Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Koristio sam ja.
Sve ove organske varijante sam ubacio u cenovno istoj razmeri i dobio manje - vise slicne rezultate, samo je ovaj bez organskih djubriva bio mnooogo losiji.
Pileci peletirani mi se ipak najvise svideo jer je dosta laksi za upotrebu od ostalih.

Koje đubre je u pitanju? Meni Agrimatco nudi pileci peletirani u odnosu 4:3:2. Cena je 300€+PDV po toni. Koliko se baca po ha ili kj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Start :)
34707befd62647852a0a9808a700bcf0.jpg

7353eada787b225b9796fc571fd488a6.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

Jel domace seme?
 
Koristio sam Fertiplus. Prvo su mi trazili 1200 din za dzak od 25 kg, a posle su mi dali za 1000. Bilo je u ponudi jos par razlicitih djubriva sa slicnim formulacijama i slicnom cenom. Posle jesenje pripreme (200 kg/ha * 0-10-30), u redove, na 100 metara folije, sam ubacio 25 kg pileceg peletiranog, 5-6 fangli Lincera (6-12-24) i 2-3 fangle Jarinog kalcinita. Imao sam odlican start. Bilo je tu malo fosfora kod drugog zalivanja, malo folijarne 20-20-20, malo aminokiselina i tek posle prvih berbi sam krenuo da djubrim kroz sistem.

- - - - - - - - - -

Bravo za Merak, ustvari, bravo i za tebe, meni je Merak prosle godine bio dosta sitniji.
 
Šta se dešava kod vas u srbiji. Jutros sam predao papriku na preradu i pitam kad mogu opet a on meni kaže neznam nemamo nikakav raspored zato što se paprika uvozi iz srbije. E sad gledajte ja u otkup dajem papriku po dvije (2) kune koliko se onda plaća paprika u srbiji na otkupu i da bude još žalosnije dobiju papriku gotovu filetiranu. Šta proizvođačima kod vas ostaje kao zarada očito ništa. Po meni ovo je jako žalosno.
 
Šta se dešava kod vas u srbiji. Jutros sam predao papriku na preradu i pitam kad mogu opet a on meni kaže neznam nemamo nikakav raspored zato što se paprika uvozi iz srbije. E sad gledajte ja u otkup dajem papriku po dvije (2) kune koliko se onda plaća paprika u srbiji na otkupu i da bude još žalosnije dobiju papriku gotovu filetiranu. Šta proizvođačima kod vas ostaje kao zarada očito ništa. Po meni ovo je jako žalosno.
Koja paprika je u pitanju?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Koja paprika je u pitanju?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk



Babura i paradajz paprika

- - - - - - - - - -
Poštovani gospodine Misker ovo je paprika od vašeg sjemena dali sam uspio uzgojit zadovaljavajuću papriku to prosudite sami i molim da mi pomognu svi paprikari naravno ako imaju volje. Paprika mi je dosta zgužvana malo imam onih lijepih primjeraka koji su ravni bez kvrga. Neznam zbog čega je takva gdje sam pogrešio.
Moja paprika.
2q1dnx2.jpg
2lsw4ud.jpg
5yytt4.jpg
o0qipt.jpg


2yo1yzk.jpg
o7ruac.jpg
280qypj.jpg
34xjnya.jpg
hx0ye0.jpg
50nm2f.jpg
 
Papriku niko ne filetira ako ne mora. Filetira se ili zbog semena ili zato sto je ostecena. Ne znam po kojoj ceni trenutno ide ali znam da se ranijih godina skoro nije isplatilo filetirati onu ostecenu. Cujem da ove godine u krsturu uzimaju i onu ostecenu ozegotinama po nekoj niskoj ceni

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Papriku niko ne filetira ako ne mora. Filetira se ili zbog semena ili zato sto je ostecena. Ne znam po kojoj ceni trenutno ide ali znam da se ranijih godina skoro nije isplatilo filetirati onu ostecenu. Cujem da ove godine u krsturu uzimaju i onu ostecenu ozegotinama po nekoj niskoj ceni

Послато са U8815 користећи Тапаток 2[/QUO








Dali je počeo neki otkup ajvarke u našoj okolini ili nekim nadkupcima da treba.Trebao bi da berem ali neće biti neka velika količina možda 300-500 kg.Imam ugovor u Despotovu a nisu počelu još da kupuju
 
Mislim da uzimaju u krsturu, samo ne znam tacno ko uzima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozz ekipo.
Za sada ide kilavo,ali nekako ide,rade samo pet otkupnih mesta.
Izgled (femka) placala do danas prvu 54 din,a od danas do daljnjeg ne uzima, druga klasa i treca idu po 25 i 17 i fileti 33
Sonja pocinje drugu po 25
Cuni neznam kako,ali i on kao radi
Pavle Malacko iliti T-pam prvu klasu po 50-55
Darkom i Zute dunje rade za sada prvu klasu,ali za sada od svojih starih stalnih proizvodjaca a cenu kako kome...
Za drugu klasu bi trebalo da se zna tamo iza nedelje,moslim jos par otkuplijivaca,a i ovi koji uzimaju prvu,trebali bi poceti i drugu..

Siki isprazni sanduce
 
Poslednja izmena:
Drugari,

kako mi je ovo prva godina sa baburom u plasteniku, zanima me kada prestaje berba kako bi uklopio rasadjivanje salate? Dokle se otprilike bere babura? U pitanju je sorta Bobita.
 
Nikad gora godina sto se tice vremena od ponedeljak 20 tak stepeni kao da nije avgust. Od velikih rosa i kisa skoro svaki dan imace stete sto se tice trulezi.
aece3bbf56ea0a178dac7a012a7402ef.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh