Vesti-novosti-obavestenja

i evo ga, i dalje sere , neverovatno je, stvarno
Post je spojen: [time]1290367304[/time]
_________________________________________________
mene samo zanima do9kle to tako i toliko, majku mu, pa ima li negde neke , bilo kakve granice :haha::haha::haha: al nije bitno jel u pitanju Luka Beograd il mleko il zemlje il PIO :zli: :zli: :zli:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t4Vj47e022U[/youtube]
Post je spojen: [time]1290342376[/time]
_________________________________________________
JEDINO TAD
Post je spojen: [time]1290367611[/time]
_________________________________________________
dipl.seljanka je napisao(la):
i evo ga, i dalje sere , neverovatno je, stvarno
Post je spojen: [time]1290342104[/time]
_________________________________________________
mene samo zanima do9kle to tako i toliko, majku mu, pa ima li negde neke , bilo kakve granice :haha::haha::haha: al nije bitno jel u pitanju Luka Beograd il mleko il zemlje il PIO :zli: :zli: :zli:
 
slusaj ga brate : 196 hektara zemlje u srcu Beograda prodato za 40 miliona :haha::haha::haha::haha: eeeeeeej i on mrtav ladan kaze : pa sto drugi nisu dosli na ideju da daju ponudu i kupe:haha:? aaaaaaaaaa :sta: :sta: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ja ne znam sta bih drugo rekla . Sisaj ovce brate , samo sisaj
Post je spojen: [time]1290367744[/time]
_________________________________________________
Kumeeeeeeee svaka cast ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::namigivanje:: Pa nije dzaba Radovan bio druga clan , on je moj idol , sve je resivo :ppozdrav:



toshiba je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t4Vj47e022U[/youtube]
Post je spojen: [time]1290317176[/time]
_________________________________________________
JEDINO TAD
Post je spojen: [time]1290342411[/time]
_________________________________________________
dipl.seljanka je napisao(la):
i evo ga, i dalje sere , neverovatno je, stvarno
Post je spojen: [time]1290316904[/time]
_________________________________________________
mene samo zanima do9kle to tako i toliko, majku mu, pa ima li negde neke , bilo kakve granice :haha::haha::haha: al nije bitno jel u pitanju Luka Beograd il mleko il zemlje il PIO :zli: :zli: :zli:
 
Evo danas opet pao rekord!

Najviše prisutnih korisnika danas: 955. Najviše prisutnih korisnika: 955 (danas u 17:1:cool:
 
dopunjavamo se sa znanjem ,iskustvom i resavamo probleme u hodu ..ne lutamo puno :D
Post je spojen: [time]понедељак, 22. новембар 2010. 14:29:18 CST[/time]
_________________________________________________
Magnitude ML 2.8
Region SERBIA
Date time 2010-11-22 20:17:44.0 UTC
Location 43.74 N ; 20.72 E
Depth 2 km
Distances 35 km SW Kragujevac (pop 149,273 ; local time 21:17:44.6 2010-11-22)
4 km E Kraljevo (pop 58,140 ; local time 21:17:44.6 2010-11-22)
 
Stigla svinjska kuga
U. BEBIĆ | 22. novembar 2010. 20:56 | Komentara: 0
Na farmi “Mitrosrema” u Velikim Radincima proglašen karantin. Do sada uginulo 1.809 prasadi starosti do 70 dana



NA bivšoj Šarićevoj farmi svinja “Mitrosrem”, na ulazu u Velike Radince kod Sremske Mitrovice, do sada je uginulo 1.809 komada prasadi starosti od 50 do 70 dana, od ukupno 8.500 komada svinja, što tovljenika, krmača prasilica i prasadi. Farma je stavljena u karantin, a područje farme i Velikih Radinaca proglašeno zaraženim područjem, dok je celo područje sremskomitrovačke opštine proglašeno ugroženim, gde je počela vakcinacija svinja, a zabranjen je i svaki promet svinja na ovom području.

- Vakcinacija se obavlja u svim selima ove opštine i mi molimo poljoprivrednike da omoguće veterinarima da ovaj posao što uspešnije obave. Vakcinacija protiv svinjske kuge je, inače, besplatna. Kuga se zasad sa farme nije proširila na selo Veliki Radinci - kaže načelnica Republičke veterinarske inspekcije Sanja Čerlebinović.

U selu Veliki Radinci, gde u seoskim tovilištima i oborima ima između dve i tri hiljade grla svinja, ekipe veterinara počele su u ponedeljak ujutro vakcinaciju i samo tokom dana u ponedeljak dana vakinisano je više od 900 komada svinja i prasadi. Meštani shvataju značaj ove akcije veterinarske inspekcije, pa veterinari nemaju nikakvih problema da uđu u tovilišta i vakcinišu svinje. Međutim, sva grla koja nemaju markicu u uvu, kao znak da su vakcinisana, moraju posle vakcinacije biti markirana, što će poljoprivrednici morati da plate i to 50 dinara po jednom grlu.




NEMA PANIKE

U Velike Radince od ponedeljka u podne nije dozvoljen ni pristup novinarima i snimateljima, naravno, iz preventivnih razloga, jer se u selu kuga još uvek nije pojavila, a sve se čini da se ona ne proširi izvan farme,koja je na 1,5 kilometara od sela.

- Panike nema, seljaci su pribrani, inspektori su nas obavestili da će u utorak početi vakcinaciju svih svinja i sve ide svojim tokom. Posle vakcinacije treba sačekati 14 dana, a oni koji su planirali da kolju svinje učiniće to odmah ovih dana - kaže nam Jovica Stanišić predsednik MZ Veliki Radinci.



Jos je ovo falilo!!!
 
Tačno je.Ženin ujak je iz Bešenova sela pored V.Radinaca i kod njih je prisutan ovaj problem uginuća prasadi i tovljenika
 
Nazad
Vrh