Vesti-novosti-obavestenja

dipl.seljanka je napisao(la):
crni gruja je napisao(la):
ako nesto ne volim, onda je to kada nas ovako porede sa zemljama u regionu aaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!
A ko te sta pita sta mi volimo ili ne //eee zamljo Srbijo kud ovo vodi...
:nono: :nono: :nono: bas zato sto me niko i ne pita , hocu bar ovde da kazem sta me nervira , eto bas :bravo:
pa nisam mislio na tebe kada sam rekao ."pa kud ovo vodi " nego se odnosi na ovu nasu zemlju koja misli na svoje gradjane ha ha
:haha: :haha: :ppozdrav:
 
pa nisam mislio na tebe kada sam rekao ."pa kud ovo vodi " nego se odnosi na ovu nasu zemlju koja misli na svoje gradjane ha ha
:haha: :haha: :ppozdrav:
[/quote]
Srbija je samo u toku 2010. godine kupila i uvezla sa stranog tržišta više od 8.400 tona crnog luka i čak 25.000 tona jabuka, oko 5.000 tona pasulja, kao i više od 600 tona šargarepe, 4.800 tona paprika, krušaka, krastavaca, paradajza, belog luka, kupusa, pa čak i šljiva, i tone peršuna i drugog zelenila...
ako je ovo , onako , sto bi mi rekli, makar odokativno tacno.... ne znam ko na koga misli i koliko :nono:
 
Da ne ostanemo gladni da imamo sve u izobilju a odaakle stize ma kakve to veze ima ,, mi smo zemlja visoke tehnoloske nuklearne nauke ..e da nam je zemlje i pa i mi bi posadili sto sta ali ovako nesposobni kad nemamo na cemu eee jng jad i beda ha ha drk..ju nas ko konj..e
 
Kada je 1 kg zita bio 8 dinara, vekna hleba je bila 25 din.
Sada je 1 kg zita oko 30 dinara, vekna hleba je 70 din. ::lose::
 
dipl seljanka bas si ,,seljanka,, ali mislim da to nije uvreda , jer meni kad kazu da sam seljak ja im kazem da to ne moze svako da bude,elem pogledaj malo kad imas vremena postove pa ces videti kako pojedine nase kolege reaguju na komentare slicnim tvome,, e pa nije poenta samo protestovati i buniti se vec morate da se trudite da poboljsate proizvodnju i da pratite trendove ,,a kako ces ti pratiti trendove kad oni rade takve stvari i uvoze sve zivo ,, nije problem treba uvoziti ali sta se uvozi? to je veliki problem, jer je nasa hrana jos uvek zdrava !dok nam ne nametnu ,,monsanto ,,i GMO a sto je najcrnje i njihova deca to jedu.strasno pozzzz
 
@provac
Nedeljkovicu ..polako spusti loptu .... :nono: ::lose::
Post je spojen: [time]петак, 11. март 2011. 17:03:08 CST[/time]
_________________________________________________
Pa kao sto vidis ito su nam nametnuli vidis li koje su kolicine uvozne robe u pitanju sada ca oni da misle o nama :haha: :haha:
 
Nema veze sa Srbijom, ali ovo moze da se pretvori u katastrofu sa velikim posledicama...
Ovo je neki clanak na blicu "iz minuta u minut"

23:35 Radijacija možda već iscurela iz elektrane Fukušima
Radioaktivne supstance su možda već iscurele iz nuklearne elektrane Fukušima, oštećene u katastrofalnom zemljotresu koji je pogodio Japan, saopštila je danas kompanija Tokio elektrik pauer. Naime, nivo radijacije je osam puta veći od normalnog na kontrolnom punktu kod glavnog ulaza u nuklearku, saopštila je Agencija za nuklearnu i industrijsku bezbednost koja deluje pri japanskom Ministarstvu industrije, prenosi agencija Kjodo.

23:11 Radioaktivnost kod japanske nuklearke veća za 1.000 puta

Radioaktivnost 1.000 puta veća od normalne otkrivena je kod jedne nuklearne elektrane u severoistočnom Japanu, javila je aganecija Kjodo, pozivajući se na nadležnu službu. Premijer Japana Naoto Kan pozvao je da se evakuiše stanovništvo iz područja prečnika 10 kilometara oko nuklearne elektrane zbog radioaktivnosti. Tu oblast je jutros pogodio razoran zemljotres izazivajući, između ostalog, prekid dotoka vode za hlađenje reaktora centrale koja je zbog toga, kako je ranije javljeno, blagovremeno isključena. Večeras je bilo vesti o mogućem curenju radioaktivne pare iz te centrale.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/24077...sa-u-Japanu-prva-zrtva-cunamija-u-Kaliforniji
 
provac je napisao(la):
dipl seljanka bas si ,,seljanka,, ali mislim da to nije uvreda , jer meni kad kazu da sam seljak ja im kazem da to ne moze svako da bude,elem pogledaj malo kad imas vremena postove pa ces videti kako pojedine nase kolege reaguju na komentare slicnim tvome,, e pa nije poenta samo protestovati i buniti se vec morate da se trudite da poboljsate proizvodnju i da pratite trendove ,,a kako ces ti pratiti trendove kad oni rade takve stvari i uvoze sve zivo ,, nije problem treba uvoziti ali sta se uvozi? to je veliki problem, jer je nasa hrana jos uvek zdrava !dok nam ne nametnu ,,monsanto ,,i GMO a sto je najcrnje i njihova deca to jedu.strasno pozzzz


hvala na savetu i opaski kolega Provac, imate li Vi mozda konkretan savet tj.nacin, na koji se recimo Vi borite i trudite da nadjete nacin da poboljsate proizvodnju? Sigurna sam da bi to vredelo procitati. Hvala unapred.
A na temu seljanka / seljak ne bih, jer sam ja od one stare fele, sto se ponosi sto je sa sela i o tome na sva usta klepece :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

uf...da ne odemo u :off_topic:
 
Nazad
Vrh