Vesti i obaveštenja

vrati se par godina u nazad pa se seti kolka je ponuda bila molili ste da vam neko kupi kukuruz a sad ste svi u kreditima pa ste jaki
 
Ljudi realno Srbija zivi od Vojvodine,ne govorim ovo kao separista i autonomas vec kao stanovnik Vojvodine odnosno Backe Palanke, a izjasnjavam se kao SRBIN.Svi znamo da se u Vojvodini struja iskljucuje kad predje dug 5000din, a u Srbiji konkretnto u Sapscu,Beogradu,Cacku itd 1/3 stanovnika ima dug za struju preko milion dinara i nisu iskljuceni,a za firme da ne govorim.Socijalni mir u BG izdrzavaju Vojvodjani,ako moze radnica u trafici u BG da ima platu 40000din, zasto ne moze onda ista ta radnica u Bajmoku,Coki,Mokrinu,Sidu idt da ima istu tu platu. Asto se tice Arapa ja sad potpisujem da ostave Vojvodjanske parcele i nek dodju kod vas,pa da vidim kako bi vi reagovali!

Za razliku od Backe Palanke, Smederevska Palanka ima razvijenu industriju.
Izvozimo sve, od Vagona,Kamiona,Opreme,Masina itd da ne nabrajam sve. Ni jedan mali gradic ne moze da se meri sa Smederevskom Palankom po industrijskoj proizvodnji.
Kad je poljoprivreda u pitanju imamo povrtarstvo vrhunsko,cak i najbolji institut za povrtarstvo u zemlji.Vocarstvo koje je u razvoju. U ratarstvu ne mozemo da se merimo sa vojvodinom to je normalno.
I nama je Beograd na grbaci kao i vama sto je i logicno,Beograd je bio glavni grad jedne velike drzave,sad je glavni grad male drzave normalno je da se oseti razlika.
I ovde seku struju za preko 5000.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio kod vas i drago mi je kad se radi i ja sve sto sam rekao nisam izgovorio da bih nekog kinjio i omalovazavao,ali morate da shvatite da smo i mi deo srbije i da je malo drugaciji nacin zivota.Nama plasiraju kako treba drzati krave i puste kredite,uvezu junice,ljudi sve to kupe pocnu da rade,a onda se zatvori 7 mlekara i spusti se cena mleka na 17din,a to nije bilo davno vec pre 5 god i naravno da svi puknu.E zato necu da cujem kako je Voj. paor u kreditu pa ko ga jebe sto se kurcio,on je samo hteo da radi,a kredit mu je bio pocetni kapital.
 
Stvarno ne mogu da shvatim ljude koji se samo nesto bune.
Ko ovde koga hlebom hrani?
Svako radi spram svojih mogucnosti.

Sto se tice stuje kod nas iskljucuju i duznike sa 3 000 din, znaci ili ste ne obavesteni ili lazete.
Sto se tice trafikantkinja ne znam gde to imaju platu od 40 000 din, a u ostalom i ako imaju sta to kome smeta.
Sto se tice subvencija nesto ne videh da se bune ljudi u centralnoj Srbiji, a obradjuju i oni vece povrsine nego severno.
Ovde je vise zastupljeno povrtarstvo i vocarstvo nego kod vas.
Ovde se radi, a ne kukumace.
To koliko ko baca djubriva je njegova stvar. Svako radi koliko i kako moze.
 
Postovani kolega kinez ti bar mozes da kupis kod nas bilo koji proizvod nesmetano a dali znas kad bi ja mogao da donesem npr drva od vas.Nikad a mozda ni tada,ako bi nekako i uspeo ali ispred kovinskog mosta bi me verovatno iskljucili.Pricam o malom proizvodjacu,tamicem kao vasi kreca,kreca iz soko banju.Od nasih se traze otpremnice,utovar ,pretovar,kont merenje itd.Ovo ti pricam iz licnog iskustva ne ono sto sam cuo.
 
vrati se par godina u nazad pa se seti kolka je ponuda bila molili ste da vam neko kupi kukuruz a sad ste svi u kreditima pa ste jaki


Samo da pitam jeste punoletni, i radno sposobni? Ako ispunjavate oa dva uslova mislim da nemate nikakvu prepreku da se i vi zaduzite kod banke, uzmete kredit, PODMETNETE LEDJA kao i 99% nas ostalih pa cete biti i jos jaci od nas. Niko vam nebrani, samo treba imati cilj i petlju da nekazem ono medju nogama.
 
Postovani kolega kinez ti bar mozes da kupis kod nas bilo koji proizvod nesmetano a dali znas kad bi ja mogao da donesem npr drva od vas.Nikad a mozda ni tada,ako bi nekako i uspeo ali ispred kovinskog mosta bi me verovatno iskljucili.Pricam o malom proizvodjacu,tamicem kao vasi kreca,kreca iz soko banju.Od nasih se traze otpremnice,utovar ,pretovar,kont merenje itd.Ovo ti pricam iz licnog iskustva ne ono sto sam cuo.

meni traze od sume do kuce propratni list i to za taj dan ne moze od juce,a za vase proizvode sam morao da imam potvrdu od moje mesne zajdnice da se bavim stocarstvom i da mogu za svoje potrebe da prevozim robu,na tom istom kovinskom mostu su me drzali nekoliko sati pa kad dosla inspekcija oni me pustili(nisam imao potvrdu)
 
Ja sam bio kod vas i drago mi je kad se radi i ja sve sto sam rekao nisam izgovorio da bih nekog kinjio i omalovazavao,ali morate da shvatite da smo i mi deo srbije i da je malo drugaciji nacin zivota.Nama plasiraju kako treba drzati krave i puste kredite,uvezu junice,ljudi sve to kupe pocnu da rade,a onda se zatvori 7 mlekara i spusti se cena mleka na 17din,a to nije bilo davno vec pre 5 god i naravno da svi puknu.E zato necu da cujem kako je Voj. paor u kreditu pa ko ga jebe sto se kurcio,on je samo hteo da radi,a kredit mu je bio pocetni kapital.

Druze Podunavski region: Smederevo,Smederevska Palanka i Velika Plana je mnogo jak region nas ne hranite sigurno.
Verovatno ima i gradova i regiona koji zavise od Vojvodine ali mi apsolutno ne zavisimo, mnogi zavise od nas.
Verujem ja da ste u kreditima, svi su manje vise u kreditima. Za to sam ja da svaka opstina pokaze sta je proizvela i izvezla pa da uporedjujemo i svaki region da finansira sam sebe pa ko kako radi tako i neka zivi.

Cisto da se zna: svaki Vagon koji vidite na prugama u srbiji,vojvodini nekad u SFRJ, napravljen je u Smederevskoj Palanci cisto da se zna jer mnogi neznaju...
 
Za razliku od Backe Palanke, Smederevska Palanka ima razvijenu industriju. .
Ma kad bi nam sva mesta bila ko Backa Palanka, gde bi nam bio kraj. Tamo je gomila dobrih firmi, a pre svega Tarket.
I taj Tarket je sad nekimam izgovor kako eto mi radimo a svi vi blejite.
Pa da nece mozda drzava da napravi u svakom mestu po jedan Sintelon.
I sta sad oni sto nemaju Tarket, ajd cao zdravo, pomrite.
Na stranu sto taj Tarket nema nikakve veze sa bilo kojim politicarem i teritorijom.
 
Samo da pitam jeste punoletni, i radno sposobni? Ako ispunjavate oa dva uslova mislim da nemate nikakvu prepreku da se i vi zaduzite kod banke, uzmete kredit, PODMETNETE LEDJA kao i 99% nas ostalih pa cete biti i jos jaci od nas. Niko vam nebrani, samo treba imati cilj i petlju da nekazem ono medju nogama.

nemam nikakvu ptvrdu da sam radno sposoban a posao trazim 20 i kusur godina a krediti mi nisu potrebni dzabe pokusavate da mi reklamirate vasu banku:osmeh:(kolko se ima)
 
Cisto da se zna: svaki Vagon koji vidite na prugama u srbiji,vojvodini nekad u SFRJ, napravljen je u Smederevskoj Palanci cisto da se zna jer mnogi neznaju...
e pa druže čisto da se zna da je svaka soba u celoj jugoslaviji imala sijalice iz pančeva ,svaka flaša jestivoj ulja bila je iz zrenjanina ,svaki litar goriva je takođe iz pančeva ,svako zrno veštačkog đubriva takođe iz pančeva ,neznam da li znaš da su i avioni pravljeni u pančevu ako bi nabrajao bilo bi toga ohohooooooo i nemojte misliti da vojvodina zavisi od srbije i upravo zbog ovakvih polemisanja je i došlo do one podele na nas i na srbijance i lepo je čanak imao bilbord VOJVODINA NIJE KRAVA MUZARA ali neki nikako to da shvate
 
e pa druže čisto da se zna da je svaka soba u celoj jugoslaviji imala sijalice iz pančeva ,svaka flaša jestivoj ulja bila je iz zrenjanina ,svaki litar goriva je takođe iz pančeva ,svako zrno veštačkog đubriva takođe iz pančeva ,neznam da li znaš da su i avioni pravljeni u pančevu ako bi nabrajao bilo bi toga ohohooooooo i nemojte misliti da vojvodina zavisi od srbije i upravo zbog ovakvih polemisanja je i došlo do one podele na nas i na srbijance i lepo je čanak imao bilbord VOJVODINA NIJE KRAVA MUZARA ali neki nikako to da shvate

Nisam zeleo da nabrajam ali hajde kad si vec krenuo: Svaki vagon,svaka kamionska prikolica,cisterna, finiseri za asfaltiranje,opeka,seme za povrtarstvo,drobilice,bageri,elektro oprema itd itd itd.
Fabrika vagona koja dnevno proizvodi 3 putnicka 3 teretna vagona dnevno zaradi vise nego cela poljoprivredna proizvodnja jednog Bavanista. te price da nas vi izdrzavate mozete da prodajete tamo po vasim banatskim selima u kojim celo domacinstvo moze da se kupi sa 5 prosecnih plata iz Gose Montaze...
 
prika ja sam naveo samo maaaaaaaali broj preduzeća iz pančeva bez koih srbija ne može ali evo ti još

  • Рафинерија нафте −(РНП) Почела да ради 1968.
  • Азотара − Фабрика за производњу вештачког ђубрива. Почела да ради 1962.
  • Петрохемија − Фабрика за прераду сировог бензина и производњу пластичних маса. Почела да ради 1977.
  • Утва − Фабрика за производњу лаких авиона, камиона и приколица за камионе, делова за моторна возила и сервисирање и оправка моторних возила. Основана 1937. године
  • Пивара - Основана 1722. године
  • ИСП Стаклара − фабрика за производњу свих врста стакла, основана 1932. године
  • Тесла − Фабрика сијалица, основана 1931. године
  • Фабрика грађевинске столарије − основана 1934. године
  • Фабрика скроба − основана 1937. године
  • Фабрика обуће − основана 1955. године
  • ТРО Тргопродукт − Бавила се пословима у области трговине на велико и мало мешовитом робом
  • Пекара − Снабдевала цело Панчево и околна места
  • Техногас − Производила и снабдевала индустрију широким асортиманом гасова
  • Плинара − Производила и снабдевала панчевачка домаћинства лож уљем, пропан−бутаном, бензином
  • Свилара − Производња свиле, одмотавање свилених чаура
  • Крзнара − Прерада коже, основана 1953.
  • Кудељара − Прерада кудеље
  • Гај − Индустрија намештаја
  • ЈРБ Бродоремонт − Бавило се поправком бродова, шлепова и свиме што плови по води
  • Лука Дунав − Основан 1947. године
  • ПИК Тамиш − Пољопривредни комбинат са широким асортиманом производа за прехрану
  • АТП − Предузеће за превоз путника и робе
  • Привредна Банка Панчево − Основана 1869. године
  • Пошта − Бавила се услугама грађана од писама, телеграма телефона преко наплате разних дажбина до банкарских услуга
  • ГИК Конструктор − Грађевинско предузеће
  • Трудбеник − Предионица предива
  • Банаћанка − Производња одеће
  • ШИК − Прерада дрвета
  • Електродистрибуција
  • Минел
  • РО Стандард − Комунални послови
  • На десетине занатско−услужних радњи, приватних радионица, пекара, обућара, сајџија, златара, шнајдера.
  • Постојала су два хотела Слобода (Трубач) и Тамиш, велики број угоститељских радњи
  • Инфраструктурне организације као што су општина, суд, банке, болница и здравствене амбуланте, полиција, ватрогасци, робне куће, библиотеке, музеји, галерија, биоскопи и позориште, дом културе, разна друштва као што су риболовачко, стрељачко (1813), извиђачи, Црвени крст.
 
Jeste istina da se u Vojvodini po selima mogu dosta jeftino kupiti kuce sa okucnicom, ali zar to nije ista pesma po celoj nam zemlji?
 
Za razliku od Backe Palanke, Smederevska Palanka ima razvijenu industriju.
Izvozimo sve, od Vagona,Kamiona,Opreme,Masina itd da ne nabrajam sve. Ni jedan mali gradic ne moze da se meri sa Smederevskom Palankom po industrijskoj proizvodnji.
Kad je poljoprivreda u pitanju imamo povrtarstvo vrhunsko,cak i najbolji institut za povrtarstvo u zemlji.Vocarstvo koje je u razvoju. U ratarstvu ne mozemo da se merimo sa vojvodinom to je normalno.
I nama je Beograd na grbaci kao i vama sto je i logicno,Beograd je bio glavni grad jedne velike drzave,sad je glavni grad male drzave normalno je da se oseti razlika.
I ovde seku struju za preko 5000.
Samo vas "slusam", potukli bih ste da imate mogucnost! Kolega Stanislav Vam nije odgovorio pa cu ja reci koju u vezi Backopalanacke industrije. On je bio mlad pa se ne seca, al ja dobro znam vremena kada su Sintelon, Majevica, Jedinstvo, Nopal, Merkur, Sladara, AIK ... zaposljavale nekoliko desetina hiljada radnika, vise nego sto S. Palanka ima stanovnika. Danas to nije tako, ali i dalje je mocan Sintelon, a rodili se Tarket i Nektar, i dalje zive Majevica, Maltinex, Backa. Samo da Vas potsetim o industriji u B.P.
Prisutne molim da se vrate temi VESTI I OBAVESTENJA.
 
@pidikanac,

Ti si prika upravo na vrh liste stavio firme koje UPRAVO bez Srbije ne mogu, i sve te firme su ti teski gubitasi i godinama u restrukturiranju, sto u sustini samo znaci drzavna zastita od bankrota a u stvari bankrot i ogromne subvencije od strane drzave.
A te dole sa liste ti uglavnom i nepostoje, tako da ne vidim poentu tvog posta. Cak sta vise, oponenti bi ti mogli reci hvala.

@stari vujadin,
U pravu si. Ali, ajde da pogledamo i sa druge strane, Maltinex-francuzi, Tarket-svedjani, Nektar-nasi, rade po celoj Srbiji, Nopal-privatno, i da ne brojim dalje, pa sve ove firme su tu zbog polozaja i Dunava, a ne sigurno zbog istorije Srbije ili "civilizacijskog prostor".
 
Samo vas "slusam", potukli bih ste da imate mogucnost! Kolega Stanislav Vam nije odgovorio pa cu ja reci koju u vezi Backopalanacke industrije. On je bio mlad pa se ne seca, al ja dobro znam vremena kada su Sintelon, Majevica, Jedinstvo, Nopal, Merkur, Sladara, AIK ... zaposljavale nekoliko desetina hiljada radnika, vise nego sto S. Palanka ima stanovnika. Danas to nije tako, ali i dalje je mocan Sintelon, a rodili se Tarket i Nektar, i dalje zive Majevica, Maltinex, Backa. Samo da Vas potsetim o industriji u B.P.
Prisutne molim da se vrate temi VESTI I OBAVESTENJA.

Koliko to stanovnika ima vasa a koliko nasa Palanka?
 
Nazad
Vrh