Vesti i obaveštenja

Nemaju svi iste atare, u % povrsine ha po broju poljoprivrednika,pa da su mirni u svom ataru. I sta sad uzmes da radis neku zemlju u drugoj KO i oni ti oprskaju da te oteraju...Ide se u pogresnom smeru, s takvim akcijama, umesto udruzivanje,forsiraju se svadje i unistavanje tudje imovine.
Samo kazem, lepo bi bilo da moze da se osigura njiva od takvih likova.
 
Nemaju svi iste atare, u % povrsine ha po broju poljoprivrednika,pa da su mirni u svom ataru. I sta sad uzmes da radis neku zemlju u drugoj KO i oni ti oprskaju da te oteraju...Ide se u pogresnom smeru, s takvim akcijama, umesto udruzivanje,forsiraju se svadje i unistavanje tudje imovine.
Samo kazem, lepo bi bilo da moze da se osigura njiva od takvih likova.
Nije problem otici i raditi zemlju u drugu KO vec je problem sto kad dodju sa strane nepostuju pravila i obicaje tamnosnjih poljoprivrednika nego pocnu da nabijaju cenu arendi i bukvalno da ljudima otimaju zemlju i hleb.Na primer kod nas u Vrbasu je mali atar 4500ha u privatnom sektoru i 4500ha u drustvenom i uvek je arenda bila 800kg psenice za 1kj i onda par godina u nazad pojave se ljudi iz Srbobrana,Turije i Nadalja i pocnu da nabijaju cenu arende(1000-1200kg)za kj pa da cak daju i cele subvencije.A najgore je sto ti (ne)ljudi u svome ataru rade od 100,200 i +ha i onda dodju nama da otimaju zemlju izgleda im vazda malo e onda je doslo do toga da su nocu pocele prskalice da lete po ataru i da im totalisu njive jer nema drugog nacina da se nauce pameti,a po njihovom samo oni treba da zive a nas ostale ko jebe e pa nemoze tako ako mi neko ugrozi integritet i opstanak porodice bice tu malo vise od totala jer ko sto oni vole da zive tako i ja volim da i moja porodica zivi i necu dozvoliti zbog alavih (ne)ljudi da gladuje.Verujem da ce se mnogi sloziti samnom?
 
možda ja grešim ali mislim da nije u redu na taj način razmišljati ako se njemu isplati da da 1000-1200kg za kj pa pustite ga neka radi i kako se to njemu isplati a vama iz sela se ne isplati to je sada vaš problem pa po vama ko god može i hoće da plati više nego vi iz sela treba mu totalom isprskati usev to je po meni ucena znači ili mi iz sela da radimo zemlju i plaćamo 800kg po kj ili niko drugi neće raditi
 
Na funkcije i postavljaju takve likove koji nemaju veze sa vezom samo da bi davali izjave tipa: Narode, nemoj te se nista brinuti, bice sasvim dovoljno za nas, a bice i za izvoz i svi cemo (a narocito seljaci) zaraditi neki dinar.
 
Taj Stankovic mi ide na k.... zesce malo, tako je srao i za blokade, on se razume da mu jeb.. svo preklo i srpsko i tursko!!!!
 
Ima jedna izreka koja kaze: Mozes kako hoces, al ne mozes dokle hoces !
Nek je pojedinci dobro zapamte.
 
Ama taj matori magarac je proletos dao svakakve glupe izjave i u vezi subvencija a sad verovatno nije vani izasao iz rashladjenih prostorija vec mesec dana pa ne zna sta se desava i kakvo je vreme vani. Ja bi njega na suncu par dana od jutra do mraka pa sam siguran onda da bi zavrsio i sa ovakvim komentarima za sva vremena.
 
ala budale i ovaj što komentariše manijak i ovi što to puštaju u javnost.

Nemam reči za ovakve nebuloze.
natako bi ja njega da malo nosi cevi za navodnjavanje i da ide na benzinsku po naftu a u međuvremenu da tovari bale slame i gleda usput tugu čemer i jad naš seljački pederčina savetnička...
 
Ma da nije tuzno bilo bi smesno za anale, kakve budale i idioti vode ovo sto je ostalo od zemlje u cistu propast.I mozemo mi da se jedimo koliko hocemo ovi sto nas karaju u mali mozak-karace nas i dalje.
 
Sreo ga je drugar pre neki dan, i rekao mu je Goran da ne ostavlja grad...tako da, ako je verovati samom Goranu, nema nista od toga... Mada, ne bi bilo lose...
 
Nazad
Vrh