Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Hvala na odgovorima, probacu i ja tako ove godine. Doduse ja ne stavljam foliju, pa je necu bas 3 nedelje drzati bez folije.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Zavisi sve od vremena, ja npr radim ovako, namestimo kpk pustimo vodu, sutra npr zasadimo i istog opet pustimo malo. Onda kao sto kazete sto duze bez vode da bi pustila nove zile sto dublje u potrazi za vlagom. Ali mislim da je to kod mene nekih 7-10 dana jer nema folije i ako je sunce isusi se.

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 
Paprika je rasadjena u plasteniku pre dve nedelje. na mestu gde je plastenik, bila ja lucerka tri godine. Ima dosta stajnjaka. Paprika je pocela da zuti, ne susi se, niti joj je los koren, ali joj je lisce zuto. Sta bi to moglo biti? Zalivena je svega dva puta, ne nesto preterano.
 
Paprika je rasadjena u plasteniku pre dve nedelje. na mestu gde je plastenik, bila ja lucerka tri godine. Ima dosta stajnjaka. Paprika je pocela da zuti, ne susi se, niti joj je los koren, ali joj je lisce zuto. Sta bi to moglo biti? Zalivena je svega dva puta, ne nesto preterano.
Ubaci koju sliku da vidimo.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
kolege ima li neko da je poceo da sprema za papriku na otvorenom polju tj sprema se za skoriju sadnju...veliki pozz
 
0df727e2389ee478b796b7a96a9ce005.jpg
3c229ecfc7bb36e60517816be907ffc7.jpg
fda33fce9d8593274ac4d8bbbcd9a245.jpg
. Za nedelju dana otvaranje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja cu morati ovih dana, rasad mi je poceo da zuti prerastao je. Samo opet kisa evo pada.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
cao drugari,
nov sam u ovom poslu ove sl nedelje treba da sredim njivu za sadnju pa sam hteo da pitam koje djubreda bacim u njivu dok jos nisam poceo i koje posle kad budem poceo da rasadjujem u red.?
Sta mislite o timak agro djubrivima i kojre mi preporucujete..?
hvala unapred
 
Sta koristite od herbicida u paprici? Za treflan (triflusav) sam zakasnio, treba da prodje desetak dana od primene do sadnje. Agromaster iz KG ne mogu da dobijem, oni su distribuirali Devrinol...
Radim papriku na foliji

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam u 4-5 navrata ove godine sejao papriku šorokšari i slonovo uvo u plastenik. Niklo mi je oko 5 % a paradajz sam u nekoliko navrata takođe sejao u plastenik i niklo je sigurno preko 80%. Sejano jedno pored drugog. Jel ima nešto od elemenata što paprici baš smeta a da na paradajz ne utiče?
Možda sam više pođubrio sa 15:15:15 i kokošijim đubretom.
U plasteniku imam/imao sam i salatu, crni luk, dinja, lubenica, kukuruza krastavaca koji su izvanredni.
Jedino me rasad paprike i patlidžana muči. :sta:
 
Konačno :)
8874a5bd884eed1a004b87ba43d42b98.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

- - - - - - - - - -

Priprema zemljista za sadnju paprike, sporo ali mislim da vredi :)
[video]https://youtu.be/h7nLv0klsbs[/video]
 
Tako i ja radim. Medjutim ove godine cu biti srecan da uradim bilo kako. Taman se malo prosusi, a kisa ponovo zalije, i tako u krug...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh