Ursus

Pozdrav drustvo dal je neko na ursusa pravio disk kocenje nazad komsija se raspituje.
Imal nekobr. Il sliku od cega sta ide.
 
Ima on i ovako dobre kocnice kad je sve kako treba. Inace sam i ja malo razmisljao na tu temu jer vidim da dosta to ljudi ugradjuju na IMT traktore. Verovatno si i sam zapazio da diskove prave od obicne plocevine, a kociona klesta uzimaju od putnickih vozila i stavljaju po dvoje na jedan disk. Tako isto bi moglo i za URSUS da se odradi.
 
Ako ćemo iskreno i nisu bog zna šta kočnice na C360. Meni nisu izdržale ni godinu dana a stavio sve novo, ali dzaba i kad je novo kad
je loš kvalitet dijelova. Ovo na disk kočenje i nije loša zamisao samo ne znam kako bi radilo po šumi ako neka grana zapne i otkine neko crijevo ili nešto iskrivi.
 
Oni crveni cilindri su losi. Ja sam njih izbacio i stavio one sjajne zlatnasta boja valjda bese. Kazu ljudi da su oni dobri i evo kod mene se ovih nekoliko godina dobro pokazali.
 
Problem je u kvalitetu delova kao sto ste vec spomenuli,mi kod druga apsolutno sve novo stavili,jednu ozracili na 3-4 puta,druga jedva,prva voznja on zapali kocnice a covek nigde kocio.
 
Ma propisa ulje nekud trenutno komso prepospojio rucnu na noznu i tako se igra sa zivotom.
Pa me spopo da ugradjujemo diskove.
@Aca.Kake crne plocevine mora biti gusani bolje lepi.
Imo sam pre zetora nikad iste stalno neka podmaze.
Sad sam preso na stora nema ulja i ti gluposti.
 
Miksere ja sam ti napisao kako ljudi rade, a znam i ja da su diskovi za kocnice od gusa. Nego sto je eto ljudima povoljnije da prave od plocevine i to tako radi.
 
Ma znam sta ljudi rade probo sam na vitlu metalni disk nije to to ko gusanilose hvata.
Nego ljudi natezu bezveze.
 
Sta li moze biti da na c360 na kvacilu otkazao prvi stepen? Znaci gasi kardan ali ne i kretanje. Kretanje tek negde na dnu i to jedva.
 
Da li si probao da zategneš kvačilo na poluzi za štelovanje? Samo mi je čudno, trebalo bi da prvo odvoji vučnu lamelu pa onda kardansku?
 
Nazad
Vrh