Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
jeli sejao neko seme npr sad od pre 2 god tacnije iz proizvodnje 2018 a pise da je rok vazenja 2021.superior limenka
Ja jesam ali 2008 godine seme iz 2006 godine i nije bas lepo ispalo nekih 60-70% Mislim da bi bio bolji rezultat da se stave kontejneri u neku prostoriju i odrzava temp 30° C pa da se razbacaju kad proklijaju.Ako se radi o obicnoj leji onda bi valjala ona klasicna leja sa sasinom djubretom krecom itd...
 
Ja sam pravio svoj supstrat od izgorelih pecuraka i peskovne tinje.Kod mene u selu supstrat niko ne koristi rezultati su prilicno losi pre svega u porastu rasade i zastiti od bolesti.Mislim da je zbog vlage koja se zadrzava kad kontejner ide na zemlju a nije odignut.A odignut kontejner je logisticka nocna mora.
 
Staa kazete za ovu papriku? Deluje mi kao neko ostecenje od ili vrele vode(koja kaplje sa plastenika), ili je presecena hladnom vodom u podne?
Ili bolest, ili nesto trece?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
75ab446fcd1d5e6082c9729f25a83786.jpg
55558ee289c6d9f3bab862aed8833195.jpg
0808e2a72925ab9a866f84e65a2fc8b6.jpg
ad5998be3fda5e19eabc3b7b630d11c6.jpg
ff8d3b96459e45b490ce43d4c9c5a21a.jpg
 
Posejao sam papriku u leji pod plastenikom 8.4. i jako slabo niče, zemlja pozelenela po površini a kad se počeprka prstom vidi se da je krenula ali čini mi se bez snage. Da li da isprskam ili zalijem nekim fungicidom protiv te zelene pokorice?
 
Nista ne smeta ta zelena pokorica ja sam je stalno imao pa je nicala.Pozeljno je zaliti a ne poprskati tu rasadu Previkurom ko ima para ja nikako da skupim pare za to.Proplant ili Balb su jeftiniji.
 
Ima li ko da napise nesto na temu prihrane rasade u kontejnerima.Ja sam do sada radio u hladnim lejama u plasteniku i paprika mi je bila vec povelika u ovom periodu a sada je jedva 4 liske i bledo zelena.Oni koji koriste obican suspstrat nije se ni pomerila iz mesta stoji na dve liske.Ja sam radio prihranu od Fitoferta Humistart+Fosfor pola litra i pola kila na kantu traktorsku od 400l i tako zalivao u razmaku od 10 dana,nikakvi rezultati.Razmisljam se da idem sa obicnom petneskinjom kilo na kantu pa da isperem vodom liske.Da li ko ima iskustva sa dozama i rezultatima.Meni se bas zuri da je izbacim napolje do 1 Juna.Ovim tempom nece porasti ni do pola Juna.
 
Pomagajte.
Prvi put sadim baštu, i pokušavam da se izborim sa problemima.
Trudim se da ne koristim hemiju, sem mineralnih djubriva.
Posula sam paletirano pileće djubrivo u redove (kanale za zalivanje), i isprskala papriku rastvorom sa deterdzentom (protiv biljnih vaši), sutradan (tj. juče) u popodnevnim satima na listovima su se pojavile bakarne fleke. Na nekih 20% paprike. Sinoć sam je dobro istuširala i folijalno je prihranila ( ali posle 4 sata je krenula kiša). Takodje mi nešto jede lišće. Nisam primetila bube, mada ću je danas opet pregledati.
Ne znam da li bi joj prskanje sodom bikarbonom pomoglo.
 
nikola i ja sam prskao.moje iskustvo kad cekam i trazim da ga opazim uvek zakasnim...daj neku sliku da vidimo kak oizgledaju vokjvodjanske paprike ove sezone
 
Nazad
Vrh