Višnja



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

dsc0528fotor.jpg


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Evo slika od pre dva dana,kosenje izmedju redova i freza u redu.Visnja oblacinka,sadnja novembar 2013 god.
 
Pa vidi, možeš to posmatrati i ovako:
Ako ih ubereš ( te plodove) ispred nove godine...imaćeš dve berbe godišnje...
 
jedno pitanje kad bih trebo da bacim jesnje djubre 8 16 24 i dali je dovljno 150g po sadnici druga vegetacija sadnica hvala u napred�
 
Slobodno baci sada, evo jesen je uveliko, 150-200gr je ok, samo obavezno oriljaj ili na neki drugi nacin obradi zemlju oko sadnica da bi djubre sislo u zemlju...
 
Mada je bilo dosta kiše i jesen je pokazala svoje lice, verujem da je bolje sačekati period da i temperatura počne padati, pa tek tad raditi đubrenje.
 
Nije dobro ako je u rodu. Ako je mlada kao kod tebe nije velika steta. Ustedece te muka da skidas sam iduce godine nego ce ih skinuti mraz ove. Ionako taj rod samo slabi prirast sadnice.
Kamo sreće da nije u rodu ali ozbirom da je ove godine em bila mlada (treća godina) em je prošle godine najebala pa je rod bio u tragovima ali je zato puna za narednu godinu i ako se ovo vreme nastavi ni naredne godine nema ništa od nje...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav. Planiram da zasadim visnje na parceli od 35ari. Tu je jedno 5godina unazad sejan samo jecam i djubren vestackim djubrivom.
E sad moje pitanje se odnosi na pripremu zemljista. Da li valja i da li bi trebalo naprskati tu parcelu od trave (vidim da to rade ljudi pred oranje za sl. setvu) i sto se tice djubrenja stajskim djubrivom koje je po meni ne zamenljivo, kako da nadjubrim tu parcelu posto necu imati dovoljno za celu povrsinu, pa sam mislio da se razbaca tamo gde ce se saditi redovi? Ako je i to potrebno ili pozeljno?
Citam polako sa razumevanjem temu, ali rekoh da pitam neke kljucne stvari odmah posto vreme polako izmice a i taman je stala kisa pa moze da se izore zemljiste.
Srdacan pozdrav svim prijateljima seljacima :ppozdrav:
 
Posto ti je na parceli bio jecam zakasnio si za prskanje od korova, strnjika se prska u Avgustu. Sto se tice pripreme, odradi duboko oranje, tanjiranje. Stajnjak stavi u rupe kad sadis ne treba po celoj parceli... :ppozdrav:
 
Posto ti je na parceli bio jecam zakasnio si za prskanje od korova, strnjika se prska u Avgustu. Sto se tice pripreme, odradi duboko oranje, tanjiranje. Stajnjak stavi u rupe kad sadis ne treba po celoj parceli... :ppozdrav:

Procitao sam ovde na forumu da jhe jedan clan stavljao 2 lopate stajnjaka i saku vestackog djubriva. Znam da stajnjak ne moze da steti, a koliko je pametno da dodam +vestacko djubrivo. Ili je pametnije da vestak bacim kasnije? Hvala na pomoci!
 
Nazad
Vrh