Vesti-novosti-obavestenja

Ne znam kod Vas, ali kod nas kilo sarenog pasulja je 450,0 din.
 
malo je to mesta koliko pise u tekstu... trbe bar jos 100 takvih zatvora da bi svi koji zasluzuju imaju svoju "ciglu"
 
Te zatvore grade radi ovakvih: http://www.vesti-online.com/Vesti/Hronika/315415/Coveku-koji-je-ubio-provalnika-30-dana-pritvora

On im je najkrivlji što je izbo provalnika, narkomana u svom stanu.

Šta je trebalo da uradi? Da ga pusti da uzme šta mu treba, pa da pozove policajce nakon što ga ljubazno isprati? Posle svih nakaza sad su još i narkomani dospeli na listu nedodirljivih! Jel' beše zaglavio tamnicu i onaj pop što ih je mlatio rezanom građom?
Ti narkomani su već svakako "jednom nogom u grobu".
 
Poslednja izmena:
KATASTROFA: Grad uništio 4.000 hektara useva!


Prirodne nepogode koje su pogodile delove Srbije najviše štete nanele voćarima u Obrenovcu, Pančevu i Smederevu

Nevreme... Grad pogodio i Beograd i okolinu
BEOGRAD - Da li će država izaći u susret poljoprivrednicima kojima su uništeni usevi?
Oluja i grad koji su pre dva dana pogodili mnoge delove Srbije napravili su veliku materijalnu štetu poljoprivrednicima. Najviše su stradale njive i voćnjaci u Obrenovcu, okolini Pančeva i Smedereva, na Crnom vrhu, u okolini Beograda. Kako saznajemo, u Obrenovcu je šteta stoprocentna, a stradalo je više od 1.000 domaćinstava. Prema rečima meštana sela Bavanište kod Pančeva, šteta koju im je oluja napravila iznosi više od 15 miliona dinara.

Stalno u strahu

- Sve je uništeno. Sve do poslednjeg stabla, do poslednje travčice. Svake godine strahujemo jer ne znamo da li će nam grad sve uništiti. Ovako je bilo i 2011, a sada opet. Protivgradna odbrana nam je veoma loša, a niko ništa ne preduzima - kaže meštanin Bavaništa.

Đorđe Kardum, predstavnik sektora za vanredne situacije MUP, kaže za Kurir da je nevreme uništilo oko 4.000 hektara useva u Srbiji.

- To su neki preliminarni rezultati, ali jasno je da je šteta velika. Radimo sve što je u našoj moći i svi mora da znaju da apsolutna zaštita od grada nikada i nigde nije postojala. Ono što je problem u Srbiji je to što nemamo dovoljno raketa. Za jednu sezonu trebalo bi da imamo oko 25.000 raketa, a mi smo ove sezone imali samo 10.000 - kaže Kardum.
Iz Ministarstva poljoprivrede kažu da se od 2006. stalno isplaćuje osiguranje u iznosu od 40 odsto.

Osiguranje i odšteta

- Broj podnetih zahteva za osiguranje raste, a najčešće se osiguravaju upravo od grada, požara i groma - kažu u ovom ministarstvu.
Miroslav Kiš iz Udruženja poljoprivrednika kaže da je ovo što se desilo pre dva dana ponavlja iz godine u godinu.

- S ovakvim vremenskim katastrofama susrećemo se svake godine, razlika je samo koji će region da nastrada. Nikada se nadležni ne bave prevencijom, već samo reagujemo kad se nešto desi. Strašno je da neki ljudi za sat vremena ostanu bez ičega - kaže Kiš.
(d. t.)

Manjak... Protivgradne rakete
 
[h=2]Nema para za odbranu od nepogoda[/h] B. SUBAŠIĆ | 03. jun 2013. 20:58 | Komentara: 0
Ponovo se štedi na odbrani od stihija, upozorava Predrag Marić, načelnik Sektora za vanredne situacije. Nevreme dočekano sa polovinom potrebnih protivgradnih raketa



Predrag Marić,

[h=4]Srodne vesti[/h]




POPLAVE nalik onima koje „dave“ zapadnu Evropu ovog puta će nas, najverovatnije, zaobići. Ipak veoma je opasno i skupo oslanjati se samo na srećne okolnosti u borbi sa stihijama, ukazuje Predrag Marić, načelnik Sektora za vanredne situacije MUP Srbije.

- Neprestano upozoravamo da je stanje vodoutvrda i nasipa u Srbiji veoma loše zbog neulaganja već 20 godina. Najveći problem Sektora je što kod nas nema svesti o prevenciji poplava koje su, posle požara, najveća opasnost u Srbiji! S novcem koji dobijamo uradili smo najviše što možemo, opremili smo timove za spasavanje koji uspešno čuvaju gole živote ljudi. Velike ekonomske štete, nažalost, s ovakvim budžetom ne možemo da sprečimo - priznaje Marić.
U Sektoru kažu da je zbog tankog državnog budžeta došla u pitanje i već dogovorena nabavka tri mobilna nasipa, velikih plastičnih vodoutvrda koji se brzo transportuju, montiraju i odbijaju vodenu stihiju u najugroženijim područjima.
- Imamo obučene ljude, znanje i volju, ali odbrana od elementarnih nepogoda prevashodno zavisi od budžeta i finansijske discipline - priznaje Marić. - To važi i za poplave i za protivgradnu odbranu. Sektor trpi kritike, ali uzrok promašaja „raketnog štita“ nije kod nas.
Marić ukazuje da je protivgradna odbrana vruć krompir koji je Sektoru dat u ruke, uz obećanje države da će rešiti osnovna pitanja, ko i kada plaća rakete. Do danas obećanje nije ispunjeno.
- Neki još uvek ne shvataju da se rakete kupuju pre sezone padavina, a ne kad grad već uništi useve. I ove godine gradonosnu sezonu dočekali smo s polovinom potrebnih raketa. Druga polovina treba da stigne ovih dana, ali sumnjam da će grad čekati na njih. Ipak, čini nam se da je najveći problem to što osiguravajuće kuće neće da ponude prihvatljivo osiguranje poljoprivrednicima koji moraju da se uzdaju u rakete, kada ih ima - ogorčen je Marić.
 
Evo Ceda poceo da se slihta nesto_On u nicemu nije ucestvovao u prethodnim godinama,juce se pojavio na politickoj sceni Srbije.Sada je nesto omirisao pa se podvlaci vojvodjanima pod kozu.Kazao nesto novo sto ovaj napaceni narod ne zna.Sve sami demagozi i politikanti.
 
Тај се подвлачи под кожу само послодавцима. А послодавци у сенци.
 
pozivnica-2013.png
 
Nazad
Vrh