Vesti i obaveštenja

Mantra liberalnog kapitalizma je da se drzava ne mesa u ekonomske odnose ,medjutim ekonomska kriza iz 2008 i ova sad kriza zbog kovida to pobijaju.
Najveci zagovornici liberalizma u Evropi a i u svetu veoma debelo podmazuju (u zasvisnosti koliko ko ima) svoje strateske grane privrede ,a prica o slobodnom trzistu vazi za nas jadnike. Slobodno trziste -to ne postoji- , i vazi samo dok onoj drugoj strani to odgovara.
 
Da li je zemlja drzavna?Da li su hteli da im daju do znanja da nemaju sta da traze u njihovom ataru?
 
Zemljiste je privatna arenda. Dosli su u selo na mala vrata i poceli da preuzimaju arende i kupuju zemlju. Steta jeste za usev, po meni to nije trebalo tako, ali je bilo za ocekivati kad, tad da ce se to desiti. Prosle godine su im gazili uvratine, a sada su radikalizovali mere.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
У суседном селу један је исто тако упадао на аренду. Дође код власника, изручи гомилу пара и каже онај што ти је радио више не ради ја преузимам.И тако је зарадио 10-так пробушених гума на тракторима.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
У суседном селу један је исто тако упадао на аренду. Дође код власника, изручи гомилу пара и каже онај што ти је радио више не ради ја преузимам.И тако је зарадио 10-так пробушених гума на тракторима.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Jel mu bar bila skola
 
Није. Радили су 1800 јутара, сад раде још више. Ухватили су починиоца уз помоћ мобилног телефона. Надокнадио је штету. И остао без аренде.
Зато ако идете у штету не носите телефон!!!

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ako je moguće u EU...

Evropsko tržište


Nova polemika stiže na tržište – Da li predviđanja buduće žetve može da se “upodobi” u skladu sa htenjima trgovaca? Tokom ranog proleća govorilo se o dobroj budućoj žetvi pšenice, da bi sada manjak u silosima bio značajan širom Evrope i to je dovelo do rasta cena pšenice. Uz sve moderne tehnike “prognozeri” su omanuli. Sada se zna da je površina pod ozimom pšenicom u jesen bila manja za skoro 750.000 hektara u Evropi (Francuska za 350.000 hektara, Nemačka za 200.000 hektara, Poljska za 100.000 hektara …) i zašto je prognoza bila optimistična – da se berza “umiri” sa niskim cenama? Nepoverenje farmera sve je veće u analize “stručnjaka” i njihovu objektivnosti.

https://agroinfonet.com/cene-na-berzi/prognoze-prinosa/
 
To je ukupno blizu 110000 godisnje. Zorane nisi prebacivao gazdinstvo jer ste ti i tvoja porodica imali osiguranje preko tvoje firme. Kako cist polj. da se leci ako ne uplati?
 
Platiš i kada ne daj Bože moraš kod lekara ideš privatno jer su po domovina zdravlja totalno nesposobni, bar ovde kod nas.
 
To je ukupno blizu 110000 godisnje. Zorane nisi prebacivao gazdinstvo jer ste ti i tvoja porodica imali osiguranje preko tvoje firme. Kako cist polj. da se leci ako ne uplati?
Biće jako teško,naročito ovim malim ali rešili su da nas urnišu.U mojoj porodici je samo supruga osigurana preko mene a deca preko biroa.
Ali nisam dobio dinar od subvencija kada su bile najveće -par godina (ne znam tačno koliko).Svi su me kritikovali što to nisam uradio ali sam bio tvrdoglav i izgleda da sam bio u pravu ali u ono vreme sam bio budala.Oni su ciljno to uradili,ne bi li što više ljudi navukli a sada im se teško izvući iz kandži.
 
Nešto se u ovom tekstu ne uklapa.
Prve dve rate socijlnog sam platio po 8000.Znači da bi na godišnjem nivou bilo oko 32000.
309 000 osnovica x 10,3 % je otprilike to.
Ali ,ovima nije ništa verovati ,svašta mogu da "nametnu"
 
Ne znam odkud ti ta konstatacija .Zdravstveno je jedno a penziono drugo .Iznos za penziono mi je oko 19 000 kvartalno .
Kada se dobije rešenje tada se vidi pravi iznos pa se u zadnjem kvartalu "pegla"
 
Nazad
Vrh