Višnja

ja u mom kraju nemogu nikako da nadjem 8 16 24 sve se prodao sad neznam sta da radim dali je pamteno izbeci jesenje djubrenje ali bih na prolece nadohnadio sa kanom po 250g nemogu taj 8 16 24 nigde da ga nadjem
 
Mislim da nije problem u jesen da koristiš 3x15 ili 3x16... jel u proleće azotom ( kan-an-urea) nemožeš nadoknaditi manjak kalijuma i fosfora.
 
A znaci nemora 8 16 24 do kad imam fore da bacim do kojeg datuma
Nasao sam 8 15:15 dali to nesto valja proizvodjac elixir zorka
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle jeseni bacio rusku 3x16 (doduse u sljivi) i pokazalo se odlicno. Za ovu jesen sam nasao 6:12:24+6%S 1200din 25kg.

Djubriva sa S (sumporom) treba izbegavati u kiselim zemljistima, zato sto smanjuje ph u zemljistu tj zakiseljava zemlju...
 
Poslednja izmena:
A znaci nemora 8 16 24 do kad imam fore da bacim do kojeg datuma
Nasao sam 8 15:15 dali to nesto valja proizvodjac elixir zorka
Ja bih pre bacio to 8:15:15 zbog manje azota, vreme je ludo, ne bih se igrao... Koja je cena? Mozes bacati bilo kad kad opadne list a da temp. nece ici bas visoko, kod mene neki bacaju i po snegu kad padne ranije, mada ja ne bih cekao sneg... Prosle godine sam bacio sredinom oktobra a ove jos necu, da zavrsim neku sadnju pa cu krajem novembra, nije kasno.
 
Ja bih pre bacio to 8:15:15 zbog manje azota, vreme je ludo, ne bih se igrao... Koja je cena? Mozes bacati bilo kad kad opadne list a da temp. nece ici bas visoko, kod mene neki bacaju i po snegu kad padne ranije, mada ja ne bih cekao sneg... Prosle godine sam bacio sredinom oktobra a ove jos necu, da zavrsim neku sadnju pa cu krajem novembra, nije kasno.


8 15 15 cena je 45 din kg znaci moglo bi i ta formulacija da prodje ja sam planiro do 150 grama po stablu da idem ja cu bacati tu do 10 novembra ?
 
Danas se malo radilo,razbacan stajnjak i potom zaoran.Tačno 2g od sadnje
9373c8a30275d29dff4ff856042b0081.jpg
76f44d2aa5f17120028c57ab61524a3c.jpg
3e861ca42c15ab2a7a805ace4e9d78fc.jpg
 
Braco, interesuje me jedna stvar. Hocu da sadim lanac i po visanja ali imam problem. Do moje njive nema puta, u katastru ne postoji put, tj postoji samo deo puta, do moje njive fali nekih 100 metara, a tih 100 metara je u vlasnistvu ministarstva poljoprivrede. Do sada sam ulazio kroz komsijino dvoriste, medjutim on je to sad prodao i covek koji je kupio sada nesto zida, i sada vise ne mogu tuda. Sa jedne strane je pruga, sa druge dvoriste komsijino i jedan jedini put je ovaj do pola. Inace njiva ide u spic. U opstini su mi rekli nema puta, na pitanje sta da radim rekli su ne znamo. Kako da dodjem do njive?
 
Isto kuda si prolazio do sada,stekao si pravo puta ako nisi placao za prolazak a prolazio si tuda 3 godine
 
Kolega, nemam neka iskustva sa takvim slučajevima. Čini mi se da je u vlasništvu železnica jedan pojas zemlje pored pruge. Trebalo bi da se raspitaš koliko metara ima od pruge pa možda možeš tuda da prođeš.

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zeleznici.html

34)
pružni pojas je zemljišni pojas sa obe strane pruge, u širini od 8 m, u naseljenom mestu 6 m, računajući od ose krajnjih koloseka, zemljište ispod pruge i vazdušni prostor u visini od 14 m. Pružni pojas obuhvata i zemljišni prostor službenih mesta (stanica, stajališta, rasputnica, putnih prelaza i slično) koji obuhvata sve tehničko - tehnološke objekte, instalacije i pristupno-požarni put do najbližeg javnog puta;

Kod mene je slučaj da je voćnjak pored kanala za odvodnjavanje i da ne postoji put. Ali svi prolaze tuda pored kanala i sve njive su povučene po par metara da može da prođe mehanizacija. Obale kanala su obrasle bagremcom.

Nadam se da sam ti nekako pomogao.

P.S. Ako se to državno ne koristi posadi i na njemu višnju pa će za par desetina godina da to pripadne tebi...:osmeh:...
 
Hvala brate, naravno da si mi pomogao. Izgleda da cu preko drzavne zemlje, ja sam drzavljanin Srbije, to je i moja zemlja :) Ovde su vec iskoristili zemljiste zeleznice za raznorazne baste i ostalo, posto stanica ne radi vise od 10 godina.
 
To što je taj deo zemljišta vlasništvo nekog mimistartstva...uh što su "jaki" vlasniciii...to je isto ko da je ničije...
Pa sa mnogo većim površinama oni loše ili nikako gazduju...Pa ko te pita i za to malo...
 
Dobio sam od komsinice sadnicu visnje, ali trenutno nisam na selu pa je ne mogu odmah zasaditi. Idem tek za dve nedelje, tako da ne znam kako da je sacuvam do tad a da ne uvene. Moze pomoc. Hvala na pomoci.
 
Posadi je u neku veću saksiju ako sama sadnica nije velika ili u stavi zemlju u neku veću kesu pa malo polij vodom. Izaberi kako će ti biti lakše da transportuješ kad pođeš u selo. Neće ona da uvene ni ako nije posađena samo ćeš morati redovno da polivaš koren vodom da bude vlažan i da skloniš sa sunca - da je staviš na hladno mesto....

Može i iskusniji da daju bolji savet....
 
Nazad
Vrh