Vesti i obaveštenja

I sta ce sadbiti kad nas poljoprivredni proizvodjac hoce nesto da izveze a na carini u zemlji u kojoj izvozi ga cekaju najmanje duple kontrole i svi ga gledaju ispod oka ili prosto ne zele da uvezu njegov prozivod ili ga ucenjuju da ga uvezu po nizoj ceni
 
A koji je Vaš bio od dosadašnjih koji su dosad uvozili mutant soju kako kaže Dulićka pa ovi što su sebi davali veštak umesto paorima pa preko onih što ne vraćaju kreditekoji su vama bili namenjeni stim da bi i vi i mi to morali vratiti ...Koji ?
 
placate pdv na cenu koja pise u fakturi(koja dolazi uz ostalu dokumentaciju sa autom na carinu)...troskove spedicije i to je to manje vise...porez na prenos apsolutnih prava se ne placa jer je uvoz i auto ide na vase ime...placate samo registraciju kao sto bi platili za vozilo koje je vec reg samo u ovom slucaju se placa i saobracajna,nalepnica i tablice
oslobodjeni ste carine ako imate export papire i euro 1 obrazac, u suprotnom placate i carinu
 
A koji je Vaš bio od dosadašnjih koji su dosad uvozili mutant soju kako kaže Dulićka pa ovi što su sebi davali veštak umesto paorima pa preko onih što ne vraćaju kreditekoji su vama bili namenjeni stim da bi i vi i mi to morali vratiti ...Koji ?

Ovaj nije politicki forum pa cu biti van politke kolko je moguce. Zalosno je to koliko vas ima koji bi du.pe dali za neke politicare koji nam zdravlje unistavaju a vi to ne vidite. Ni u jednoj drzavi u Evropi nije dozvoljena veca granica od 00.5 Aflatoxina u mleku, samo kod nas, od pre dva dana. Po ovome se opet vidi da nesto nije u redu sa ovom drzavom i da treba duboko misliti u tom pravcu.
Ja nemam omiljenog ministra a sto se tice ovog tvog nosi ga kuci i radi sa njim sta ti srce pozeli!
 
Jel neko zna nesto o ubacivanju peska/sitnog kamenja u vestacko djubrivo tacnije 3*15? Skoro sam imao diskusiju sa jednim poznanikom koji se zalio da djubre koje je koristio u sadnji krompira i kod sljiva nije imalo efekta kao ranijih godina,kaze ostalo je neistopljeno u zemlji, ja mu pricao da je od nedostatka padavina al opet u sljive je stavljao djubrivo jos februara meseca, primetio sam da je i u krompiru koji sam sadio i navodnjavalo takodje bilo neistopljenog djubriva.
 
obavestenje za sve clanove foruma, nas moderator kish robert je po nezvanicnoij informaciji peder, zbog toga ga je i zena ostavila jer je prisustvovao na pederbalu i gej paradi u beogradu!
 
Poslednja izmena:
Sta se to desava u Centi? Na radio indeksu se javi neki vozac kamiona i rece da ima neko okupljanje poljoprivrednika.
 
Neophodna obnova registracije poljoprivrednih gazdinstava

ministar..gif


Registrovana poljoprivredna gazdinstva i ove godine treba da do 31. marta obnove registraciju da bi ostvarila pravo na razne vidove pomoći iz agrarnog budžeta.Upravi za trezor Ministarstva finansija, u kojoj su upisani u registar, poljoprivrednici treba da dostave popunjene obrasce sa podacima o trenutnom stanju poljoprivrednih kultura, planiranoj setvi ili sadnji u toku godine,kao i svim nastalim promenama na gazdinstvu - o članovima poljoprivrednog gazdinstva, vrsti i brojnom stanju stoke, kao i podatke o zemljišnom posedu ili osnovu korišćenja poljoprivrednog zemljišta. Bez obzira na to da li je došlo do promena, neophodna je obnova registracije.






 
Nazad
Vrh