Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ja sam dodavao u tu kombinaciju Tonus, ali nisam siguran da je to bas neko resenje za belu leptirastu. Zamesas funguran i mankozeb da odstoji i pred samo prskanje dodas tonus. Verovatno moze i neki drugi insekticid iz te grupe, koji bolje deluje na belu leptirastu.
Nego cudi me da je imas na paprici. Kod mene je bilo na korovu u paprici, ali nikad na samoj paprici

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Video sam svega par komada belih ali kad sam prskao zanji put kad prodjem prskalicom izlecu neki insekti pa ni nestignem da vidim sta je...
 
0a26b18231a36bac8696651db7ecd070.jpg

b31875682301a8e8cafa42360637a935.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Javljam se sa dana paprike. Samo ću reći da kad vidim ovu papriku ne može mojoj vodu da nosi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Turisticki lepo organizovano i nesto se i videlo . Isao sam prvenstveno da cujem koju rec o udruzenjui tradicionalnom nacinu uzgoja a o tom je malo bilo reci . Uglavnom su promoteri vecih firmi vodili pricu .
 
odlicno organizovano u Ruskom Krsturu. Vodimo mi diskusiju na fejsu, ima grupa... Primetio sam veceras veliku aktivnost insekata, e sad da li ce biti trece prskanje coragena i actara ili decis ili nesto videcemo sutra :D
 
Organizacija je bila extra. Svaka čast domaćinima. Upoznao sam Nebojšu da foruma koji nas je docekao i sproveo do oglednih polja. Momci iz Beograda koji su bili neka mi se jave preko pp imam pitanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upoznao sam i Mr. Bin-a

Ps. Da li je neko koristio peletiran stajnjak? Vidim po stranim forumima se dosta koristi a kod nas na internetu nema puno informacija o ovakvom nacinu djubrenja zemljista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Primetio sam sinoc veliki broj insekata na paprici ...bele leptiraste i nekih sitnih musica sive boje...sa cim bi mogao da prskam to stim da bi trebalo da krenem sa berbom za 7,8 dana?

- - - - - - - - - -

Da li neko znam koja je ovo buba i da li moze da napravi neku stetu?





image
 
Upoznao sam i Mr. Bin-a

Ps. Da li je neko koristio peletiran stajnjak? Vidim po stranim forumima se dosta koristi a kod nas na internetu nema puno informacija o ovakvom nacinu djubrenja zemljista.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Koristio sam ja. Naravno, samo zato sto ne mogu da nabavim klasican stajnjak. U prvoj godini u plastenik nista organsko nisam ubacio. U drugoj sam, radi probe, u nekoliko redova ubacio peletiran pileci (formulacija 3-4-3), u nekoliko sam ubacio glistenjak, u nekoliko neki supstrat, a jedan sam red ostavio samo sa vestakom (6-12-24).
Sve ove organske varijante sam ubacio u cenovno istoj razmeri i dobio manje - vise slicne rezultate, samo je ovaj bez organskih djubriva bio mnooogo losiji.
Pileci peletirani mi se ipak najvise svideo jer je dosta laksi za upotrebu od ostalih.
 
Kakva je cena ajvaruse na kvantasima, ima li je vise ili manje nego prosle godine, dali je bolji kvalitet?
 
Nazad
Vrh