Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ima li ko da je se uspesno izborio sa bakteriozom paprike za 2020 mene je prosto ubila ove godine samo se flekavila i opadalo lisce kao drvece na jesen prbao sam milion preparata i potrosio na jedan hektar nekih 100 000 diara u prskanju svaka kanta je bila oko 15 000 din.y
 
Preventiva je mama nesmeš dozvoliti da obobli,mojaje bila savršena dok ja 10 septembra nije led otuko
 
Ja sam u rasadi prskao Proplantom 2 puta 3 puta bakrom jednom i streptomicinom 2 gr po litru rasada je izgledala super.Ali kad sam izneo napolje (31 Maj) u drugoj i trecoj nedelji su bile kise i sparno vreme cak i malo siprage leda i od tog momenta je poceo horor za mene .
 
Ja sam u rasadi prskao Proplantom 2 puta 3 puta bakrom jednom i streptomicinom 2 gr po litru rasada je izgledala super.Ali kad sam izneo napolje (31 Maj) u drugoj i trecoj nedelji su bile kise i sparno vreme cak i malo siprage leda i od tog momenta je poceo horor za mene .
Posle svake kise bakar+mangozeb+aminokiseline,preventivno takodje zastita jednom nedeljno

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Probao sam Bakterije preparat ali koliko sam razumeo ako koristis bakar onda one nista ne rade zato sto jedno drugo ponistavaju pa sam morao da biram ili bakterije ili bakar i pao je izbor na bakar.Proban je i Fitomil koji je kao neki bakar koji je sistemik a vodi se kao prihrana i on je bio corak.Moji tretmani SU otrpilike i bili Bakar+rotacija Folio Gold,Redomi Gold,Fuzija,Akrobat,Sekvenca pa je dodavan i Signum a amino kiseline nisam probao.Pa sam odvajao prihrane i otrove za sovu,tripse,vasi,leptire itd kao odvojeno prskanje negde izmedju tih prskanja razmak je bio i kraci ako je bio kisni period a ako je suvo 7 dana.Uzasne pare su na to otisle.
 
Probao sam Bakterije preparat ali koliko sam razumeo ako koristis bakar onda one nista ne rade zato sto jedno drugo ponistavaju pa sam morao da biram ili bakterije ili bakar i pao je izbor na bakar.Proban je i Fitomil koji je kao neki bakar koji je sistemik a vodi se kao prihrana i on je bio corak.Moji tretmani SU otrpilike i bili Bakar+rotacija Folio Gold,Redomi Gold,Fuzija,Akrobat,Sekvenca pa je dodavan i Signum a amino kiseline nisam probao.Pa sam odvajao prihrane i otrove za sovu,tripse,vasi,leptire itd kao odvojeno prskanje negde izmedju tih prskanja razmak je bio i kraci ako je bio kisni period a ako je suvo 7 dana.Uzasne pare su na to otisle.
Zasto si tretirao rasad streptomicinom?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Zasto si tretirao rasad streptomicinom?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
Procitao sam online da se u USA tretira u rasadi Streptomicinom ali da se ne tretira napolju.U Madjarskoj se koristi preparat Kasumin razvijen u Japanu koji je na bazi Kasumicina za istu namenu.No to nije ni bitno i taj preparat ne uopste ne deluje.
 
Da li je ko krenuo da seje papriku ajvarusu ja punim kontejenere i jos razmatram.Sto ranije nicanje to ranije i iznosenje (cilj 25 Maj) medjutim pricaju o mrazevima pri kraju Marta kad treba da klijava.
 
Deo tretmana semena...
8b0036669591743f3900de6a8390fcac.jpg
6e6e65d7db9759856e5cce2152dad22a.jpg
61d3242164e13ba805906b6947110b35.jpg


Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Posejana 14.3. Nalazi se pred nicanjem, ne treba joj jos puno, 2-3 dana lepog vremena, pa je ubacen i kalolifer da pripomogne u ovim hladnim danima
92034edd96ea75260ad446888ec133af.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
U flasama je kausticna soda,2 procentni rastvor

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Tako, je. 4+1 cm od gore Kekila supstrata. Dodata je kanta od Jupola peska po bali od 300l. Ali msm da nam je to greska,, jer ima trave u pesku

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Dobar sistem,bez plevljenja,koliki je utrosak supstrata po m kvadratnom?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
U dva plastenika po 120 m2 ide po 550 kontejnera potrosim 20 bala od 250 l i dva kg semena..Kontejneri su od 209 rupa
 
Nazad
Vrh