Vesti i obaveštenja

Upravo o tome pricam da umesto srediti stvari u svoje dvoriste ili kako sam rekao pogledati prvo u sopstvene gace pa zatim pretraziti smrad okolo. Ali izgleda da ne vredi raspravljati jer neki su ubedjeni da im je neko sa strane usrao njihove gace.
 
@ radoslav78z

Pogledaj emisiju "Parovi" čisto da shvatiš koliko smo čisti ovde. Ovde ima nas poštenog sveta, ali ima i budala. Svugde ima poštenog sveta i ima budala.

Istina nista se ovde ne razlikuje od ostatka sveta, i ovde ima "prljavog vesa" koliko hoces... manite se price cistog viseg naroda to nema veze sa nacionalnoscu i nasim patriotskim mazohizmom, a opet cim dodje prilika podmecemo noge drugima...
 
Razlikujemo se po meni najvažnijoj stvari a to su Pravoslavlje i vera. To nije priča višeg naroda ,nacionalnosti ili patriotizma,nisam ni spomenuo tako nešto,koncepti su unutar hrišćanstva i pravoslavlja...
 
Bože mili svašta ovde za pročitati,pa yar je moguće da neko misli da ako uđemo u ev da će nestati npr. kostić,misković, matijević i slični takvi iz bilo koje branše i da će svi postati pošteni ceniti radnike,poštovati zakone i na svoju štetu,da ćemo iz mesne industrije jesti samo zdravo i ekološki proizvedeno i što je najbitnije koristiće se sirovina koja je proizvedena u našoj državi i da će nemačka(i ostale članice koje imaju viškove ) zabraniti izvoz svojih poizvoda kod nas jer i mi sami to znamo da proizvedemo i imamo zdravije od njiovog .Oće budze marjanove svese svodi na hranu a da su i malo fini poslali bi pokoji ct uredjaj da narod kontroliše zdravlje svoje da budu zdraviji itd,pa što ne pošalju koji bwm po damping cenama ili mečka ili nebitni koji jd,mf, case,same ili bilo koji oće bole njih za nas i raduju se kad vide da ima ovih labilnih i lakovernih kojima je slobina propaganda načela mozak (pa posle slobe đinđić pa ovaj što je malo malo išao preko kod ustaša i nije znao kako će otplatiti kredu kad su mu žena i đeca letovali na brionima).Jeste čak ni korupcije neće biti kad se uđe u eu a dokaz tome naše komšije sa istočne strane kod nji je korupcija zatrna totalno.
Trebao bi i taj referendum dal oćemo u eu ili njet ali ne treba žuriti jer biće tamo sranja samo polako jer i naša slobodna televizija ne pamtim kad je zadnji put govorila kako cveće cveta u španiji,Portugaliji,Italiji,Belgiji,idragoj nam republici hrvatskoj itd,a Bugare i Rumune ne smemo na tv da vidimo jer će angela svojeručno da šamara sada vučića.
Otvorite malo oči svoje i nemojte misliti samo na **greška svoje.
 
Istorija je najbolja uciteljica zivota i cesto se ponavlja.Poznavajuci istoriju mozemo zakljuciti ko nam je prijatelj,a ko ne.Imamo spomenik zahvalnosti francuskoj.Ista je u pesmama.Ipak ne treba zaboraviti,a mnogi i ne znaju da se ta francuska ladja pokrenula kad je Rusija zapretila primirjem na istocnom frontu,ukoliko se Srbi ne evakuisu.Isti zapad nas je proglasio ne postojecim narodom.Ne zaboravite da smo se Turaka oslobodili,tako sto je Rusija iste napala.Neki ce reci da su nas prodali u prvom ustanku.Ne zaboravite da je tada Napoleon usao u Moskvu,te je morala potpisati primirje sa Turskom.Neki smatraju da su nas prodali 99te.Nisu bili spremni za rat.Mogli smo samo potonuti zajedno.Zapad je i prizeljkivao da Rusija tad odreaguje.U ostalom treba pogledati ovaj film.Mnoooogo je poucan.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pretpostavljam da ce nekima biti tesko da ovo pogledaju,te savetujem da pogledate 12 ti minut.Mislim da ce vas zaintrigirati.
 
Kako je ovo otišlo van oblasti poljoprivrede ( za čega je namenjen ovaj deo foruma ), dalji offtopic će se brisati.
 
UVOZ SEPARISANOG ŽIVINSKOG MESA GUŠI DOMAĆE FARME
Beograd/Žabalj, 2. jul 2015.
2%20zabalj.JPG
Od početka godine do 1. juna prerađivači mesa uvezli su u našu zemlju 50.000 tovljenika i to uglavnom iz Hrvatske, Mađarske i Nemačke, kao i 5.000 tona svežeg, smrznutog ili rashlađenog svinjskog mesa.
Na uvezene svinje plaćeni su prelevmani u iznosu od 35,3 miliona dinara.Radoslav LukićI dalje se beleži obiman uvoz živinskog mesa – 4.000 tona. Za ovu količinu plaćeno je svega 3,2 miliona evra, odnosno 0,80 evra po kilogramu. U ovoj količini se nalazi i separisano meso, koje nema carinski tarifni broj, a njegova cena se kreće od 0,30 do 0,50 evra/kg.Uvezli smo 5.500 tona svežeg mleka i prema podacima iz Uprave carine po ceni od 0,63 evra/kg. Ovo je pomalo neverovatan iznos, što može uputiti na zaključak da podaci nisu tačni, tj. da su uvoz obavile kompanije od „ćerki firmi” i da tom cenom prebacuju kapital kroz robu ili da nije reč o svežem mleku, već o „koncentrovanom”. Navedenu cenu naši, ali ni farmeri u EU, ne mogu ostvariti.Na pomenutoj listi uvoza domaće proizvođače mesa posebno pogađa uvoz otpadnog živinskog mesa, koji je u porastu i njihova upotreba za razne potrebe u prerađivačkoj industriji, zapravo, guši naše farmere.Od Radoslava Lukića iz Žablja smo čuli da zimi u tovu pilića beleži gubitke, a leti nema dobiti.- Meni je glavni razlog za tov korišćenje moje hrane. Sa cenom od 64 do 96 din/kg žive vage za utovljenih i isporučenih 12.000 pilića u turnusu nemam dobit, niti dobre izglede za opstanak – kaže Lukić i dodaje da će farmu zatvoriti ako uskoro ne reši snabdevanje strujom iz solarnih ćelija.Još nije odlučio šta će mu biti novo zanimanje ako napusti tov.Živinari iz Srednje Bačke su rešili da sve pokušaju da bi opstali, a proizvode u turnusu oko 300.000 kvalitetnih pilića, koji zaslužuju naziv „proizvod dobre poljoprivredne prakse”. Oni su prihvatili predlog stručnjaka „Agroexita” da formiraju proizvodnu grupu i da sa sigurnim otkupljivačem zasnuju proizvodnju. Za ovaj aranžman zainteresovane su kompanije „Šinković” iz Bečeja i „Perutnina Ptuj”.
 
Vesti i obavestenja je ova tema al ja nigde ne vidim vest da nas drma susa i to samo takva skoro dva meseca i da nam se u narednim danima ocekuje jos vrelije vreme.Sve ce izgoreti a u vestima nigde reci o tome,tolikosmo vazni i bitni...
 
Bogami u Banatu susa dobro uzela danak sada sam stigao iz Kovacice i tamo je situacija u ataru sto sam mogao videti uz put jako losa sve od Titela i nazad preko Zrenjanina bas,bas lose soje male nikakve,suncokreti glavice ko pesnice kukuruzi podobro podgoreli!
 
[FONT=myriad_prolight]
vreme-vrucina-1.jpg


[FONT=Conv_MyriadPro-Regular]17.07.2015. • 14:24h[/FONT]
[FONT=Conv_MyriadPro-Regular]Foto: Tanjug[/FONT]

[h=1]PANIKA ZBOG TOPLOTNOG UDARA: Temperatura u Srbiji iznad 38, evo koliko dana će trajati PAKAO![/h]

[/FONT]

[FONT=Conv_MyriadPro-Regular]Crveni meteo alarm upozorava da će vreo vazduh, koji nam dolazi iz severne Afrike, u subotu i nedelju doneti temperature u intervalu od 37 do čak 40 stepeni. Slična prognoza očekuje se i u naredne dve nedelje.[/FONT]
[FONT=myriad_prolight]
lg.php

[/FONT]
[FONT=Conv_MyriadPro-Regular]Toplotni udar koji nas očekuje za vikend samo je zagrevanje za tropske dnevne temperature, koje do kraja jula neće padati ispod 35. podeoka Celzijusove skale.
Osim kratkotrajnh pljuskova u planinskim predelima, najavljenih za ponedeljak i četvrtak, pravo “zahlađenje” sa dnevnom temperaturom oko 30 stepeni sledi tek početkom avgusta.
Foto: Tanjug

Crveni meteo alarm upozorava da će vreo vazduh, koji nam dolazi iz severne Afrike, u subotu i nedelju doneti temperature u intervalu od 37 do čak 40 stepeni. Slična prognoza očekuje se i u naredne dve nedelje.
Tako ovaj mesec ima tedenciju da postane najtopliji u Srbiji, s obzirom na to da je najtoplijeg jula 2012. godine tokom 14 dana izmereno više od 35 stepeni, od čega je jednom zabeleženo i 41,2 stepena Celzijusova.
Foto: Tanjug

"Može se desiti da ovaj mesec bude najtopliji ili drugi najtopliji jul ikada, čije prosečne dnevne temperature bi premašile rekord iz 2012. i 1928. godine. Ipak, ne može biti nadmašeno najtoplije leto iz 2012. godine jer je potrebno i da avgust bude najtopliji do sada", objašnjava Branko Sparavalo iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda za Novosti.
Foto: Tanjug

Prema nekim prognozama, u Srbiji se do 29. jula očekuje veoma sunčano i toplo vreme, sa temperaturama višim od 35 stepeni celzijusa, što je i granična vrednost za ekstremne temperature. Osim najtoplijeg perioda tokom dana, vruć vazduh očekuje nas i tokom jutra jer će se minimalne dnevne temperature kretati oko 25. podeoka Celzijusove skale.
"Paklene vrućine utrostručile su do sada broj pacijenata u psihijatrijskim bolnicima, a novim vrelim danima biće ih još i više", kaže direktorka klinike "Dr Laza Lazarević" Slavica Đukić Dejanović.
[/FONT]
 
Privatizacija u agraru: čija je naša zemlja

Namerno guranje poljoprivrednih preduzeća u stečaj, a potom njihova prodaja u bescenje, bio je jedan od metoda kojim su pljačkane plodne oranice
gulan-branislav-foto.gif

Najveći deo privatizacije poljoprivrednih preduzeća u Srbiji nije obavljen na zakonit način. Problem je nastao kada je 2005. godine usvojena strategija privatizacije u poljoprivredi kojom je državno vlasništvo nad zemljom ocenjeno kao recidiv prošlosti. Insistiralo se na modelu ubrzane privatizacije, a svako ko se tome suprotstavljao predstavljen je kao retrogradni element. Rezultat takve politike je ogroman broj poništenih privatizacija zbog lošeg gazdovanja, pa su desetine hiljada hektara zemljišta vraćene u državno vlasništvo. Nažalost, u tim propalim privatizacijama (oko 100) otuđena je mehanizacija, spaseno je samo zemljište.
Država bi sada u procesu restrukturisanja trebalo da ta agrarna preduzeća oporavi i omogući im da opet stanu na noge. Reč je o firmama koje mogu dobro da rade i koje su sposobne da zapošljavaju radnu snagu, što je Srbiji najpotrebnije.
To znači i da PKB i PIK „Bečej” treba da budu javna preduzeća. Državnu zemlju, a procenjuje se da je ima od 400.000 do 600.000 hektara, treba prodati našim seljacima (pominje se suma od tri milijarde evra), i taj novac valja uložiti u razvoj domaće poljoprivrede.
U procesu privatizacije bilo je mnogo grešaka. Prema važećim propisima, promet poljoprivrednim zemljištem u javnoj svojini nije dozvoljen. Međutim, Agencija za privatizaciju, prodajući kombinate, obavljala je i promet zemljišta nad kojim su oni imali pravo korišćenja. Agencija tvrdi suprotno – nikada nije prodavala zemljište, već isključivo kapital preduzeća, to jest celo preduzeće! Tu i nastaje problem, jer vrednost zemljišta nije bila u knjigovodstvenim bilansima, i nije ulazila u procenu vrednosti firme. Ali cena se ipak zidala i kroz zemljište koje se dobijalo na korišćenje. S dokazom o kupovini firme novi vlasnici su se, uglavnom bez problema, u katastru upisivali i kao vlasnici zemljišta! To je teško sad ispraviti. U toku je i preprodaja zemljišta i čitavih agrobiznisa strancima, a potom će se tragovi kapitala od tih prodaja zagubiti na nekim dobro poznatim ostrvima!
U deceniji protekle privatizacije agroprivrede Srbije bez posla je ostalo više od 50.000 radnika. Posebno je pitanje ko je odgovoran za četvrtinu ukupno privatizovanih poljoprivrednih preduzeća za koje su ugovori o privatizaciji poništeni, a njihova imovina opljačkana.
Ispostavilo se da privatizacija oranica predstavlja osmišljenu pljačku uz pomoć države! Današnji srpski veleposednici imaju znatno veće posede nego što su ih u Vojvodini, uoči Drugog svetskog rata, imale porodice Dunđerski, Kotek i Fernbah. One su zajedno posedovale oko 11.200 hektara (prva 4.900, druga 3.800, treća 2.500). Sve to nije ni polovina onoga što danas imaju recimo ,,MK Grupa’’ Miodraga Kostića ili ,,Delta’’ Miroslava Miškovića.
Vojvodina zvanično ima oko 1,6 miliona hektara obradivog zemljišta (od čega je oko 1,1 milion hektara u privatnoj, oko 300.000 hektara u državnoj i oko 130.000 hektara u društvenoj i zadružnoj svojini). Prema poslednjem popisu, u Vojvodini je oko 146.000 vlasnika obradive zemlje. U tome, njih 1.285 poseduje oko 210.000 hektara, sa prosečnom veličinom gazdinstva od 163 hektara. Njih 71 ima posede od 300 do 500, a 25 od 500 do 1.000 hektara. Međutim, svi su oni daleko od današnje ,,velike četvorke” koja ukupno obrađuje više od 100.000 hektara, što sopstvenog zemljišta dobijenog kupovinom kombinata, što državne zemlje koju su u zakup dobili u privatizacionom paketu ili su je kasnije zakupili.
Reč je o Miodragu Kostiću, čiji je najveći pojedinačni pazar bila inđijska ,,Agrounija’’ (oko 8.500 hektara), Miroslavu Miškoviću, koji je u Staroj Pazovi kupio ,,Napredak’’ (7.100 hektara), a u Apatinu ,,Jedinstvo’’ (6.820 hektara), Đorđiju Nicoviću, koji je privatizovao nekada čuveni PIK ,,Bečej’’ (sa oko 11.600 hektara) i, najzad, Petru Matijeviću čija je najveća pojedinačna kupovina bajmočka ,,Ravnica’’ (oko 5.000 hektara)! Tajkuni i sumnjivi biznismeni su u poslednjoj deceniji uz mahinacije i štelovanje tendera u Vojvodini došli do 300.000 hektara zadružne i državne zemlje! Posede su platili manje od 500 evra po hektaru. Danas je cena hektara obradive zemlje u Vojvodini oko 15.000 evra, pa nije teško izračunati razliku u ceni.
No code has to be inserted here.
Dakle, namerno guranje poljoprivrednih preduzeća u stečaj, a potom njihova prodaja u bescenje, bio je jedan od metoda kojim su pljačkane plodne oranice. Što se tiče preostale državne zemlje (300.000–400.000 hektara) ona se uz pravu jagmu izdaje u zakup. Posebna kategorija je dodatnih 130.000 hektara koji se, u okvirnom odnosu pola-pola, vode kao zadružni i društveni posedi.
U društvenom vlasništvu (iako ona po ustavu ne postoji) još uvek je zemlja ranije privatizovanih kombinata u kojima je, zbog lošeg gazdovanja, privatizacija raskinuta, ili su, poput pominjanog PIK ,,Bečej’’, otišli u stečaj.
U posed poljoprivrednih gazdinstava, a time i obradive zemlje (iako zvanično ne mogu biti njeni vlasnici) došlo je i više stranih kompanija. Prema, raspoloživim podacima, oni ukupno poseduju 22.000 hektara. Najviše, 10.500 hektara, mahom u Srpskom Miletiću, Bačkom Brestovcu i Feketiću, ima irski ,,Baltik properti investments’’, a tu su i dva najveća hrvatska tajkuna Ivica Todorić i Marko Pipunić. Todorićev ,,Agrokor’’ uglavnom u okolini Zrenjanina, gde je kupio uljaru ,,Dijamant’’, ima oko 6.000 hektara, a Pipunićeva ,,Žito grupa’’ iz Osijeka, u Ratkovu, nadomak Odžaka, nešto više od 2.000 hektara.
117601097960930604895405.png


- - - - - - - - - -

Sramota sta je danas izaslo u Blicu.Dodje mi da se bavim poljoprivredom :haha:
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/576607/Ima-li-zarade-u-seoskom-biznisu
 
Stavili su Zito grupu, a almex je mnoooogo veci od njih. Fali Almex, fali jos nekoliko od cca 5k hektara.
 
Nazad
Vrh