napada. S te strane si dva puta miran...
 
:osmeh:Pa, valjda bi to trebalo mi tebe da pitamo s obzirom da si iz Prokuplja? Moze da kosta koliko hoces, sve zavisi od ponude i potraznje, dali su sertifikovane sadnice ili ne i dosta varijacija u vezi kvaliteta . Ja ti mogu pomoci jedino ako ti treba kontakt rasadnika u Merosini ali mislim da za ovo prolece nece imati nikakakva ponuda sadnica jer je jesenas sve prodato sto je vredelo.:ppozdrav:
 
Pola hektara,270 komada.To nije sve ima jos da se sadi ali na drugoj parceli.
Razmak idealan,dobro provetravanje,unakrsna obrada,sve se radi sa traktora,cak i berba:osmeh:.
 
Nazad
Vrh