Utovarne kašike i utovarivači

Poljoprivrednik u pokusaj

odlicno si sebi "ime dao"makar za ovo sto planiras

jesili kad bar gledao kako radi ovaj utovarivac za djubar ako nisi nikad snjim radio,ovo te pitam jer planiras kako kazes na elektromotor ga spojiti.
 
Hm zar je to problem trostruka ramenica sa remenjem sirine 18mm. Nije bas poenta u gledanju kako radi napomenuo sam da mu je pomotana nosiva greda u stvari kad se pogleda bolje slomljena je i iskrivljena u potpunosti. A koliko sam upoznatpo nekim proracunima remenicama se moze postici pedantan broj obrtaja valjda 5,5 kw moze pokretati izvini ako grjesim.
 
Covijece bozi nista negresis j...š prenos to je najmanji problem napraviti i motorinu stokakvu ugraditi ali ubices sam sebe kad pocnes tovariti vrcićes sa njega ili ceti se odmah prevrnuti kad ga nakosis i svega pokriviti.Ako nisi nikad radio sa njim ili gledao kako radi on se nakrivi da npr.vladimirca koji ima blokadu hidraulike digne pola metra zadnji tocak od zemlje i cijelo ga vreme drzi na vagi ustvari sam ga drzis.Kod ostalih traktora npr.IMT se nizbrdo ako ga tovaris a on uzbrdo samo prednji kraj 1m uzrak skace a na nagnitom terenu gledas sam sebi noge skrsiti sa poteznicama.Da ga traktor nedrzi prevrnuo bi se nakon prvog zamaha kad se grajfer-vile uzljuljaju.Kacio sam ga za nekakvog "svabicu"14ks kad nisam poginuo kad sam zamahnuo sa vilama na ravnini,dlaka je falila da traktorčic i sebe nesatarem.Imas moj bager na "Savorisovim priključcima".Ovo ti je moj savijet i iskustvo a ti kako oces :ppozdrav: .
 
Moj stric ima utovarivac kao na slici ,mozda nije isti model i proizvodjac.Nosi ga na imt 539 ali on na prednjem kraju traktora ima 4 tega od rusa ukupne mase 100 kila.A u jednoj od tema sam napisao kako je prevrnuo fergusona dok je tovario iako je imao tegove.
Post je spojen: [time]среда, 01. децембар 2010. 10:07:14 CST[/time]
_________________________________________________
Da dodam ,on ima isediste za ovakakv utovarivac.Na fergusona je stavio od tamica ili kola i iza sedista ima ram na koji okaci sediste sa fergusona ,kome je savio gornju ivicu i lepo sedi dok tovari
 
A zamisli bez traktora ga tovariti samo elektromotor :udri: :udri: :udri: pa ja sa njim tovarim klade jelove i potanje bukve.Traktor kao ringispil se vrti.
 
CAR je napisao(la):
Covijece bozi nista negresis j...š prenos to je najmanji problem napraviti i motorinu stokakvu ugraditi ali ubices sam sebe kad pocnes tovariti vrcićes sa njega ili ceti se odmah prevrnuti kad ga nakosis i svega pokriviti.Ako nisi nikad radio sa njim ili gledao kako radi on se nakrivi da npr.vladimirca koji ima blokadu hidraulike digne pola metra zadnji tocak od zemlje i cijelo ga vreme drzi na vagi ustvari sam ga drzis.Kod ostalih traktora npr.IMT se nizbrdo ako ga tovaris a on uzbrdo samo prednji kraj 1m uzrak skace a na nagnitom terenu gledas sam sebi noge skrsiti sa poteznicama.Da ga traktor nedrzi prevrnuo bi se nakon prvog zamaha kad se grajfer-vile uzljuljaju.Kacio sam ga za nekakvog "svabicu"14ks kad nisam poginuo kad sam zamahnuo sa vilama na ravnini,dlaka je falila da traktorčic i sebe nesatarem.Imas moj bager na "Savorisovim priključcima".Ovo ti je moj savijet i iskustvo a ti kako oces :ppozdrav: .
img0895.jpg

Ja stavio oko 800 kila protutega,ponekad ni to nije dovoljno,dižem i traktor.Ovde baš ide na struju.
 
Jako dobar stroj ali paziti moras jer ode glava za malu nepaznju.Da bi bio siguran i radio"praznom glavom"(bez uvrede naravno)trebas ga za traktor od najmanje 3000kg kaciti na brdskim terenima.
 
Car hvala u svakom slucaju na preciznom objasnjenju nismo se dobro razumjeli u pocetku plan je ako se nagodim sa sadasnjim vlasnikom za razumnu cjenu da mu napravim postolje koje nebi nigdje dalje islo od stajnjaka u mom dvoristu. Postolje bi bilo od UNP profila 120mm osovina koju trnutno za to imam je 210 cm vanjske ivice guma a one su 16 balonke. Vec sam pisao da je postolje za kacenje osteceno a ako je bas tako rizicno raditi sa njim vrjedi i pokusati ipak kicma treba jos koju godinu da sluzi. :ppozdrav:
 
539 nije problem da radi sa njim(ima mislim jedna slika u mojoj temi moj gramip sa 539), ako znas sta radis. ako ne znas, ode sve u majcinu. a ne postoji postolje koje bi ga moglo stabilizovati, jer on nije konstrukcijski osmisljen za tako nesto, ili bi to moralo da bude neverovatno tesko i veliko postolje, sto je pak opet nezgodno za transport i postavljanje. Ko je radio s njim zna sta znaci kad se zaljulja na 90 stepeni sa skroz ispruzenom rukom. S time nema sale. :nono: :nono:
 
CAR je napisao(la):
Covijece bozi nista negresis j...š prenos to je najmanji problem napraviti i motorinu stokakvu ugraditi ali ubices sam sebe kad pocnes tovariti vrcićes sa njega ili ceti se odmah prevrnuti kad ga nakosis i svega pokriviti.Ako nisi nikad radio sa njim ili gledao kako radi on se nakrivi da npr.vladimirca koji ima blokadu hidraulike digne pola metra zadnji tocak od zemlje i cijelo ga vreme drzi na vagi ustvari sam ga drzis.Kod ostalih traktora npr.IMT se nizbrdo ako ga tovaris a on uzbrdo samo prednji kraj 1m uzrak skace a na nagnitom terenu gledas sam sebi noge skrsiti sa poteznicama.Da ga traktor nedrzi prevrnuo bi se nakon prvog zamaha kad se grajfer-vile uzljuljaju.Kacio sam ga za nekakvog "svabicu"14ks kad nisam poginuo kad sam zamahnuo sa vilama na ravnini,dlaka je falila da traktorčic i sebe nesatarem.Imas moj bager na "Savorisovim priključcima".Ovo ti je moj savijet i iskustvo a ti kako oces :ppozdrav: .
Post je spojen: [time]четвртак, 02. децембар 2010. 10:41:57 CST[/time]
_________________________________________________
Ja sam samo iskren u zivotu jer me je tako naucilo i odgojilo nezelim da komsiji "crkne krava pa makar moje 3 crkle" :udri: zelim biti covijek pa makar zivio 3 dana ali cu zivjeti kao covijek.Meni to sacinjava zadovoljstvo i imam jako uzak krug ljudi s kojim se druzim a dobar sam sa 80%grada i svi me znaju i uzajamno se pomazemo.Zato sam i ovoliko se trudio kao i u svakoj temi o kojoj sam pisao,jer je ljepo svoje iskustvo na druge prenijeti.
 
Jel ovo na prodaju?Meni treba ovako nesto ako neko zna gde ima da se nadje tako nesto. :cao:
Post je spojen: [time]1292696818[/time]
_________________________________________________
Ima jedan ovakav kosta 3500e e sada ko ima iskustva sa istim mnogo bi mi znacilo
i4fqsg.jpg
 
I moj je od 7metara od istog proizvođača Griesser-a.S ovim možeš tovarati zmajevku odpozadi.
 
Jel si zadovoljan sa njim kako te sluzi jel moze koja slika i kolkosi ga platio?
 
Nazad
Vrh