Ursus

Da li je moguće da se na c-360 montira sat za temperaturu koji prikazuje temperaturu u stepenima, a da pritom ostane aktivan i orginalni. Fabrički mi deluje malo neprecizno. Po fabričkom mi temperatura ode u crveno u spremanju, ali voda ne proključa. Termostat je izvadjen, a vodena pumpa i hladnjak su novi. Doduše i setvospremač mu je malo veliki, a kod nas ima dusta vlage...
 
Nije to nista cudno sto ode u crveno, a voda ne prokljuca jer mu je crveno polje na manjoj temperaturi od 100 stepeni. Da ode malo vise u crveno onda bi prokljucao.
 
Nzm bas,ja sam kod mog testirao u kljucaloj vodi i tacno na ulazu u crveno kazaljka bude.A inace treba mu se nabaviti onaj ventilator hladjenja sa vise peraja,to njegovo djubre fabricko ja nzm koja budala moze izmisliti tako glup ventilator.Moj ne radi teske poslove ali ide temperatura na preko 80 u valjanju,smesan traktor...
 
Ja imam na oba Ursusa ventilator od Zetora onaj plastični i kazaljka od temperature dodje samo do zelenog polja i ne ide dalje,a nisam nikad imao problema sa pregrijavanjem a traktori se uopšte ne žale na gasu kad rade teže poslove.
 
Ja imam standardni ventilator i leti kad radim po sumi nekad dodje do crvenog polja. Medjutim to mu nista ne smeta. Sta je tu problem sto mu je temperatura 80-90 stepeni? Sto veca temperatura, bolje sagorevanje, lepsi rad, manja potrosnja. Bitno je da ne prokljuca. E, sad sto neko misli da radna temperatura treba da bude 40 stepeni to je druga prica.
 
Pozdrav svima i jedno pitanje. Da li je neko prerađivao c360 na 7011 i ako jeste kakva su iskustva i isplati li se ta gimnastika.
 
Ja sam mislio da li je neko menjao hilzne na ursuzu i umesto 95 stavio 102. A koliko mi se čini ovaj motor na snimku je ursuzov koi je možda prerađen.
 
Mislim da je neko ranije ovde pisao da je to odradio, ali se vise ne secam. Po meni isplati se kome je motor gotov i svakako planira da ga radi. Naravno ako je vec nekome potrebna veca snaga. Cena delova i radova verujem da je gotovo ista u oba slucaja.
 
Može se to odraditi ali mora se ja mislim blok razbušiti i onda idu stubline 102mm,a ima i jednostavnije rješenje da se ugradi turbo i tu se isto može dobiti 10-15 ks. Ovo na snimku je original Zetorov motor.
 
Na snimku moze biti motor od Zetora 6911 a nikako od 72xx


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je neko ranije ovde pisao da je to odradio, ali se vise ne secam. Po meni isplati se kome je motor gotov i svakako planira da ga radi. Naravno ako je vec nekome potrebna veca snaga. Cena delova i radova verujem da je gotovo ista u oba slucaja.
Čitao sam ovu temu ali nisam pronašao da je neko prepravljao.
 
Da se javim u vezi temperature. Izgleda da je problem u ventilatoru. Postavljen je neorginalni ventilator. Mislim da je od IMT-539, Lopatice na tom ventilatoru su skoro duplo manje od orginalnih.
 
Ja imam u ponudi jednog ursusa koi treba da se radi pa bih da jednim udarcem ubijem dve muve da odradim general u i da dobijem veću snagu. Ja sam mehaničar i radio sam generalu na svom zetor 7011 ali nisam nikada radio ovakav vid prepravke i ne znam na kakvi problemi mogu naići.
 
To je najbolje resis se i krenes, a kad krenes onda se svaki problem resava u hodu. Ja po onome sto sam citao nisam steko utisak da tu ima nekih komplikacija, ali ipak je to samo citanje. Naravno i pvp i dizne moraju da se presteluju. Mozda jos neka sitnica, ali verujem nista strasno.
Ja sam tako pocinjao neke stvari o kojima skoro veze nisam imao, ali uvek nekako naidje pomoc odakle se ne bih ni nadao. Posle na kraju kad zavrsim bude mi smesno kako sam stigo do cilja.
 
Ursus 904 nece da podize poluge kad se ugreje, sto je prikljicak tezi brze se javi problem. Sta je u pitanju?

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh