Ursus

Taj kljun nije za brzinu hidraulike vec za plivajucu ili krutu hidrauliku koliko ja znam. Koristis normalno onu rucicu za podizanje-spustanje kad ores. Samo je nikad ne spustaj skroz dole jer ce onda sam da ti vadi plug na povrsinu.
 
A gde stoji kljun,na koje slovo
U tome je I problem,sto Sam izbaca plug,nema Ono fino plivanje,da ga podigne malo
Rucica pored one je za kipovanje? Ako mi je dobro preneto
 
Ne izbaca ti plug zbog tog kljuna vec verovatno mnogo spustis rucicu za spustanje i onda on sam izbaci plug i samo povrsinski ga vuce. Kljun moze da stoji i gore i dole, ne mogu sad da se setim gde je plivajuci, a gde kruti hidraulik. Uglavnom kad ores pokusaj postepeno po malo da spustas rucicu za spustanje dok plug ne dodje na zeljenu dubinu i to je to.
 
Po pravilu,kad se ore malu ručicu je potrebno pomjeriti ka napred.Tako mi reče majstor kod kojeg sam radio hidrauliku i otad tako i radim.

Ovako kod mene stoje ručice kad je plug u brazdi.....
 
Poslednja izmena:
Bravo za sliku Borisave
Probacemo ovu kombinaciju,znaci ova za hidrauliku,zadnja za spustanje ne ide uopste do kraja,negde manje of pola
 
Da,ako je sve u redu sa hidraulikom onda mora ovako da radi kako treba.Znači ovu za spuštanje negdje do pola i to ti je oko 25cm dubina i naravno moraš plug dobro naštelati.U kojoj rupi stoji toplinger na traktoru?
 
Ne mora da znaci da je i kod njega rucica do pola spustena za 25 cm dubinu oranja. Zavisi i od traktora, a i od pluga. Zato najbolje postepeno spustati dok ne uhvati zeljenu dubinu.
 
Ne mora da znaci da je i kod njega rucica do pola spustena za 25 cm dubinu oranja. Zavisi i od traktora, a i od pluga. Zato najbolje postepeno spustati dok ne uhvati zeljenu dubinu.
Kod mene na oba Ursusa tako stoje ručice i dubina oranja je ista.
Sto se tice toplinga stoji na prvoj rupi odozdo- cista navika
Posto nzm cemu sluze rupe
E to ti je isto greška,odozgo u prvu ili drugu rupu kači toplinger.
 
756 I sa njim muku mucim
Citajuci forum video Sam da trebam da ga podesim po glavnom osovini,tj po njoj da pomeram
 
756 I sa njim muku mucim
Citajuci forum video Sam da trebam da ga podesim po glavnom osovini,tj po njoj da pomeram
Druže prvo raonici moraju biti oštri ako su tupi neće u tvdu zemlju. Dalje ako brazde nisu jednake može biti da crtala nisu podešena jer ako crtala sjeku uže od zahvata ili šire brazde su nejednake. Treće ima negdje opisano kako se podešava osovina. Znači donje poluge treba da stoje na jednakoj udaljenosti od točkova ako to nije slučaj otpustiš osovinu i pomjeraš je dok poluge ne dođu u ravninu. Ima negdje u temi o plugu objašnjeno i ovo što ti je kolega Borilav objasnio toplig na gornju rupu.
 
Poslednja izmena:
Druže prvo raonici moraju biti oštri ako su tupi neće u tvdu zemlju. Dalje ako brazde nisu jednake može biti da crtala nisu podešena jer ako crtala sjeku uže od zahvata ili šire brazde su nejednake. Treće ima negdje opisano kako se podešava osovina. Znači donje poluge treba da stoje na jednakoj udaljenosti od točkova ako to nije slučaj otpustiš osovinu i pomjeraš je dok poluge ne dođu u ravninu. Ima negdje u temi o plugu objašnjeno i ovo što ti je kolega Borilav objasnio toplig na gornju rupu.
Ima dosta stvari koje Treba da sredim,prva brazda hvata vise,jer je osovina zavarena,znaci moram da je skinem var I nastelujen za moj traktor,prvo crtalo nemam,drugo cu da premerim kad odem na njivu Pa polako. Raonici su stavljeni pre 2god
 
Vec pisano.
Jel neko stavljao kabinu od rakovice 65 na ursusa 355?Jel to ista kabina kao na 360?Imam to u planu em su mi trula krila em nemogu da mu stavim 12.4 36 gume ispod blatobrana,a kad stavm kabinu od rakovice sa onim podignutim krilima moci ce da stanu
 
Ista je kabina ako mislis na one sa cetvrtastim krilima. Ja takvu imam samo sto su kod mene stakla na srafove, a za IMR su te kabine bile sa staklima na keder. Naravno nosaci su drugaciji, ali to bi mogo da ti skiciram i premerim moje ako se ne snadjes.
 
Nazad
Vrh