Vesti-novosti-obavestenja

@Peet

Verovatno ces se veoma iznenaditi kolega kada ti kazem da je danas Bosko u politickom smislu najslicniji pok. Djindjicu.Djindjic je bio apsolutno pod ideoloskim uticajem velikog nemackog mislioca Karla Smita i o tome mozete naci more tekstova na internetu.
Djindjic je bio dobar samo za uklanjanje Milosevic-Seselj osovine i bio je nepodoban tada potpuno dominantnom neoliberalnom diskursu Zapada.Ne kazem da su oni organizovali atentat na njega.Ali sam siguran da su znali sta se sprema,ali to nisu podelili sa njim.Nisu zeleli da on ojaca i da mu se moraju javno politicki suprostaviti,jer su ga do juce nazivali perjanicom demokratije.
Stil vlasti Djindjica putem uredbi Vlade i resavanja problema brzim presecanjima gordijevog cvora,bez iscrpljujeceg i sporog Kostunicinog legalizma je jasno na diskursu koji je propagirao Smit.Ideja Djindjica je bilo okupljanje srpskih teritorija pod jedan krov i poslednjih meseci je preuzeo aktivnu ulogu u R. Srpskoj i pokrenuo je resenje kosovskog pitanja,zeleci da to brzo zavrsi pre nego sto zapadna birokratija ne sprovede procedure koje je zamislila,a on se po inerciji vodi kao progresivan,prozapadni politicar.
On je zeleo da upotrebi Miskovica,Kostica i druge tajkune kako bi preko njih stvorio jaku domacu industriju,a oni bi bili pod kontrolom jake drzave.To je nemacki koncept,tako su nastali svi nemacki veliki sistemi...VW,BMW,BASF,Siemens,SMS,itd..
Demokratska stranka je po inerciji vodila agrarnu politiku koju je on zamislio posle njegove smrti.On je insistirao da se IMT podigne,ali nije stigao to da uradi,vec je samo Dinkic potpisao neku subvenciju od 2000 evra po traktoru.Zeleo je da stvori jaku domacu proizvodnju,a poljoprivreda bi bila osnova preradjivacke industrije.U tom smislu Kostic je trebao da igra ulogu glavnog preradjivaca,nikako vlasnika zemlje,jer bi se planska ekonomska politika drzave jedino mogla efikasno sprovoditi preko centralizovanih privrednih subjekata,bas kao u Nemackoj....
 
Politicar koji je za samo 3 godine pokrenuo sistem i dao vestacko disanje i oziveo sve ono trulo i unisteno od strane Sps a Jul a i radikala je na zalost ubijen na uzasan nacin, a svi saucesnici nisu opet na zalost isplivali.
Da je ostao ziv ne bismo dosad bili sila u Evropi sigurno, ali daleko bismo bili ispred Rumuna, Madjara, Bugara itd.
Trenutno je haos u svakom smislu reci i vrlo je moguce da bude jos gore, ali ni u ludilu ne verujte Bosku i njegovom totalno pogresnom programu. Ako i dolazi na vlast kad tad, setite se ovoga sto sam napisao.
Nema direktne politicke teme na ovom forumu ali negde po temama pre izbora napisao sam s vremena na vreme da vodite mnogo racuna koga cete izglasati.
Vecina vas je htela promene, e, pa eto promema.
Sa vecinom sto si napisao se slazem ,samo ovo idealizovanje Djindjica mi ne ide u glavu.
Od 90-tih do 2005 bio sam aktivan u politici vecinom na lokalnom nivou ali znam koje su se igre igrale i u vrhu ,Djindjic je na vlast dosao uz blagoslov milosevica i njegovih tajkuna.
Utalio se sa njima jos 1998....
 
Pa jedno je tu jasno_Odes I kad ne znas onda prepises.Od Nemacke koncept privrede,od Svedske ili Danaske koncept socijalne zastite,od Madjarske koncept nacionalne strategije....ja bih tako I bilo bi odlicno.
 
Penzioneri svi glasaju za njega jer im zamaze oci pred svake izbore, salje zahvalnice itd. A oni su navikli da jos od tita idu na izbore a ljudi od 20 god pa nadalje ne glasaju, ili je slaba izlaznost. Pa evo prva omladina sedi po kaficima i nista ih ne ineresuje, kad ja npr i pokrenem neku temu o politici svi nemoj da smaras sta me briga itd. Imaju neke veze da se zaposle, uclane se u sns i ne razmisljaju. Jako smo sebicni, samo da je meni dobro nek drugi crkne, e to ce nas dovesti do kraja. Za clana Ljubek iz Prigrevice: mi su Somboru imamo isto na glavnoj ulici njegov kabineti il ista je vec, izlepljen.
 
Jedino zamerka... sto bas kostica, miskovica, matijevica i sl. da ostavi za neki stub privrede, bilo je tu sposobnih sa zdravijim kapitalom


Oni su bili najveci,drugo je resenje bilo da ih pohapsi i da im nacionalizuje imovinu,ali to nikako ne bi moglo da prodje zbog Zapada.On je zato zeleo da ih stavi pod kontrolu,oni bi radili samo jedan posao u lancu,preradjivali bi.Ne bi mogli da budu vlasnici zemlje,to bi bili poljoprivrednici.Ukoliko je tajkun domaci drzavljanin,na njega se moze vrsiti pritisak.Ako je stranac ne moze.
 
Naravno da je bilo bolje za ovu zemlju da je ostao ziv.Njegova smrt je tragedija kako njegove porodice,tako i zemlje.Kostunica kao slab lider je potrosio nekoliko narednih godina nasih zivota,a posle su dosli Miki Rakic i Boris Tadic,ljudi bez stvarne politicke vizije i oni su odgajili ovaj danasnji rezim.....
 
Da li može neko sa Kosova da potvrdi ove cene u marketima Emona i ETC?


DuASK8IWsAANxjo.jpg:small

DuASNV9WwAc3T6t.jpg:small

DuASPZ-W0AE7irw.jpg:small
 
@Boban NB
Nisam shvatio na cega mislis?

@diklofen
Tebe, Krstica vidim kao moguce organizatore poljoprivredne politicke opcije.
 
Мало су бацали бомбе код вас у село ноћас, на то мислим. У двориште неке фирме.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
а немој, ако је цензура.....онда ок.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Nije cenzura, nego ja nisam iz te price drzavne zemlje, akvizicija firmi, trgovine na veliko. Veliki novci veliki problemi. Ja sa njima radim secernu repu 10 godina i nemam primedbe.
 
Vidim ja da ovde mnoge boli Bosko Obradovic jer je covek nacionalista Srbin svima vise odgovaraju ljudi kao AV, Tadic,Ceda,Canak izdajnici svojeg naroda borci za tudje interese pod parolom mi zelimo nasem narodu sve naj(gore)bolje.Ne vidim nista lose u tome da Srbijom jednom vlada i Srbin,sta fali Madjarima oni imaju Orbana koji je i vise od nacionaliste i niko se ne buni protiv njega da bi covek voleo svoju zemlju i cenio svoj narod on mora biti nacinalista.Pogledajte Kolindu ona je fanaticni nacionalista i 80% Hrvatskog zivlja je ne da voli vec obozava jer svaki ce naconalista vodi svoju zemlju onako kao treba.Razumem ja pojedine ovde na forumu da im je sve Srpsko mrsko,ali jbg zivite ljudi u Srbiji ako vam se ne svidja granice su bar sada otvorene i vredni i radni ljudi su svugde dobro dosli.A ako vec hocete da ostanete na svojoj kako "kazete" dedovini onda postujte malo i drzavu u kojoj zivite kakva je takva je mi Srbi nemamo druge.
 
nije cenzura, nego ja nisam iz te price drzavne zemlje, akvizicija firmi, trgovine na veliko. Veliki novci veliki problemi. Ja sa njima radim secernu repu 10 godina i nemam primedbe.
ма ја овако само....не детаље ко шта и због чега. вест као вест. а дал су тражили или замерили неком, то не залазим.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Vidim ja da ovde mnoge boli Bosko Obradovic jer je covek nacionalista Srbin svima vise odgovaraju ljudi kao AV, Tadic,Ceda,Canak izdajnici svojeg naroda borci za tudje interese pod parolom mi zelimo nasem narodu sve naj(gore)bolje.Ne vidim nista lose u tome da Srbijom jednom vlada i Srbin,sta fali Madjarima oni imaju Orbana koji je i vise od nacionaliste i niko se ne buni protiv njega da bi covek voleo svoju zemlju i cenio svoj narod on mora biti nacinalista.Pogledajte Kolindu ona je fanaticni nacionalista i 80% Hrvatskog zivlja je ne da voli vec obozava jer svaki ce naconalista vodi svoju zemlju onako kao treba.Razumem ja pojedine ovde na forumu da im je sve Srpsko mrsko,ali jbg zivite ljudi u Srbiji ako vam se ne svidja granice su bar sada otvorene i vredni i radni ljudi su svugde dobro dosli.A ako vec hocete da ostanete na svojoj kako "kazete" dedovini onda postujte malo i drzavu u kojoj zivite kakva je takva je mi Srbi nemamo druge.
Boško Dveri nije pomerio od 2012. godine. Rasterao je celokupnu prvobitnu ekipu Glišića, Parovića, Tvrdišića i ko zna još koga u međuvremenu. Čovek je slika i prilika autokrate, koji ne uvažava kritiku i drugačije mišljenje. Mogao bi ga nazvati light verzijom Vučića. Pritom gomila gafova i izjava u medjuvremenu.
Na kraju Vučić bi se raspao sam od sebe, kada ga niko ne bi ni spominjao. Čovek je narcisoidan i jednostavno se hrani napadima na njegovu ličnost. Recept za pobedu je priča šta bi konkretno uradili, a ne pljuvanje po Vučiću. Mislim da je narodu dosta da bira manje od dva zla, zbog toga SNS i opstaje, plus imaju ogromne resurse, armiju stranačkih aktivista i naravno većinu medija.
 
Kad je argentina bila u krizi pocetkom 2000-ih(nznm tacno godinu) NAROD je smenio 5 predsednika u roku od 2 nedelje. Znaci nije im se svidelo kako jedan krene da radi odma svi na ulicu i protesti. Nazalost, mi to tesko mozemo da uradimo jer smo kolonija nemacke, i dok vucic radi kako oni kazu bice on jos dugo na vlasti.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Za pocetak penzionerima onemoguciti izlazak na izbore, kao sto se ne dozvoljava maloletnicima da izlaze, podjednako su stetni ljudi u poznim godinama koji su skloni verovanju u razna obecanja sa TV-a.
 
Nazad
Vrh