Vesti i obaveštenja

VI koji najvise kukate u temi subvencije nasli ste da prozivate drzavu u ovako teskom trenutku! U najvecoj nesreci u istoriji Srbije vi mislite o vasem profitu, nek vam je na cast...

Ne misle ljudi o profitu nego o preživljavanju i mislim da bi država u ovom momentu trebala da poveća subvencije jer sada svi treba da prežive od one obradive zemlje koja je ostala ne poplavljena a i u ovom momentu je poljoprivreda ( bar ovaj ostatak ) jedino što donosi profit kako seljacima tako i državi
 
Poslednja izmena:
Mada se ovde u osnovi i ne postavljaju video snimci, situacija je takva da ću postaviti novu emisiju Agrodan, mada je već snimak postavljane u njihovoj temi, ali nije loše da što više ljudi ovo vidi.

Ministarka poljoprivrede apeluje na građane da sami ne uklanjaju leševe životinja stradalih u poplavama već da se prvo konsultuju sa Veterinarskom inspekcijom.

Zbog poplava u Srbiji najviše će stradati voće i povrće.

Agrarni gigant "Viktorija Grupa" donirala sredstva za ugrožene poplavama.

 
Molio bih Moderatore koji su zaključali temu "cena kukuruza" da obrazlože zašto i naravno da se imenuje ko je to uradio,jer to nije uradjeno na zadnjoj stranici teme.Mislim da sem problema sa poplavama ima i manjih problema kojim bi ja i neko drugi hteo da se bavi u toj temi.Hvala unapred na razumevanju.
 
Ne misle ljudi o profitu nego o preživljavanju i mislim da bi država u ovom momentu trebala da poveća subvencije jer sada svi treba da prežive od one obradive zemlje koja je ostala ne poplavljena a i u ovom momentu je poljoprivreda ( bar ovaj ostatak ) jedino što donosi profit kako seljacima tako i državi

Drzava NE treba da povecava subvencije, da bi se na njima bogatili tajkuni! Drzava treba (MORA) ljudima koji su izgubili svoje domove u poplavi, da obezbedi krov nad glavom...
 
Drzava NE treba da povecava subvencije, da bi se na njima bogatili tajkuni! Drzava treba (MORA) ljudima koji su izgubili svoje domove u poplavi, da obezbedi krov nad glavom...


Da,da,nasa drzava je bas poznata po tome da brine o gradjanima koji ne finasiraju stranke na vlasti.Ja jedino jos verujem fondaciji Djokovic i preko njih cu da pomognem koliko mogu.
 
Ljudima nije potreban luksuz, ali drzava mora da im obezbedi kakav takav smestaj dostojan coveka. Veliki broj dece je ostao bez domova, obezbediti deci krov nad glavom bi trebao da bude prioritet ove drzave, a ne tajkunski profiti...
Za hranu se ne brinite, Srbija ce dobiti veliki broj donacija! Ono sto mi jako smeta je vasa pohlepa za novcem, u ovoj teskoj situaciji vi bi ste vece subvencije, gledate da zaradite na tudjoj muci...
 
Prijatelju ja sam jaaaako mali poljopivrednik manji sam i od naj manjeg hobiste tako da meni subvencije i neznače mnogo ali evo jedan primer : ima čovek tri krave i jedna mu ugine hoće li sada davati više deteline i silaže nebi li nekako nadoknadio gubitak u mleku koi mu predstoi pa sigurno da hoće .E ja sam zato rekao da se povećaju subvencije nebi li seljak malo više uložio a samim tim bi svima bilo bolje
 
Prijatelju ja sam jaaaako mali poljopivrednik manji sam i od naj manjeg hobiste tako da meni subvencije i neznače mnogo ali evo jedan primer : ima čovek tri krave i jedna mu ugine hoće li sada davati više deteline i silaže nebi li nekako nadoknadio gubitak u mleku koi mu predstoi pa sigurno da hoće .E ja sam zato rekao da se povećaju subvencije nebi li seljak malo više uložio a samim tim bi svima bilo bolje

I ja sam mali poljoprivrednik radim svega 10tak hektara, malo stoke i nesto voca, subvencije ne primam uopste i ne kukam za njima, nego cutim radim i idem dalje koliko mogu i dok mogu...
Slazem se sa tobom da treba povecati subvencije i da treba stimulisati poljoprivrednike da poboljsaju i povecaju proizvodnju, ali kukati za subvencijama u ovako teskom trenutku priznaces zaista ruzno zvuci...
 
Zašto loše zvuči? Ljudi traže svoje zakonsko pravo. A s obzirom da su subvencije negde već isplaćene, onda nema smisla da je i ostali ne dobiju. Kada ljudima budu legle pare na račun, sami će odlučiti koliko, gde i kome će da daju. Barem mogu biti sigurni da im novac nije završio u džepu nekog političara.

Prosta stvar.
 
Zašto loše zvuči? Ljudi traže svoje zakonsko pravo. A s obzirom da su subvencije negde već isplaćene, onda nema smisla da je i ostali ne dobiju. Kada ljudima budu legle pare na račun, sami će odlučiti koliko, gde i kome će da daju. Barem mogu biti sigurni da im novac nije završio u džepu nekog političara.

Prosta stvar.

Zbog ljudi i dece koji se nalaze u prihvatnim centrima! Izgubili su sve, neki cak i svoje ukucane! Ali vama to nije vazno zato sto ste na suvom i mislite samo na pare, bez trunke morala i solidarnosti!
 
Zbog ljudi i dece koji se nalaze u prihvatnim centrima! Izgubili su sve, neki cak i svoje ukucane! Ali vama to nije vazno zato sto ste na suvom i mislite samo na pare, bez trunke morala i solidarnosti!

Prijatelju optuzujes nas ovde kao da smo mi izazvali ovu apokalipsu. Pisao sam u temi subvencija, a ponovicu i ovde. Eventualnim ukidanjem subvencija i zabranom izvoza jedno domacinstvo sa 100ha zemlje bice osteceno za 30tak hiljada evra. Ako ce svaka porodica u Srbiji koja nije nasradala uplatiti po toliko onda u redu i ni brige za posradale. Ali ako neko donese karton kisele i paket pampersa i kaze ja nemogu vise o cemu mi pricamo. Za informaciju i danas je skupljana zrnasta hrana za stoku samo ne znam gde ce biti upucena.
 
Ja od subvencija nemam ništa, pošto ih ni ne dobijam (nemam registrovano polj. gazdinstvo). Ali sasvim dobro razumem ljude kojima trebaju. U ostalom: to je njihov novac koji im po zakonu pripada. Pustite njih da o njemu odlučuju. Ko bude dao sve ili deo za nastradale - svaka mu čast. Ko ne da ništa - njemu na dušu. Ali opet: ni to se nas ne tiče.

A o moralu i solidarnosti nemate prava da mi popujete, naročito ne sa takvom odurnom, vučićevskom patetikom. Iz moje kuće je novac stizao čak i do Japana one godine kada ih je urnisao zemljotres. Nikad nismo štedeli na pomoći, pa tako ni sada. Jedino što za razliku od pojedinaca ne osećamo potrebu da na svakom koraku razglašavamo šta i koliko smo dali. Spustite malo nos i nemojte više tako generalizovati.
 
Ne osudjujem ja vas, daleko bilo pograsno ste me razumeli! Pola moje opstine je pod vodom, sto se tice naseljenog dela. Sto se tice poljoprivrede polavljeno je vise od 8000 hektara zasejanih povrsina! Svakog dana gledam crne slike pred ocima i stvarno mi ruzno zvuci kad neko kuka za novcem u ovako teskoj situaciji.
 
Čita čovek postove iz 2010. :D Je li to dok tobože lopataš zemlju na nasipu? Baš ti dobro ide, čim imaš vremena da prelistavaš tuđe komentare 4 godine unazad. Hajde, nemoj se više blamirati. Pročitali smo te odavno, junačino! :D
 
Насип је хвала Богу данас у подне осигуран и вода стагнира на насипу Височ...Ето једна вест..
Читао ти или не,заборавио си да прочиташ књигу колико ферго има коња и који му је плуг таман,толико о твом префињеном знању..као што кажеш прочитан си..:)
још и глуми неког радника арбајт арбајт а једва до ферге догурао,мајко моја.
 
Nazad
Vrh