Vesti-novosti-obavestenja

Državna administracija SFRJ, sa 6 republika i 2 pokrajine, brojala je 28.134 lica. Državna administracija Srbije broji 29.834 lica.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=12&dd=17&nav_id=566448
 
Nije 10 ali jedno 5 puta jeste,A i mi se čudimo bez razloga.Pa normalno kako se dežava smanjuje mora se povećavati administracija.Pa ko i radi-državne ustanove,paori i nakraju ta neizbežna administracija.
 
Nije 10 ali jedno 5 puta jeste,A i mi se čudimo bez razloga.Pa normalno kako se dežava smanjuje mora se povećavati administracija.Pa ko i radi-državne ustanove,paori i nakraju ta neizbežna administracija.
Državni aparat se širi a koliko vidim, njihova bolest je zarazila i privatni sektor. Konstalting, ekonomija, menadžment, sociologija, psihologija a od proizvodnje velika nula. Zemlja uslužne delatnosti. Daj mi vezu i pomeriću celu planetu. Niko ništa ne pravi nego svi kalkulišu, savetuju i računaju iz fotelje i apsolutno niko nije odgovoran za svoja dela. Ako su kratkih ruku bili sa obrazovanjem onda mese hleb i prevrću pljeskavice pravljenje od stranog otpada. Od industrije nam je ostao samo zagušljiv smrad. Pre nađe posao trgovac u svojoj struci nego neki inženjer tehničkog usmerenja. Kad prođe radni dan, skida se smrdljiva uniforma i kupa se hladnom vodom jer su struja i gas u jednoj dimenziji a platežna moć građanina u sasvim drugoj, posle toga pilji se u ekran gde igraju bradavice nepismene vašarske profuknjače koja u slobodno vreme propoveda poštenje i čednost. Normalne devojke nose suzavac u torbi zbog napaćenih manijaka koje niko ne hapsi i niko ih ne osuđuje a one druge slabijeg morala i samopoštovanja prodaju svoju individualnost, popunjavaju splavove i naručje sedih lopova sa kravatama koji opet kao i one sa vašara takođe propovedaju poštenje i moral. Kad završe sa izlaskom, skidaju kravate i onda dolaze kući da izgrle supruge i decu. Suprugama poklanjaju torbice koje je otplatila šestomesečna pauza u isplatama njegovih radnika. Za kusur se našlo koječega pa i ključić jednog lepog autića sa zatamnjenim staklima za sina odlikaša što tuče profesore po školi. Da se detetu nađe ako slučajno naleti neki običnjak pa da ga pokosi na pešačkom i ne odgovara za to. Nije on baš svačiji sin nego sin propovednika pravde i poštenja. E tek na kraju kad sinak završi sa maltretiranjem prosvetara onda mu se mora naći fotelja po meri kao što i njegov otac poseduje. Kasnije se tu skupi trust takvih istih glava pa se dosete i guše svakoga u ovoj državi kako bi i za njihovu decu bilo prostora da nastave porodičnu tradiciju.
Nismo mi govno od naroda. Džaba im što nas ubeđuju. Oni su govna. Zato se i boje svakog šuma. Blindiraju kola i zatamnjuju stakla. Zapošljavaju telohranitelje i potplaćuju medije. Lopov se lopova boji. Lažov svuda vidi laž. A mi prevareni i u jogurt duvamo jer nam je jezik već dobro zadebljao od opekotina.
 
Nobelovac Ivo Andric je to lepo rekao:
[h=1]“Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete” .[/h]
 
LJudi svaka vam je na mestu. Svi mi koji nešto proizvodimo,stvaramo novu vrednost, vidimo to odavno. Vide to i političari dok su opozicija ali kako se dokopaju vlasti to zaborave ili su možda nemocni da naprave kvalitetne promene, čistke, jer nezaboravite BIROKRATIJA je jaka , mocna i vrlo vrlo žilava . Vešto čuva svoj sistem spolja i iznutra, nece ona sama sebe uništiti. Sve sam bliži verovanju u profesora Zeca da nam je naj bolje da država bankrotira i počnemo iz početka.
 
USTANAK TAKSISTA Potpuni kolaps u Parizu zbog Ubera, gore automobili, policija koristi suzavac - izvor blic.rs

Francuska policija u opremi za razbijanje demonstracija upotrebila je danas suzavac protiv taksista koji su blokirali pristup aerodromima i železničkim stanicama u Parizu tokom demonstracija protiv servisa "Uber pop".

Taksisti su blokirali i pristup glavnoj pariskoj železničkoj stanici, odakle prema Londonu i Briselu saobraća voz "Eurostar".

Servis "Uber" protiv koga se taksisti bune, preko aplikacije za pametne telefone povezuje obične vozače - amatere koji su spremni da prevezu potencijalne putnike.

Ovo podseća na štrajk proizvođača sveća kada su se pojavile lampe na gas.
 
Nobelovac Ivo Andric je to lepo rekao:
[h=1]“Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete” .[/h]

Pridružujem se poslednjim postovima Neška, Zorana,Duška i ostalih....kao i ovih mudrih-proročkih reči velikog nobelovca...
Dodao bih jedan citat našeg pisca i scenarista Duška Kovačevića....:
" Đavo je nekad bio tajanstven, skrivao je rep, a danas ide kao GOSPODIN čovek.
Čak vam se i predstavi, da ne bude zabune, prekraćuje vam muku i neprijatnost.
On više ne izlazi noću, ponaša se neskriveno i govori rečima koje su razumljive.
Nema mistifikacije, nije sekta, ON JE VLAST.
Dobri ljudi prešli su u sektu."
 
Naročito mi se svidja onaj deo kad su se ljudi organizovali i protestvovali da smene nesposobnu vladu. Nadam se da im članovi vlade nisu pobegli vazduplohovom, ili su se možda teleprotovali daleko nekoliko svemirskih godina.
 
Nazad
Vrh