Vesti-novosti-obavestenja

meni je forum jako usporen, da nije neka sabotaža :sta:
 
Kraj je meseca i izgleda da smo opet preopteretili zakupljeni prostor ili tako nešto jer su mi se javljali članovi da više nemogu da postavljaju slike preko "dodatne opcije"- "priloži"
 
I meni je usporavao, ali sam se tek sad setio da isključim torrent klijent jer skidam neku igricu za ortaka pa mi je to usporavalo... ::sramota::
 
I kod mene koči, a koristim wireless konekciju, tj kradem od komšije a on pojma nema, kad je džabe i sirce je slatko ::namigivanje:: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Dukanac je napisao(la):
tj kradem od komšije a on pojma nema, kad je džabe i sirce je slatko
E, jbg komšo imaš internet džabe ali neki dan prijava za nenošenje dokumenata, ako nedaš na mostu daćeš na ćupriji (stara poslovica). Poz.
 
Bice dobro dok komšo ne provali, e onda sam jebo ježa u ledja... :haha: :haha: :haha:

@Kosjerac: Kazna je 4 mesečne preplate interneta, a internet pozajmljujem vec 8 meseci, ima uštede... A usput da kažem, izvado sam duplikat vozačke, tako da nece biti takvih kazni... ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
Danas je naš ministar poljoprivrede stigao da obidje moje selo i Opštinu Kikinda ,gde je napokon proglašena elementarna nepogoda.Koliko sam čuo na putu do Kikinde svratio je do Ćorić-agrara.
 
Uhapšeni zbog malverzacija sa kreditima Fonda za razvoj
Beta | 08. 07. 2010. - 19:45h | Komentara: 6

Pripadnici MUP-a Srbije uhapsili su sedam ljudi iz Beograda, Ivanjice, Pančeva, Lučana i Užica zbog više zloupotreba službenog položaja, primanja i davanja mita, vezanih za kredite Fonda za razvoj, saopšteno je danas.

U saopštenju MUP-a se navodi da su uhapšeni Radovan M. (31) iz Beograda, koji radi u Fondu za razvoj Srbije, Miodrag M. (42) iz Ivanjice, Dragić J. (54) iz Pančeva, Radoš D. (60) iz Lučana, Siniša M. (37) iz Pančeva, Milinko M. (50) iz Ivanjice i Radenko D. (30) iz Užica.



Policija ih sumnjiči da su od februara do jula pronalazili ljude zainteresovane za dobijanje početnih, takozvanih "start-ap" kredita i kredita za već postojeća preduzeća kod Fonda za razvoj Srbije, bez namere da se njihovi vlasnici zaista bave delatnošću za koju su registrovani.



Uhapšeni su zahteve pripremali prikupljanjem i sačinjavanjem lažne dokumentacije a osumnjičeni iz Fonda za razvoj je zahteve prioritetno obrađivao i rešavao pozitivno.



Na osnovu tih procena zaključeno je 95 ugovora o kreditima na osnovu kojih je iz budžeta isplaćeno 200 miliona dinara.



Za odobravanje kredita dobijali su novac kao protivuslugu, a Radovan M. je uhapšen u Užicu u trenutku kada je primao mito od 3.000 evra i 100.000 dinara.



Svi osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu u zakonskom roku, biti privedeni istražnom sudiji Višeg suda u Pančevu.



Hapšenje je izvedeno u saradnji sa Policijskom upravom iz Pančeva, Višim javnim tužilaštvom iz tog grada i Ministarstvom za ekonomiju i regionalni
razvoj.



U Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja agenciji Beta je rečeno da je kontrola izdavanja kredita iz Fonda za razvoj počela pre oko godinu dana, po nalogu tog ministarstva, i da je do sada podneto oko 50 krivičnih prijava, a dokumentacija je predata policiji na dalju obradu.



"Nastavićemo da strogo kontrolišemo sve subjekte koji dobijaju kredite Fonda, kao i na koji način te kredite realizuju", rečeno je u Ministarstvu ekonomije.



Dodaje se da će država nastaviti da odobrava kredite preko Fonda, jer ih većina firmi dobro koristi, dok su zloupotrebe primećene u dva do tri odsto slučajeva.

2-3 % :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh