Ursus

Kole kako si zadovoljan sa prednjom? Jel bese radi i u rikverc?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
marko,ma vuca je fantasticna,ne neradi u rikverc,kojcemi djavo,meni licno netreba a i velika je tu investicija i poso,nego me zeza blokada,kao recimo sada sto opisah,kada se desi tako,a nikada se nezna, kada zatreba blokada ona te izda,ukljucis vucu zgazis blokadu pa toje strasno sta radi,ili kida sajle-lance ili cupa,uzasno dobro kako lepo radi,a eto sad sam sebe mogu da ukopam do kartera da ni ulta nemoze da me izvuce,bemti blokadu,vec dok mi to radilo druga prica,od miline da gledas a da netrzas-secas traktor itd..
 
auu oprostite moja greska u kucanju,U SVE BRZE BRZINE RADI SAMO NE U SPORE,na to sam i mislio,IZVINJAVAM SE!!
 
Znaci Kole tacno je to sto mi ovaj pricao za obradu dobosa da mora posle da se nadoknadi ta razlika. Pravo da ti kazem za tog u PK nisam cuo, ali ako dobro radi sto da ne. Inace je kod mene slucaj sa blokadom izgleda bolji nego kod tebe. Jeste da joj sad treba jaca sila za ukljucenje, ali nije strasno. Mada je bas retko koristim. I nemoj da se plasis da ULT ne moze da te izvuce. Ursusa ima da iznese, ali bolje da ne zatreba.
 
Da li je neko video uzivo prednju vucu na 335? :D

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Uzivo nisam, ali vidim na yt da ih ima sa ugradjenom. Danas sam bas uslikao jedan 355 sa ugradjenom i jednu spremnu za ugradnju. To je sad postala masovna pojava.


 
Poslednja izmena:
Aco,mislim da je tacno i veoma uspesno,samo sto se nikako ne podbacuju neki plekovi ili sta vec,nego se nadomesti gurtna,feroda,pakna ili kako ko vec zove,pazi i to ne samo na ursusa vec i na druge traktore,ja znam koje kod mene to radio ali nisam licno video,hvali mi se covek,staje najbitnije po njegovoj prici,kada odneses dobose kod strugara bitno je da ga pitas za koliko je skinuo-obradio dobose,i to kazes onom koji ti nituje,recimo tom u pk(majstoru)i pozeljno je poneti dobose,i on ti zanituje po tome,posto znam ja licno iz svoje price kada sam isao u pk,da me je pitao kakvi su mi dobosi i dali sam ih ikada obradjivao,ja mu rekoh,pojma nemam,ja licno nisam,a neznam dalije pokoni otac,i sasvim slucajno sam poneo dobose a zamalo da ih ne ponesem,pa mi komsija skime sam isao njegov super prijatelj,insistirao da ponesem i ja ih bacim u gepek,i majstzor me pita,i majstor me pita,jesili poneo dobose,rekoh jesam,daj da vidim,ja mu izneh a i paknove,on poce da meri,obrce,prevrce,kaze super,kao nove su,to je to,e sada,trebao sam cekati dva dana da mi zanituje,kao preopterecen je sa poslom,a meni gori pod noge sve cupkam koliko mi se zuri,i komsija poce da ga moli-kumi,i on pristade,i kaze dodjite za dva-dva ipo sata,mi decemo pa u kafanu,vratimo se mi posle tog vremena on zavrsio,grdi njega kako jedva stigo itd,i jos mi malo skinuo cenu,sada nemogu bas da se setim koliko tacno,ali super,evo i dan danas tera bez problema,cak i lamela,medjutim hteo bih ti reci da je covek-majstor radio u fabrici fiaz(cinimise da se tako zvala fabrika)pa je napustio ili sta vec,i odatle mu je znanje i vestina,kupio neke masine i otvorio sopstvenu firmu,to mi je usputno ispricao taj moj komsija,i mogu ti reci da jos nisam cuo da se neko pozalio na njega,neznam,ali znam sa sigurnjoscu da svi kod mene i u okolini nose kod njega,pa sda neznam sta drugo reci.Aco sto se blokade tice to nema veze sa vezom,i verujem da je tvoja bolj naravno ja sam to gazio kao budala,ahaha,tako da to mora da se opravlja i moracu,a ovo za ultu,salimse tomije uzrecica a i da jeste sta da se radi,nuzda zakon menja ahaha,slika ti je exstra,alme uvati neka tuga kada videh ovo ahaha.A ove slike oko ove vuce,bez ljutnje ovde nesto nije bas dobro,sada,svako ima svoje,po meni ovo nesto nije dobro koliko ja mogu da zapazim?!al ga svajsovao samo tako,tu je poso da se smrznes,e sada sta i kako dalje bemliga????
 
Kole, ja sam njega razumeo da se podbacuje nesto. Medjutim sad se secam, posto imam i tomo vinkovic, a njemu sam menjao paknove i nisam mogo da nabacim dobose. Znaci obloga im je bila deblja pa sam posle morao da obradjujem dobose. Tacno je da ih ima raznih debljina upravo zbog obradjivanja dobosa. Inace, imam iskustva sa nitovanjem lamela na putnickim kolima i znam da je to kao fabricka lamela kad se dobro odradi.
Ovu vucu sam slikao na brzinu jer sam bio u zurbi pa i nisam obracao mnogo paznju. Sta konkretno mislis da nije u redu? Tu je sredina GMC, a krajevi i felne TAM 5000, zbog boljeg zakretanja tockova.
 
Kole pusti ljude da ugradjuju prednje vuce, nije to nauka kao sto ti pricas, pa ko god pocne ti kazes ne valja a u stvari i ne znas zasto to kazes. Pun je yt tih 4x4 ursusa a i u srbiji ih je sve vise, i prednjih vuca gotovih za ugradnju.
 
Kole sta po tebi ovde ne valja?Objasni nam da i mi ne pogresimo,koji bi se upustili u ovaj poduhvat.
 
da Aco,tako je za dobose i paknove,sada,dali postoji nesto drugacije,ja sam to tako uradio,sada neznam,mozda tu ima jos necega,ali dobro cisto da znas da ima u pk covek,meni je on najblizi.Sto se tice ovih slika za ove vuce,pravo da ti kazem slabo mi se i vide jeb..nemogu da uvelicam,cinimi se aaa mozda i gresim,jer mi je dosta slika mutna i nekako jajasta bemliga..kao da mi na tom mostu nesto fali??!neznam nevidim dobro...

- - - - - - - - - -

alene prijatalju pa nedrzim ja nikoga za ruke,neka radi ko kako zna i ume posto nije nauka,bas me briga nego hocu da iskomentarisem ove mostove ali nevidim dobro...
 
Prvo ako mozes pokusaj da pises malo povezanije je pises bez ikakvog reda pa je tesko povezati sta hoces da kazes.
Nemam ja nista ni protiv koga ali ti komentarises to kao da vise niko ne zna ugraditi i sve ne valja ako negko drugi pocne. Evo cist primer kazes da mislis da ovde nesto ne valja na ovim slikama, sta? Ni ti nemas pojma a znas, ili ti se cini da ne valja, obda ne trebas ni unositi sumnju onima koji mozda imaju u planu ugraditi a smatraju tebe kao da znas sve kako treba. Vidis da je covek vec ugradio jednu i da ne valja ne bi radio drugu, verovatno istu, zasto ne bi valjalo.
Ne mislis sad nesto da ti protivrecim ili govorim da ti ne znas ali ja dobro znam od kad si ti poceo ugradjivati prednju vucu na tvog urususa. Buduci da sam i ja imao c 360 do 2012 i isto razmatrao ugradnju dok jos to nine bilo popularno kod nas vec se moglo videti da samo poljaci ugradjuju. Dosta sam se raspitivao sta i kako ide ali na kraju odlucio da prodam traktor jer je imalo u njega da se ulozi dosta i nije vredelo ugradjivati ali sam bio upucen kako sta treba.
Jos tada kada sam se ja raspitivao ti si poceo oko toga isto pisati, samo na drugim forumima, i trebalo ti je 4 godine ili koliko vec da to vec jednom kompletiras. Dakle da ne bi prosipao pamet po forumu vise i slucajno pomogao nekom da kazes tako moze tako uradi, nego samo nesto okolisao recicu par stvari koje ja znam oko toga i koliko se secam od tad, a tada si i ti mene pitao oko nekih stvari sta i kako.
Dakle poljaci ugradjuju najvise od kamioncica ili kombija ili sta li je ono vec marke Robur jer pase sve bez suzavanja mosta samo se uradi kacenje za kolevku, i felne tu istaju iste. Izvod iz prednje vuce pase od starih zetora 5545 i ne znam jos koji ima onaj laki most napred, no samo je izvod bitan, i ima 49zuba zupcanik u njemu ako me secanje dobro sluzi. A ko ne moze da nadje od zetora sad nije problem uraditi to na strugu i raznim masinama koje to mogu odraditi.
Druge vuce koje je najlakse uraditi a ima ih najmanje jer se nisu dobro pokazale, lake i malo delova ima za njih a znaju da prave probleme su ove zetorove lake vuce kao sto sam vec naveo sa 5545 i slicnih starih.
Trece su te kao kod tebe kole gde se uzima od kamiona pa se suzava most i montira.
Proracun guma se da lako izracunati kad sve imas.
Toliko od mene.
 
Kole, na onom mostu jedino sto hvali, a da sam ja primetio su dobosi. Tvoj ima i dobose, a ovde ih nema pa te mozda to buni. Slike su inace velike rezolucije i bas me cudi da su kod tebe sitne i da se ne vidi. Ovo svakako nije ni prva ni poslednja vuca koja je napravljena tako da sto se mene tice, tu nema greske. Dokazane su vec te vuce. Sad kako ce ko da uklopi sa traktorom, to je vec druga stvar. Reduktor je ovde rucni rad. Znaci kuciste se pravi od lima i samo strug i osnovni alat. Da nisam bio u zurbi i njega bi uslikao. Mozda napravim jos neku sliku narednih dana ako dobijem vreme.
 
alene,izvini ali mislim da ti imas lose tumacenje,sveo ovo je meni jako poznato,pa nemoras ni ti meni prosipati pamet,onom kome sam slozio dv,i onom kome sam spasio ursusa od pogresne ugradnje,prepravili pa voze i dan danas,ne zale se,sad kako ko shvata...

- - - - - - - - - -

Aco posto kazes da su slike kod tebe velike rezolucije onda nesto kod mene nije uredu,bas se mucim da to nesto popravim al neide,slika mi mala,mutna, jajasta,kako ovo mojma nemam??jos sam pokusavao neke slike ubaciti pa ni to neide,na slici vidim ursusa velike tockove,al ovaj most nevidim citko,to sto rekoh za neki var,dalije to var,kao var i to mi dodje nekako na sredinu difa ili gde? ma verujem da je to dobro cim covek radi i vec je ugradio,da ja imam dobose komplet sve ispravno,i cak sam spremio maerijal za prednje kocnice(da vidim kako ce se tada ponasa)i spremio sam za hidro volan,ali verujmi da nemam vremena to da sredjujem neznam kuda udaram..jedino sto cu morati cim dobijem nekog vremena da sredim blokadu komplet....
 
I kod mene su male slike a kad uvecam tek onda se nista ne vidi
793e80770d5d4341bfc4a0c08d1f0c4a.jpg
 
Ne znam ljudi sta da vam kazem. Ja sam imao problema dok sam postavljao te slike, ali sam nekako uspeo da ih postavim. Namerno su tako male, ali klikom na njih treba da se uvecaju. Kod mene to sad funkcionise i lepo se vidi i nisu zamucene.
 
pa bre ljudi ja neznam stase desava popizdeo sam,nece pa nece,a nemogu ni slike neke poslati a radilo sve normalni,lepo kliknem na ovo,uvecaj sliku,a ono uveca za par mm ali mutno,nekako talasasto cak sada i duplira nemogu da opisem,stase ovo desava bemliga,cak sam se vracao na one stranice gde san postavio po neku sliku i tu se lepo vidi,kako to sad?? ti Aco kates da je super,Alen i on,deks,verujem i kod drugih da je dobro samo kod mene nevalja,nerazumem,ali mi nije jasno sto nemogu slike poslat a bilo dobro...Aco jel ti ovaj sa ove vuce i sa traktorom iz tvoga kraja...
 
Jeste Kole muka teska. Tako sam ja dan pre ovih slika postavio neku sliku najnormalnije, a posle ove jedva. Sta se desava pojma nemam. Nije mi jasno zasto se slike ne postavljaju jednostavnije, recimo kao sto je u nekim oglasima prosto. Deks takodje ima problem sa slikama. Taj traktor je ovde blizu mene od drugara, a takodje pravi te vuce.
 
Nazad
Vrh