Vesti-novosti-obavestenja

Znam kolega ali naglo se povećava stanovništvo . Koristim prilike kad su ovakve priče da kažem svoje mišljenje , a baaaš me čudi kako nema više sličnih stavova bar na ovakvim forumima. Opasno me nerviraju više ovakvi filmovi i slične stvari . Dosta nas ovde na ovom forumu smo klasični "konvencionalni" ili "neorganski ":haha: poljoprivrednici , pa me čudi da nevidimo ove srceparajuće priče direktno protiv nas. Lično proizvodim žitarice za tržište desetak godina i moji su to radili , koristim mineralna djubriva , hemiju borimo se svakodnevno protiv korova , štetnih insekata , gljivica,vremenskih prilika i na kraju proizvedem hrane za stotine .hiljade ljudi kako ko . Isto je sa stočarima , povrtlarima , mi lično hranimo planetu a ispada da smo mi trovači i uništavamo nekome svijet. Postoji nauka , postoje ustanove koje svakodnevno (trebalo bi ) donose novije , manje štetne preparate i tehnologije . Ako ubacujem mineralno djubrivo u zemlju , pa otkad je to otrov ?? Vraćam u zemlju ono što je već bilo i što je biljka iznijela . Dosta više sranja . Ja sam klasični ratar , trudim se da proizvedem što više hrane i ne trpim da se govori protiv mene , i vi ste ostali većina takvih na forumu ako vama nesmeta šta ja mogu , aj da se svi vratimo na motike pa da vidimo šta će plava planeta najesen jesti.
 
Što si bre besan Momo, šta je tu loše rečeno?!?!? pa svi mi živimo na ovom svetu i ako se ne trudimo da ga baš ne useremo da bi i naša deca mogla da žive bar kao mi čemu onda sve. I odma skakanje na organske...pa ljudi vide u organskoj šansu da opstanu u nepoštenoj utakmici sa mega kompanijama koje proizvode 'jeftinu' hranu. Pa jel se i sada pate svinjari sa jeftinom uvoznom svinjetinom, i odakle je ta uvozna svinjetina, iz posečenih južnoameričkih prašuma. Isečena pluća planete sada služe da bi se bogati još više obogatili bez obzira na sve. I ko nije svestan da takve globalne stvari upropašćavaju naše (i ne samo naše) selo i seljaka ne vidi dalje od nosa.
 
Samo mislim da ljudi iz grada (mislim na većinu ljudi osim tzv farmera) nisu dovoljno upućeni šta mi radimo i kako to funkcioniše . Nismo mi nikakvi trovači kako mnogi zamišljaju Kad čujem kao zagadjujemo vode sa prekomjernim korištenjem mineralnog djubriva ?? Pa mi mučimo muku da kupimo tog djubriva kolko treba , samo gledamo da nam ne "pobjegne"u dubinu ili atmosferu jer to su naše pare ako i nismo osvješćeni . Taman posla da trošimo više djubriva nego što treba , ko bi nas finansirao :haha: . Ja samo branim nas klasične poljoprivrednike , mega kompanije su tu došle same po sebi jer tako funkcioniše ekonomija , to je već nečiji drugi problem , znam samo da nam svakodnevno trebaju njihovi proizvodi jer bez njih se sada nemože narod prehraniti.
 
Mislim da je problem svih nas sto nismo ni svesni koliki uticaj imaju te mega kompanije i koliko je za njih kratak period od nekoliko decenija dok osvajaju trziste(imaju jaku zaledjinu) i koliko je za nas dug period od nekoliko nedelja dok cekamo da prodamo robu i saberemo da vidimo koliko smo + ili - .
 
Klasicna poljoprivreda je dosta pod uticajem instituta i savetodavnih sluzbi - koje dosta finansiraju firme koje prave vestak i pesticide - a vi ste im trziste.
Npr. kod mene u firmi je nedavno obajvljen konkurs sa primanje radnika na jedno radnom mesto ... decko je preminuo od raka testisa '80 i neko godiste.
Nista to ne menja i dalje ce se raditi kako se radi, ali da krenu (kao sto nece) reklame na televiziji kako je sve to nezdravo i lose - dosta bi se ljudi pokusalo preorijentisati na organsku proizvodnju.
E to je ono sto je zalosno, sto prvo treba televizor da ti kaze sta da radis, a opet drugom sta da kupi - to je jako jadno za mnoge a vodimo se kao razumom....
 
Tim svojim branjenjem samo razvodnjavaš priču koju su oni lepo saželi u desetak minuta. Pa nisu ovde mala deca pa neko treba da ih brani, svako radi po svojoj savesti kakva god da im je. A napadanje nekog ko apeluje na više savesti....nije lepo i može svakako da se okarakteriše, i svakako nije konstruktivno.
Podržavati mega kompanije je kao seći granu na kojoj sediš, pa ti isti koji ti prodaju hemiju sada ti prodaju i seme, šta misliš na čemu zaista zaradjuju.
I ako pogledamo samo USA odakle većina tih sranja potiču i njihove farmere (ono malo što ih je ostalo) kako balansiraju na ivici opstanka, u stalnoj zavisnosti od megakompanija, da li zaista to želimo?? Ne brate pa to niko čak i većina onih koji rade u tim megakompanijama ne želi, ali putuje linijom manjeg otpora.
 
Televizija je cudo kazem ja... sve joj se veruje.
Do pre par godina zito se nije prskalo (bar ovde kod mene), sad odjednom 2-3 prskanja... kako? Godina je uvek bilo kako povoljnih tako i nepovoljnih, sad odjednom novi hibridi koji imaju super prinos i prskanje kao bonus
 
Ma ista stvar kao sa 'zelenom revolucijom' tada je pšenica selekcionisana da trpi veštake, da može da se izbori sa toliko hraniva. Danas se to isto radi sa 'zaštitnom' hemijom. Da se nametne što više troškova koji te teraju opet da što više trošiš i tako u krug....
 
Nismo mi nikakvi trovači kako mnogi zamišljaju Kad čujem kao zagadjujemo vode sa prekomjernim korištenjem mineralnog djubriva ??... sada nemože narod prehraniti.
Ма јесмо само треба да признамо! Ево, ако треба, ја први признајем. Кад прочитам на паковању "системик" душа ме заболи, ал' шта? То је значи непосредно тровање.
Посредно, што више хране то више људи. Што више људи то већа потрошња енерегије; е ту долазимо до главног загађења. Значи производимо загађиваче!
 
Baš bih voleo da vidim tu ZDRAVU hranu .Hranu koja nije ništa štetno uzela iz vazduha i na koju padaju 100% čiste kapi kiše a da se ne proizvodi u stakleniku i plasteniku jer ni to nije prirodno okruženje biljaka.I nemojmo polemisati o nečemu što je potpuno neizvodljivo jer bi u tom slučaju prebali prestati sa upotrebom mnogo čega .
 
I nemojmo polemisati o nečemu što je potpuno neizvodljivo jer bi u tom slučaju prebali prestati sa upotrebom mnogo čega .
Управо тако. Кола су кренула низбрдо и ко се подметне да их заустави биће прегажен. А што се тиче полемисања то можемо, "папир трпи све".
 
Kakva zdrava hrana,a no.1.zdravu VODU NEMAMO
Дал' беше Луј Пастер рекао да 80% својих болести попијемо?
Пре 7 година сам набавио ТДС метар и кад сам премерио да ми је чесмовача 300 ппм (а по нормама СЗО горња дозвољена граница је 50 ппм) одмах сам набавио РО филтер и од онда ни купус не киселим без филтрације воде.
 
Ja sam našao podatak da je voda bezbjedna za piće do 500ppm , do 900 umjereno (fair ) a preko 1000 nije preporučljivo.
Na jednoj svojoj njivi počeo sam da radim drenažu , probno zasad , ide na samo 80cm do 1m dubine , u toj njivi primjenjujem punu agrotehniku u ratarstvu kao i većina nas ovde . Kad završim rado ću na izlazu iz drenaže popiti čašu vode ili više pošto zbam da je u rangu pijaće vode . Koristim preparate u dozi koje su odobrili instituti koji su za to nadležni , nemože me niko zvati trovačem jer vjerujem u nauku i ispitivanje svjetskih agencija jer i oni imaju djecu a za to su zaduženi , nego da vjerujem drugo i treće razrednim napisima i odmetnutim stručnjacima koji oće da steknu popularnost na kontra-informacijama . Zbunjen sam potpuno da ovde tako mali procenat ljudi vjeruje u "prve informacije " od najkompetetnijih u svijetu a više vjeruju u "alternativu" koja je opet alternativa.
 
109914363336692068316184.jpg

I stvarno sta reci......
 
Blic.rs:

ZA RUSIJU OTPREMLJENO VIŠE OD 2.000 ŠLEPERA I HLADNJAČA
REEKSPORT Zarade 9.000 evra po kamionu svinjetine



Iz Srbije je u Rusiju izvezeno više od 2.000 kamiona jabuka, koje su u Srbiju uvezene iz drugih zemalja, i neutvrđen broj kamiona sa svinjskim mesom.
591056_meso01foto-ap_f.jpg
Nema evidencije koliko je izvezeno svinjskog mesa

Slična situacija je, kako saznaje „Blic“, i sa svinjskim mesom, a zarada uvozničkih firmi koje se bave reeksportom mesa je 9.000 evra po šleperu.

Iz Srbije je po sporazumu o slobodnoj trgovini poslednjih meseci u Rusiju otišlo više od 2.000 kamiona sa jabukama nosivosti po 15 tona. Samo stotinak kamiona imalo je valjanu dokumentaciju, svi ostali bili su bez preferencijalnog porekla.




- Najviše jabuka u Srbiju je stiglo iz Poljske. Uvoznici su jabuke smeštali u hladnjače i pravili lažne papire o otkupu jabuka od poljoprivrednih domaćinstava u Srbiji. Sa tim papirima napravili su i celokupnu lažnu dokumentaciju o izvozu jabuka, koje su navodno iz Srbije, i tako pri uvozu u Rusiju plaćali znatno niže dažbine - kaže za „Blic“ izvor upućen u istragu o reeksportu jabuka, u koju su uključeni MUP, Uprava Carina i BIA.


Afere je otkrivena kad su zaustavljena dva kamiona koja su nedavno krenula u Rusiju. Najveći deo reeksportovanih jabuka je, međutim, već otišao. Isto se, navodi naš izvor, dešava i sa svinjskim mesom.


- Evropske farme bukvalno nude firmama u Srbiji posao reeksporta. Uvoze se žive svinje, prave se papiri da su sa naše farme, zatim se kolju na drugom mestu i tako se izvoze u Rusiju, opet po povlašćenim dažbinama. Nijedna državna institucija ne može da uđe u trag ovakvim slučajevima, a niko ne može da utvrdi da li je meso koje se potom izvozi u Rusiju sa srpske ili farme neke evropske države, koje zbog sankcija ne mogu da izvoze meso u Rusiju - kaže naš izvor.


Navodi i da zasad država nema precizne podatke koliko je reeksportovanog svinjskog mesa otišlo iz Srbije za Rusiju, ali da je u ovom poslu zarada uvoznika još veća nego na jabukama.


- Kamion uvezenih svinja košta oko 13.000 evra, a u Rusiji se to meso prodaje za 22.000 evra - kaže izvor „Blica“.
 
Nazad
Vrh