Vesti o poljoprivredi ( Saša Dragin )

Ne, ja bih da nam se vrati Ante Marković i njegova ekipa.
 
Bravo Branko, po meni najbolji sastav!
Nema ko da im parira! Ali da dodam da je isti taj Ante Markovic upumpao devizne rezerve u Sloveniju i Hrvatsku, na stetu Srbije... I jos neke njegove apsurdne izjave...ali ekipa mislim da je bila mrak...

A dzaba Draginu sto je bolji od prethodnih kada oko sebe ima olos ekipu...i kada nema trunke autoriteta, niti ga neko slusa...
 
Nije on toliko los samo kad bi mogao da se otrese kao ker kad izadje iz vode od njegovih savetnika i pomocnika ,a umesto njih da postavi po jednog paora, stocara ,vocara,povrtara itd. Tako da mi mozemo da stupimo u kontakt sa njima i zajedno razmatramo probleme,inace ovako ministar je nedodirljiv.
 
Ma kakav ministar takva i vlada. ::lose::Treba ih sve menjati pa ispocetka. ::svaka cast:: A ovi da dodju kod mene u Zabelu da vide kako se kopa repa i krompir, nesto da nauce. ::vadjenje_repe::
 
Ja imam predlog da naše rukovodstvo sa foruma direkt pređe u ministarstvo pa da mi lepo između njih izbiramo ministra
 
Ministarstvo poljoprivrede: Nijedan ugovor nije oštetio budžet
Međunarodni Radio Srbija - Pre 24 minuta
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je da izveštaj Državne revizorske institucije (DRI) o završnom računu budžeta za 2009. godinu pokazuje da nijedan ugovor tog ministarstva nije oštetio budžet Republike Srbije. Izveštaj DRI, kako je navedeno, takođe pokazuje da to ministarstvo nije nenamenski trošilo sredstva. U Ministarstvu poljoprivrede ističu da je izveštaj državne revizije potvrdio verodostojnost Završnog računa tog ministarstva, a da je sadržao samo nekoliko primedbi koje su se odnosile najviše na proceduralne greške koje su u svim slučajevima u kojima je to bilo moguće odmah i ispravljene.


al ipak će biti prijava ::lose:: samo kad nama nadju svaku sitnicu da nas odbiju za neki podsticaj :zli: :zli: :zli:

Post je spojen: [time]1297270134[/time]
_________________________________________________
Podnete prekršajne prijave protiv Mrkonjića, Ljajića, Dragina i Obradovića
Blic - Pre 4 sata
Državna revizorska institucija podnela je danas Prekršajnom sudu u Beogradu 13 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka protiv četiri ministra i devet odgovornih lica u ministarstvima, zbog kršenja zakona o budžetskom sistemu, izjavio je Milan Marinović, vršilac funkcije predsednika tog suda. Zahtevi su podneti protiv ministra za rad i socijalnu politiku Rasima Ljajića, ministra prosvete Žarka Obradovića, ministra poljoprivrede Saše Dragina i ministra za infrastrukturu Milituna Mrkonjića.

Prekršajni postupci se traže i protiv sekretara za nauku i tehlooški razvoj Biljane Spasić, direktorke Uprave za trezor Svetlane Ljubičić i bivšeg direktora Ivana Maričića, državnog sekretara ministarstva za rad Tatjane Matić, direktora Uprave za veterinu Zorana Mićovića, pomoćnika ministra poljoprivde i šumarstva Milana Stegića, i direktora Uprave za zaštitu bilja Jana Boćanskog, državnog sekretara ministarstva za rad Zorana Martinovića i državnog sekretara za ministarstva za nauku Miloša Nedeljkovića.

Marinović je napomenuo da se pojedina lica pominju u po dva zahteva. Pošto se predmeti dodele u rad sudijama, oni će prvo utvrditi urednost zahteva a potom zakazati saslušanje okrivljenih ili glavni pretres, napomenuo je vršilac dužnosti predsednika Prekršajnog suda.

Oni nikad ne greše :haha: :haha: :haha: dobra fora
 
Katastrofa!!! Pa ovo nema ni u spanskim serijama bre!

Ljudi, nemojte se zavaravati, ne pita se tu nista Dragin ni bilo ko blizak njemu...oni su tu samo radi reda!
 
Sindikat protiv smene Dragina


Vest objavljena:

11.02.2011 | 16:50
Izvor:
S media

Granski sindikat prehrane, ugostiteljstva i turizma "Nezavisnost" saopštio je danas da se protivi smeni ministra Saše Dragina koji je "rešio da se suprostavi tajkunima koji su opljačkali poljoprivredna preduzeća, a radnike ostavili bez posla".

U saopštenju, koje je potpisao predsednik tog sindikata Slavko Vlaisavljević, navodi se da je "Nezavisnost" imala partnerske odnose sa ministarstvom poljoprivrede, kao i da je u saradnji sa Draginom "zaustavljeno propadanje jednog od najvećih poljoprivrednih kombinata PIK Bečej, koji je u rukama domaćeg vlasnika doveden skoro do stečaja".
Dragin: Nije mi fotelja srasla za leđa
Revizor "prijavio" četiri ministra
Tadić smenjuje ministre iz DS!

"Tajkuni koji su vlasnici poljoprivrednih preduzeća su se uplašili ministra dr Saše Dragina jer insistira da se ofira njihovo nezakonito poslovanje i zahteva da se radnicima redovno isplaćuju zarade", istakao je sindikat PUT "Nezavisnost", dodajući da su sva dešavanja oko nestašice mleka i ulja rezultat rada drugih ministarstava.

"Vešto je prebačena krivica na dr Sašu Dragina jer to odgovara tajkunima koji su postali vlasnici srpskih poljoprivrednih preduzeća, zahvaljujući onima koji traže njegovu smenu", navedeno je u saopštenju.

Otvoreno pismo podrške "Kluba 100P plus"

U otvorenom pismu podrške ministru poljoprivrede Saši Draginu, Udruženje poljoprivrednika 'Klub 100P plus" najavilo je danas da će, u slučaju njegove smene, sa mehanizacijom izaći na puteve i pred Vladu, da tako zaštite interese proizvodjača hrane.

Ocenjujući da je "agrar živnuo" dolaskom Dragina na mesto ministra, udruženje je istaklo da je "u planu da se uradi još mnogo toga dobrog za poljoprivredu, za selo, za prehrambenu sigurnost stanovnika ove države".

"Uzimajući ovo u obzir čudi nas što se orkestrirano proziva ministar Dragin, čak i od članova Vlade, kao što je to Mladjan Dinkić", navedeno je u otvorenom pismu.
"
Klub 100P plus" ističe da poljoprivrednici to "ne mogu da shvate i neće dozvoliti da se preko njihovih ledja prelamaju stranački i tajkunski interesi".

"Zar nije sudom dokazano da je "Salford" monopolista i da je radi svog profita direktno uticao na drastično smanjenje broja muznih krava?", postavlja se pitanje u pismu, čiji je potpisnik predsednik Udruženja Vojislav Malešev.

Udruženje otvara i pitanja u vezi sa dovodjenjem u red zakupa državnog zemljišta, postizanjem do sada najvećeg suficita u izvozu poljoprivrednih proizvoda, rad na ruralnom razvoju zemlje,podizanju novih zasada vinograda i voćnjaka, kao i na planu ulaska Srbije u EU kada je o poljoprivredi reč.

(Tanjug)
 
Pa baš zbog toga ja bih voleo da Dragin ostane tu gde jeste.On je bar malo prodrmao monopoliste i verujem da se njegova smena traži upravo od Miškovića jer će on biti sledeći najveći monopolista u poljoprivredi.
 
a dragin ti deluje kao neko ko je spreman da izadje na megdan misku?
sasvim je svejedno ko je ministar poljoprivrede, dok je budzet toliki koliki je.
 
Pa meni Dragin nista nesmeta ,on se covek koliko je god mogao, trudio nekako pa kako god to nama izgleda .Nego su opasni ovi hostapleri oko njega sto koriste novac iz kojekakvih fondova nepropisno.A ko god drugi bude bi na toj funkciji isto ce da radi
 
More, ako je tačno da je koristio stipendiju Monsanta, i bio kod njih na specijalizaciji, a izgleda da jeste, onda ga pod hitno treba uhapsiti. Kažem, ako je tačno, pošto kolaju priče da su GMO sastavni deo naše trpeze. A posledice su nesagledive, i mogu biti mnogo strašnije nego što možemo i zamisliti.
 
Samo ce dovesti novu marionetu, koja ce raditi za njih a i za sebe.Dok tu nebude dubokih promena nema od minpolj. nista.I dalje ce biti monopolista i kradljivaca.More treba njima kuka i motika pa da vide. :zli:
 
Ništa Dragin nije kriv da bi ga smenili.To se radi po direktivi tajkuna.Plakaćemo mi svi za Draginom.
 
Nazad
Vrh