Višnja

A jbt, ovo mi pored kuce, sta bi bilo u nekoj vukojebini da sam ih posadio? :sta: A sljivu ne smem, imam nekoliko lopova u komsiluku, pokupe sve sto rodi van dvorista. Visnja eno im je, nek beru, nego nikako da doguram do berbe, od sadnje pa naovamo imam samo probleme... Nadao sam se nekoj skromnoj berbici ove godine, nema nista od toga, necu ni 100 grama po stablu da imam, najvece i najbujnije sadnice su mi obrstene
 
Kod mene jos gore! Jesenas sam posadio 2.8ha i povadili mi neljudi 450 komada, od zivotinja nema stete a ni mrezicu nisam stavljao. Samo steta od dvonogih zivotinja, inace, primilo se za sada oko 95%
 
Ma to je uzas! Sadis, radis, odrzavas, ulazes! U rezidbi gledas svaku grancicu da rasporedis na svoje mesto, da bude sve kako treba! Prskas, kopas i na sve to neko pusti ovce i obrste ti pola zasada. To je bre za svaku osudu! Kad bi ga zatekao pokupio bi mu ovce za naknadu stete pa neka me tuzi...
 
Drugari potrebna mi je pomoć. Koliko ide stabala višnje po ha i koliki je prosečan prinos po stablu? I kolika je prosečna potrošnja goriva po 1 ha? Ovo mi treba za neku kalkulaciju...
 
Zavisi od godine do godine i kako se otkupljivaci tj. lopovi dogovore. Ja sam prosle godine prodao na 90,a pretprosle na 40.
 
Ok hvala mnogo, uzećemo neku prošečnu vrednost... I još jedno pitanje u koje gajbice se pakuje višnja, tj koliko kg stane u gajbicu?
 
Bere se u plasticne gajbe. Stane nekih 12-13 kg. Moze i 15 kg ali to nije dobro jer se onda gnjece kad se redja gajba na gajbu.
 
Nazad
Vrh