Veštačko đubrivo

Odg: Veštak

Radi se najverovatnije o tome da je trgovcima ostalo "skupog" vestaka na zalihama a sad je dzabe cena pala oni nece da izgube na robi koju su skupo platili! Pricekajmo jos malo mora da ide dole cena! A inace racuni za podsticaj ratarske proizvodnje ce vaziti samo sa datumom 2009.
Pa narode kome se zuri nek obraduje trgovce ja cu da sacekam da neko ponudi realnu cenu!
 
Odg: Veštak

znal ko dal bi se moglo naprimer otic u fabriku i uzet sljeper gnojiva
znal ko nove cjene kana i ana
ljudi sace jos malo prihrana treba se pripremat
 
Odg: Veštak

CUGI znasli u kojoj firmi bi to moglo posto planiram uzet jedan sleper, :ppozdrav:
 
Odg: Veštak

Kod mene su uzimali iz Fertila iz B.Palanke, imaš telefon na njihovom sajtu pa se informiši, mada se meni njihovo đubrivo uopšte ne sviđa, pisao sam ranije i zašto, možda može iz Pančeva, to bi kloki trebao znati.
 
Odg: Veštak

pa gledate li vi vesti azotara neradi radnici strajkuju a privatnik koji ju je kupio isekao pogon i prodao ga:haha:a nije smeo.
samo niko nezna kuda su prosli ti silni vagoni gvozdja.
poljoprivredna zemlja pogoni stoje ljudi nerade a uvoznici djubriva trljaju ruke i rade sta im volja.
skupstina se proserava.......



VLASTODRSCI
SRAM VAS BILO BANDO JEDNA
 
Odg: Veštak

Izvinjavam se za off ali moram da podrzim prethodni post... :zli: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
 
Odg: Veštak

E j...m im sve, nisam znao za to, zadnje što sam čuo je bilo da će novi vlasnik da poveća proizvodnju...... ::lose::
 
Odg: Veštak

Sad sam se raspitivao kod nas ima uree za 30din/kg i an-a za 18.5 din/kg.
 
Odg: Veštak

cuj ovo fabriku gnojiva zatvorili :sta:
pa tu bandu treba na po trga objesit :zli: :zli: :zli:
 
Odg: Veštak

micoo mozes li mi dat broj od te firme gdje si kupio gnojivo
 
Odg: Veštak

Sačekajmo još neki dan ja mislim da će urea biti u maloprodaji za 2700 din
 
Odg: Veštak

PANČEVO - Oko 1.000 radnika pančevačke Azotare stupilo je danas u generalni štrajk, jer su nezadovoljni isplatama zarada i zbog toga što novi vlasnik fabrike mineralnih đubriva, srpsko-litvanski konzorcijum "Univerzal-Arvid" i "Saniteks" krši kupoprodajni ugovor.

Prema rečima člana Štrajkačkog odbora Milana Ivovića, azotarci su obustavili proizvodnju mineralnih đubriva, jer traže da poslodavac isplati zaposlenima tri zaostale plate, regres za godišnji odmor i nagrade, a radnicima pogona Azotin, koji su uglavnom invalidi rada, neisplaćenih šest plata.

Bez dozvole Agencije za privatizaciju, konzorcijum Azotare je prodao pogon za proizvodnju karbamida, pa radnici u štrajku od Agencije za privatizaciju traže kontrolu realizacije kupoprodajnog ugovora. Radnici Azotare, koji su odlučili da istraju u štrajku do ispunjenja zahteva, ističu da su razočarani "odnosom republičkih, pokrajinskih i lokalnih vlasti prema problemu u najvećoj srpskoj fabrici za proizvodnju mineralnih đubriva".

"Uputili smo dopise svim institucijama sistema. Odgovorio je samo kabinet predsednika Srbije Borisa Tadića. Rečeno nam je da kabinet nije za to nadležan, ali je i intervenisao u Agenciji za privatizaciju, koja će 23. juna obaviti kontrolu kupoprodajnog ugovora", rekao je Ivović.

Štrajkači očekuju da ih poseti neko iz republičke, pokrajinske ili lokalne vlasti, da ih podrži ili ukori ako nisu u pravu, navodeći da je reč o opstanku važne fabrike za srpsku poljoprivredu, u kojoj je zaposleno 1.200 radnika.
 
Odg: Veštak

Mo
mladen je napisao(la):
micoo mozes li mi dat broj od te firme gdje si kupio gnojivo
Mogu ti dati ali to je trgovina na malo u Backom Petrovom Selu tako da neverujem da ce ti biti od koristi! Inace drze prilicno velik spektar herbicida, imaju i dosta povoljne cene!( broj telefona poslat u PP)
 
Odg: Veštak

U BPS imas MIZUG gde sam se raspitivao a osim toga vredi pogledati u Zezz-u. Ima jos par firmi cija imena necu da spominjem jer su uglavnom skuplji a vole da z...bu seljaka!
 
Nazad
Vrh