Vesti i obaveštenja

Pa ljudi moji bilo je i ranijih godina susa,pa kakva je bila 2003?!,jel ste je zaboravili,bila je gora od lanske i niko nije pominjao alfatoksine.Ja sam uveren da se ovo radi kako bi se spustila cena kukuruzu,kreirala cena zitu od 18 do 20 din,sto znaci da na jesen kukuruz ce biti od 16 do 18 din bez obzira kakva godina nas ceka.Za soju imam informacije koje su 80% tacne da ce soja biti 400e/t,pa vi gledajte sta cete sejati i koliko uloziti,bice ovo teza godina od prosle!!!
Kolega sličnog smo mišljenja,korigovao sam strukturu setve na uštrb kukuruza. Što se tiče subvencija za domaću mehanizaciju (koja je preskupa a kvalitet labava dvojka) bolje tre pare da su usmerili na stočarstvo jel ako se ne pojača domaća potražnja za ratarskim kulturama loše se piše nama čistim ratarima.:ppozdrav:
 
Ja tu nešto ne razumem. Ako je krava jela kukuruz zaražen sa aflatoksinima, i sad su u njenom mleku nađeni ti aflatoksini, šta će biti sutra? Odnosno, da li će ti toksini nestati iz mleka kad krava prestane da se hrani sa zaraženim kukuruzom? Ko sad garantuje da te krave više neće uopšte doći u dodir sa takvim kukuruzom? Da li uopšte neko može garantovati da postoji skladište kukuruza gde nema zaraženog, kad to već nije proveravano prilikom prijema kukuruza u silose? Da li su se ti toksini zadržali i u samoj kravi (a ne samo u mleku), i ako jesu da li će u mleku takve krave uvek biti toksina?

Tu i jeste poenta-ako laže koza ne laže rog.Mleko ne valja a krave su zdrave čak i ne kašlju posle ovakvih čestih promena vremena.ponašajte se ljudi normalno kao i do sada a oni što šire dezinformacije znaju zašto to rade a mi možemo samo da nagađamo pa neko i ubode.Iza svega se krije EU u koju mi tako želimo da uđemo:hoće svoj višak proizvoda da nam ubace a nas polako da uništavaju aki je najgore što u našoj vlasti ima domaćih izdajnika koji im za dobre pare u tome pomažu.
Krava u Srbiji ima dovoljno da niko u Srbiji izuzimajući velike gradove,ne mora da ide u market za mleko.
Mleko je po marketima skuplje i svega ima samo mleka nema.
Da li meso uveženo iz latinoameričkih zemalja ima te Alfa,Afla-toksine.Nema jer neko dobije debele pare da ćuti...
 
Krajnje je vrijeme da kod nas na otkupu počnu da gledaju kvalitet namirnici , svega pa tako i pšenice i kukuruza , i da se plaća kvalitet a ne samo količina . Kad se bude tako radilo i mi ćemo se truditi da proizvedemo kvalitetne i ispravne žitarice.
 
Афла токсин у кукурузу је изузетно токсичан и изазива рак јетре. Ознака му је А1 а када га крава конзумира прелази у М1 тј. 10 пута је мање токсичан али је и даље веома токсичан. Термички се не може уништити, само се може умањити и то на температурама већим од 250°. Добра вест је што се након 3-4 дана исхране здравим кукурузом не појављује више у млеку али како је крављој јетри... и дал' ће крава опстати... (личи ми на клање). Од афла токсина се не добија рак одмах пошто има кумулативно дејство и није га могуће излучити до краја живота. Значи ако смо и раније конзумирали овај токсин (а нису нас упозорили) сада се може десити да некима од нас прелије чаша. Све у свему у кући сам дао забрану куповине млака и млечних прерађевина до даљег као и џигерице. Повремено смо користили зеолит а сад уводим обавезну дневну употребу бар по једне кафене кашичице. Носиљама сам додавао 2% зеолита у хграну сад ћу да дигнем до 7%.
Да видимо ко добија: ко има кукуруз у кошу а анализе покажу да није заражен ладно може да дигне цену на 100 Дин. Тренутно кружи информација да је око 80% заражен а јесенас су анализе показивале 2/3. Увозници који буду увезли исправно млеко могу да очекују екстра профит. Заговорници ГМО могу да ојачају своје позиције изјавама да ГМО кукуруз нема гљивица.
 
Cist marketing , dirigovan iz kancelarije marketinskog maga gosp. Djilasa.
Gledao sam Jesicev interviju na B92 , prosto para usi koliko je u kontekstu ove teme pomenuo rec "deca".
Prosto i jednostavno , ako hoces da postignes rezultat udari tamo gde najvise boli , a svi mi smo osetljivi na pomen zdaravlja dece.
Afla tox. je uvek bilo i bice , nekad vise nekad manje , ali mi s' tim zivimo od pamtiveka.
I sto je jos apsurd uvek ga je vise bilo u tzv. zdravoj hrani crni hleb, ovsene pahuljice , integralno brasno...
 
Gledao sam Jesicev interviju na B92 , prosto para usi koliko je u kontekstu ove teme pomenuo rec "deca".
Ма политичаре само гледам уместо хумористичких емисија ал' сам склон да верујем струци.
Узред, не мешај маркетинг и пропаганду.
 
Najgora je stvar sto kod nas struka nije nezavisna , vec svi rade u okviru nekih interesnih grupa.
Sto se marketinga i propagande tice u pravu si pogresno sam se izrazio.
 
jel ako se ne pojača domaća potražnja za ratarskim kulturama loše se piše nama čistim ratarima.:ppozdrav:
To. No pored domace potrosnje mi moramo da povecamo i proizvodnju i ti na ovoj povrsini od 1,25 miliona hektara na najmanje 10 miliona tona, da bi nas neko uopste tretirao i kao ozbiljne ratarske proizvodjace. Mi ove godine cak i nemamo kukuruz za izvoz, a tvrdimo da smo ozbiljni izvoznik. Nekad smo sa ovih povrsina imali tu proizvodnju, al smo imali vise i stoke. Sve je to povezano.
 
I sta sada mi da mislimo a:sta::sta::sta::sta:
 
Taj Ješić što stalno forsira tu "zaraženost" mleka se sad kao brine za zdravlje ljudi.
A ne priča da je u Inđiju dovukao sve prljavu tehnologiju i truje svoje bivše sugrađane. Henkel pravi lepkove, onda neki bugari recikliraju akumulatore i da ne nabrajam dalje.
Govedo jedno bezobrazno.
 
I ta reciklaza akumulatora je pored fabrike vode,koja po planu treba da napaja pijacom vodom ceo Srem.
 
A oni su ako radili analizu na toksine pri otkupu za robne rezerve.:osmeh: To ce biti po principu moj valja,a tvoj ne,mada su isti.
 
Nazad
Vrh