Veštačko đubrivo

Odg: Veštak

Ima još jedna dobra solucija - ruska đubriva.
Ureu i AN koristim isključivo ruski.
Jedne godine sam koristio i NPK - odličan. :D
 
Odg: Veštak

Dobar je Ruski AN, koristio sam ga prvi put ove godine u prihrani žita, bar što se tiče granulata ne razlikuje se od Kutine. :D
 
Odg: Veštak

... Štaviše, ne vidim razliku u efikasnosti Ruskih i Kutinskih đubriva.

Pošto su Ruska jeftinija, izbor je logičan.

Čugi, niže cene nego u Golubincima su u Rumi. Tel. 476-953.

Usput, da li je neko koristio tzv. MAP? Formula 11:52:0.
Ja sam probao, i rezultati su u kukruzu super, naravno uz analizu zemlje. :D
 
Odg: Veštak

Hvala Branko, mada mi ovi iz Golubinaca dovezu u dvorište, sve završavam iz fotelje! :osmeh: , ali ako je veća razlika imaću u vidu za jesen.
 
Odg: Veštak

ja sam bacio 200kg po jutru map-a jesenas. imam veliki deficit fosfora. rezultati na jesen.
inace, map trenutno u americi kosta 1100$ tona.
 
Odg: Veštak

koliko tačno? imaš info? mene su skinulo s qrtza u zadruzi, kao gotovo je do jeseni..jedino šleper da naručim...
 
Odg: Veštak

Pa dobro sada ne verujem da se može naći...
Ali tamo negde u augustu u Rumi ga već ima.
Telefon sam već naveo u prethodnom postu.
 
Odg: Veštak

ne znam kako kod vas al mene ovdašnje zadruge vrlo živciraju. svake godine zovem od avgusta i uvek me doteraju do treće dekade septembra s đubrivom.a onda sve navrat nanos.
stoji mi posao, jer nekog mrzi da mrdne **greška 2 nedelje ranije.
 
Odg: Veštak

Paaaaaaaaaa, vidi...
Što se tiče NPK za zaoravanje od ugovarača ga nikada nisam dobio pre kraja septembra. Međutim, kod njega ima samo 12:12:24, i to austrijski. Taj mi je miliji od Agrohemovog, ili Kutine, jer mu je cena ista a plaćam ga iduće godine na obračunu repe. Budući da ide u obračunu na neto repu, nema uticaj variranje cena. Kamate takođe nema. Ali je zato odnos "debeo". Ali ipak mi je isplativo. Tako sam zimus njega mešao sa MAP-om. 200+100.
 
japansko đubrivo?

poslednje čega se sećam iz novina je "samo što nije izašlo iz azotare".(donacija japanske vlade, iskorištena kao subvencija za gas azotari)
ima neko pojma šta bi s tim?
naravno da nema! :zli:
 
Odg: japansko đubrivo?

Tu je meni nešta sumnjivo malo više, (agencija za privatizaciju je umešala prste), koliko sam ja upućen vlasnici azotare u Pančevu su sad neki kosooki, ali ne Japanci? Šta znate o tom?
 
Odg: japansko đubrivo?

azotaru je kupio neki konzorcijum u kome je bilo stranaca i naših. nisam naročito pažljivo pratio šta se dešava, ali mislim da se sad ti stranci povlače a "naš" kupuje i njihov deo. pri tom nisu ispoštovali ugovor i pustili neki novi pogon u rad a poprodavali su stare pogone.
deluje ko klasičan slučaj čerupanja.
 
Odg: japansko đubrivo?

Pančevačka azotara u remontu

VEŠTAK IZ DONACIJE NA JESEN

Pančevo, 11. jul 2008.

Japanska donacija u iznosu od 202 miliona dinara pre dve godine, kada je upućena našoj zemlji, omogućavala je nabavku 12.000 tona mineralnih đubriva (NPK). Ugovaranje realizacije ovog posla se odužilo i količina koju je Ministarstvo poljoprivrede utvrdilo sa Azotarom u Pančevu preko „gasnog aranžmana” sada iznosi svega 6.716 tona.

Posle nekoliko najava da će NPK iz Pančeva biti dostupan ratarima u Srbiji, to će se, izgleda, ipak dogoditi tek u septembru, jer je fabrika do 15. avgusta u remontu.

Međutim, ukoliko do tada u fabrici ne nabave sve neophodne sirovine za kombinaciju NPK, kako saznaje „AgroPress”, ceo posao će se otegnuti, jer je potreban uvoz već poskupelih sirovina. Naime, dobijene pare od donacije prenete su „Srbija gasu” za utrošak ovog energenta, pa je to novi trošak za Azotaru.

Ako cena za NPK ostane kako je precizirano 32,60 dinara po kilogramu sa PDV-om, biće to, sigurno, najjeftiniji „veštak” u regionu, jer je fabrika u Kutini (Hrvatska) najavila poskupljenje od 36 odsto.

Ovo mineralno đubrivo prodavaće se preko Produktne berze u Novom Sadu registrovanim gazdinstvima i firmama, a najmanja količina za sklapanje ugovora je 10 tona, a najveća 100 tona i kupci imaju pravo na samo jedan ugovor. (AgroPress)
 
Odg: Veštak

sad sam zvao dobavljača. sutra stiže tura ruske ureje, 3000 din metar. taj nikad nije bio najjeftiniji, uvek je dinar-dva skuplji.
znači u ovom momentu verovatno može da se nađe po 28 din/kg.
ajde malo se aktivirajte...da čujem kako je na drugim mestima.
u međuvremenu svetska cena je pala još 5%.
226$/t FCO crno more.
 
Odg: Veštak

Nisam zaorao veštačko đubrivo u jesen samo tamo gde ću da sejem repu. Šta preporučujete da li da bacam predsetveno 5x15 -ice? Da napomenem da sam prošlog proleća pred setvu bacio 70 kg mapa i 150 kg 3x15 -ice po jutru. I hteo bi da posejem vise repe ali ni tamo nisam bacio veštak :sta:
 
Odg: Veštak

Veći deo tog đubriva će iskoristiti biljke tek sledeće godine...
 
Nazad
Vrh