Vesti i obaveštenja

Mnogo su bistri, pa sto ne pitaju SGS i ostale sta su radili, i sto ne pitaju skladistare zasto kukuruz nije na vreme tretiran. Sve bih ja njih zestoko pokaznjavao.
 
Pa zar neko veruje ovom Jesicu?

Moguce da ima toksina na velikim farmama, koje imaju budjave silaze.
Kod malih proizvodjaca tesko da ima takvih pojava.
Mali proizvodjac daje kvalitetniju hranu stoci.
Ko je lud da daje budjav kukuruz tj, prekrupu.
 
@Janosh gde god da prodjem, kukuruz u cardaku nije bas zdrav, mnogo kukuruza koji je predat u zrnu, takodje, nemojmo da se lazemo, takva je godina bila. Ne znam cime je zarazen, ali da jeste, jeste...
 
Kod vas mozda, u mom kraju je sasim ok.
Beremo na berac i sve sumljivo se odbacuje. Tako i drugi rade.
Ko je lud da hrani sa takvim i posle placa veterinare da lece stoku.
Kod vas gore je mozda losijeg kvaliteta zbog vecih rosa, magli,,,

Jesic se setio kukuruza kada mu se klima fotelja. Hoce ove da posvadja.
 
Svi se nesto vatate za politicare i za njihovo rivalstvo. Zabole me za njih! U pitanju je zdravlje nase, nase dece i celoga naroda. Nek odgovaraju i nek ih salju u zatvor u sto kracem roku sve koji nisu bili sposobni da sprece ovu i te kako ozbiljnu situaciju.
 
Kod vas mozda, u mom kraju je sasim ok.
Beremo na berac i sve sumljivo se odbacuje. Tako i drugi rade.
Ko je lud da hrani sa takvim i posle placa veterinare da lece stoku.
Kod vas gore je mozda losijeg kvaliteta zbog vecih rosa, magli,,,

Jesic se setio kukuruza kada mu se klima fotelja. Hoce ove da posvadja.

Jesi ti nosio na analizu tvoj kukuruz ili o cemu pricas. Kako ti znas dali je zarazen ili nije, uostalom ni za tvoj kukuruz ne znas, ne samo ti vec niko od nas. Nije svrha sto treba leciti stoku vec to sto je ova substanca kancerogena i koja kad tad moze u ljudskom organizmu da napravi haos koji za sad je skoro neizleciv.
Sta ste navalili nekolicina da je Jesic kriv zato sto iznosi neke realne cinjenice.
Cifre nikad ne lazu. Tako da ako vise analiza potvrdjuje da je aflatoksin u mleku onda treba lisiti Jesica zato sto je to iznosio u javnost i skrenuo paznju na nesto sto je jako opasno!
Svasta se moze procitati!
 
Krave jedu nov kukuruz od jesenas. Kako to da i ranije nisu našli taj aflatoksin u mleku, npr. pre mesec dana (a najverovatnije je bila ista situacija). Kako to da su sad (kad su videli to u Hrvatskoj) svi pametni, vrše kontrole i alarmiraju narod. Što to nije rađeno i pre mesec dana?
 
Krave jedu nov kukuruz od jesenas. Kako to da i ranije nisu našli taj aflatoksin u mleku, npr. pre mesec dana (a najverovatnije je bila ista situacija). Kako to da su sad (kad su videli to u Hrvatskoj) svi pametni, vrše kontrole i alarmiraju narod. Što to nije rađeno i pre mesec dana?

Kako da nađu kad ga nema.Nemam mnogo kukuruza ali je sav zdrav,Po mojoj proceni bilo je manje plesnavog nego prethodnih godina.Po ovome što sam ja kod nas video i brao nema toga ni 1%,
 
Zašta samo primaju plate sve savetodavne službe , da se vozaju po seminarima i piju kave na pauzama ? Trebalo je da upozore narod na ozbiljnost situacije . Zna se da je na velikoj suši i napadu insekata , prvenstveno plamenca , veliki rizik za aflatoksin. Najosjetljivija su područja gdje je bio napad plamenca , i to najviše na kasniji fao , i gdje je u nalivanju došla kiša na već načeto zrno . Koliko aviona i helikoptera leži po vojsci ili troši gorivo bez veze , moglo se prskati fungicidima i insekticidima . I ljudi da im je rečeno kolki je rizik , mogli su da gaze ili siliraju par redova pa da pršću traktorom . Pretprošle godine nam je bio ogroman napad diabrotice na svilu i ja sam te njive prošo visoko dignutom prskalicom u klasu. Neznam efekte i dal je trebalo ali u izgaženim redovima dosta se oporavilo , nije polomljeno ni 30-40% kukuruza , a tek ko nema mnogo pa može da prožanje za stoku.
 
За кикирики и пистаће ме баш заболе ал' ево и соје на списку!?!
"Алкохол и лекови појачавају дејство афлатоксина" - Наше новине.
Можада је и ово пример једнога од разлога што су наши званичници крили истину: "Амбасадор (Франсоа Гзавије Денио) тврди да је нанета огромна штата франсцуској компаниј Лакталис, која је купила Сомболед" баш у тренутку када је припреман план за извоз млека у ЕУ."
 
Za fiktivno rasparčavanje gazdinstva 5 godina bez subvencija





njiva.jpg
Ministarstvo poljoprivrede poslalo je danas upozorenje krupnim poljoprivrednim gazdinstvima I poljoprivrednim proizvođačima koja svojom površinom prelaze gornji limit za ostvarivanje podsticaja po hektaru da odmah prestanu sa zloupotrebama jer će na taj način izgubiti prava na podsticaje iz budžeta u sledećih 5 godina.
Naime, primećeno je da određena krupna poljoprivredna gazdinstva formalno ustupaju po 100 hektara zemljišta svojim zaposlenima ili licima sa kojima imaju dogovor da se u njihvo ime pojave kao podnosioci zahteva za ostvarenje subvencije po hektaru pred Ministarstvom poljoprivrede. Na ovaj način, oni dolaze do državnih podsticaja bez obzira na zakonski maksimum koji je predviđen Zakonom o podsticajima.
Ministarstvo poljoprivrede, obavestilo je gazdinstva da poljoprivredna inspekcija I policija prate ovu pojavu I svi koji budu uhvaćeni u vršenju ovog krivičnog dela biće kažnjeni novčano ali biće im uskraćena I prava na podsticaje iz agrarnog budžeta Republike Srbije u sledećih pet godina, navodi se u saopštenju.
 
Nazad
Vrh