Ursus

Ja ovo sto orem nemam nigde nagib. Znaci ravno sa malim bocnim nagibom tako da bez problema dize. Kad ga teram ovako putem ili u sumu ja mu uvek iskljucim pumpu da ne vrti nepotrebno. Znaci ne bi trebalo da skodi sto je ulje na minimum. Skoro smo radili komsiji njegov i ja na pumpi nisam video nikakvu cev. Ima samo filter koji je direktno na pumpu postavljen i dosta je visoko, a pumpa pozadi skroz. Jedino da se ubaci cev tu gde je filter pa da se spusti nize i ka napred. Mada, kazem, meni to i ne smeta.
 
Ne znam stvarko kako je na tom traktoru, niti sam gledao kako je pravio, samo kazem sta sam cuo od njega i znam da su ljudi muke mucili pre ali sad radi super kod svih kome je to prepravio...
Ja inace zivim u brdovitom predelu tako da je bas bilo problema sa tim traktorima sto se hidraulika tice... snalizili se ljudi, orali preko, nakoso, sta sve...
E sad, kod tebe ocigledno to nije problem, i do sad si radio te njive :D

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
deks,verovatno tu ima istine,ja sa time nisam imao problema,sem ovo pre mnogo godina sto sam ispricao i do danasnjeg dana nista,zaista nisam ga experimentisao,ono sto sam ustanovio kvar ja sam uspevao da resim,jeste muka al kote pita,zaista meni je ulje sada skoro pa do vraha, e sada,sto kaze kolega Aca-zemljak,da je moguce da propusti ulje kroz semering i udje u cizmu,ako ima vise ulja,pa da okvasi paknove i nemate vise kocnicu,ja sam za to ovde po forumima cuo,za to nemam pojma i nikada mi se nije desilo,dali je to sada do nekih kvalitetnih semeringa ili je naletala takva serija traktora ili vec sta ja pojma nemam,jedino sto znam da mi je najveci problem i sta mi najvise razbije tu hidrauliku je imt-e traktorska vreza 1.10-20m jer sa njom dosta radim,malo,malo pa itidju manzetne na cilindru(i to kupujem zetorove),pa sam jednom menjao ki kariku,pa mi posle razbi sve u parcice kuciste pumpe,pokojni cale to naprvi na strug i glodalicu i to bukvalno kao da je preslikao(samo sto nije ofarbaana u crveno-fabricka),e onda fale iglicasti lezajevi,nemozemo da nadjemo nigde,to bilo dosta davno,tada nisu ni bile prodavnice ko sada,maltene,ja saznam da postoji neka prodavnica na 200 km od mene,ja kuciste u torbu i zapalimu u prodavnicu,kad tamo prodavac mi kaze da to nema pojedinacno i tesko da cu naci sem u poljskoj ili da se proba poruci,ali ima komplet kuciste,kupim celo kuciste ugradimo,ma radi kao sat,medjutim posle 3-4 meseca,pocne ponovo zajebavati,kad ono pumpa,i na toj pumpi sam par puta gumice menjao,sve dok vise nisu ni gumice pomogle,pa ti kupim i pumpu,i za sada toje to,da napomenem i to kada smo na temi te nase boljke hidraulike,ja traktorsku frezu od 430-40 kg podignem i ugasim ursusa,4 dana stoji ne padne cinimi se ni mm,jer sam namerno uradio test,a meni je ta freza najteze orudje,plug moze da drzi mesec dan kada je on 230 kg ahaha,deks tebi hvala na ovom predlogu,pa kada se kojim slucajem bude rasturalo ja cu videti dali moze da se resi sa tom cevkom ili cime vec.Aco,pravo da ti kazem ja pumpu i ne iskljucujem meni ona non stop radi,ja kada je ukljucim,ukljucio sam i samo gas,jednostavno nemam naviku,staga znam,eto tliko..pozdrav..
 
Onda bi propustilo ulje i na motoru cim se zaljulja motor, a ulje iz menjaca ne moze da dodje do bocnih reduktora nikako . Ukljucite malo mozak pogledajte kuciste . Cak i da je menjac pun ko cep ako valja sve nece da curi .
 
Kad si vec pomenuo semeringe, i ja muku mucim sa tim sranjima, (ursuz335) menjao sam do sad 3 puta za 2god, i ne vredi, opet mi je jedna kocnica zamascena...
Uzasno me nervira, na traktoru je sve suvo kao barut samo tu "bali", kupovao sam razne semeringe, silikonske, obice, i uvek najskuplje, isti djavo sve to...
Jedino sto sam uspeo za to vreme raskopavanja da najdem je dobar majstor za gurtnovanje pakni, koci traktor kao putnicki auto (dok ne pusti semering) kocnice su inace mehanicke, pre sam kupovao gurtne i sam gurtnovao ali ni to nije nicemu, cim je ulje malo dohvati ona pukne i spadne sa pakne, pa kad stiskam kocnicu da stanem nitne isparaju dobos da je to neverovatno!!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kako je to na malom al dali si gledao da li je osovina u centru, dali se drma osovina ili dali je ostecen dosed semeringa . Nesto od ovoga je verovatno . Kod velikoga ursusa ima jedna rupa na odlivku ispod semeringa i tuda to ulje koje malo iscuri treba da iscuri napolje ali je to vecini zacepoljeno od prasine .
 
Ja nisam ni napisao da ce ulje iz menjaca da predje u bocni reduktor vec da kad probije semering ode na kocnice i zamasti. Ta rupa na dnu pomaze samo da se ulje ne sakuplja, a ne da se ne zamaste kocnice. Zato su i stavili semering i onu uzubljenu gumicu na poluvratilo i o - ring. Ima ovde kod mene takvih slucaja gde ulje iz menjaca zamasti kocnice koliko hoces. Princip je isti i na 335, mada on ima mehanicke kocnice.
 
Sve je u centru nigde ne postoji luft, a semering kad skinem bude tvrd kao kamen, nije mi logicno da silikonski semering bude toliko tvrd, sad razmisljam da preradim kocnice
 
Kole je to napisao . Ako je sve ok na montaznom mestu semeringa jos jedna svar koja hoced a se desi ako se greju kocnice onda upropasti i semering vise mi nista ne pada na pamet .
 
Moguce, ima jako male dobose, tek tolike da zaustavi prazan traktor na nizbrdici, ali ne i neki teret koji vuce za sobom...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pa i 355/360 ima jako male dobose, ali kad su sredjene kocnice zaustavlja traktor i neki manji teret na dobrim nizbrdicama. Kod njih su dobosi pre bocnih reduktora pa zato i mogu da budu tako mali, a da dobro koce. Recimo ja moj 360 sa 3 t tereta mogu da zaustavim na bas velikim nizbrdicama sto po meni nije lose.
 
Ja sa 335 na nizbrdici sa tolikim teretom mogu samo ocima da kocim

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
A jel si mu sredjivao ti kocnice?
Tako je i meni komsija govorio da ne moze da zakoci teret na nizbrdici i da su fabricki lose kocnice, a ono ispade da njegove zamascene i potrosene. Jos mu i cilindri bili losi pa kocio na druk. Bas ima moj dobar drug 335 pa cu da ga pitam kako njegov koci.
 
Ako su dobre ferode, sve poštelano kako treba i nigdje ih ne masti, moraju na 335 kočnice dobro raditi. Problem se javlja dok ga ljudi na nožnoj okreću pa se jedna strana bolje potroši nego druga a ne poštelavaju redovito pa koče svakako i nikako. Jbga i na autu treba svakih god dvije mjenjat diskove, pločice... a očekujemo da na 30-40 godina starim traktorima rade bez održavanja kao prvog dana.
 
A jel si mu sredjivao ti kocnice?
Tako je i meni komsija govorio da ne moze da zakoci teret na nizbrdici i da su fabricki lose kocnice, a ono ispade da njegove zamascene i potrosene. Jos mu i cilindri bili losi pa kocio na druk. Bas ima moj dobar drug 335 pa cu da ga pitam kako njegov koci.
Da da, vise puta, kad god sam menjao semeringe radio sam i kocnice jer su svaki put bile ostecene ferode.
Sad koci dobro kad je prazan ali pod teretom tesko.. zamastile opet
Uradio sam na 560, traktor je '84 god, i kocnice prvi put pre tri godine radjene, sve novo stavljeno, koci kao putnicki auto... ( ne kazem da sam neki strucnjak ali to je bar jednostavno)
 
E pa ako su zamastile onda nije cudno sto slabo koci. Ja sam ovom mom ugradio umesto fabrickih glavnih kocionih cilindara cilindre od lade za kvacilo. Od tad koci sto kazes kao auto, na dodir.
 
Da, cuo sam da taj glavni kocioni, fabricki, ume da "zeza", moj rodjak je imao problema sa njim i isto je stavio posebno, nzm od cega su
 
Aco nebitno je dali ili dali ce cureti ovako ili onako,ja objasnjavam da nikada sa time se nisam susretao i imao problem,sto se kocnica tice,ja sam prezadovoljan,meni ursus na nizbrdici zaustavi sa 8.m3 drva,naravno ne sada sa punim gasom,ali kada bas nagazim zadnji tockovi se vuku,naravno,nije isto prazan-pun ali koci,za sada,ja sam pre 7-8 god uradio kocnice sve nove sem dobosa koji su jos originalni i bez bilo kakve obrade,pre toga sam ursusa vozio duze vreme bez ijedne kocnice,i moram priznati bilo je jako zajebano,pogotovo u sumi,i onda sam resio da ih sredim,stime od kako ga imam a prvi sam vlasnik,do danasnjeg dana ja na kocnicama sam promenio,dva zadnja cilindra+opruge,jednom komplet novi paknovi,cinimise bas nemogu da se setim,dali su posle nitovane obloge jednom ili dvaput(nije ni bitno),jednom nitovana rucna,menjane cevke-obe-i obavezno rebraste gumice ili kako vec,sto se tice prednjih cilindara,oni su treci po redu novi,stim sto sam jedan remontovao,i to sada drzi,kao sto rekoh za dobose to je to.Medjutim,u poslednje vreme me zajebava blokada,i to bas pocela da zeza,tako da cu morati blokadu,naravno semeringe,i lezajeve tocka da opravljam-menjam,to dosada nisam dirao,jedino mi je tesko da se namolim da krenem da opravljam ahaha,dalice tu jos nekih problema biti videcemo.....
 
Za dobose nemoj da mi verujes, ali sam cuo nesto od jednog "strucnjaka" ovde da ne bi trebali da se obradjuju. Navodno onda nece dobro da koci pa treba da se podbaci lim pod gurtne da bi se nadoknadila potrosenost dobosa. Meni se recimo otkacio desni pojas za rucnu i mrzi me da rasturam to, a nije mi bas ni potrebna. Kod mene blokada odlicno radila dok jednom nisam vuko neki trupac, a bilo mokro i naidjem na neku stenu jednim tockom i on proslajfuje i ja aj nagazim u brzini blokadu i cu se nesto da puce. Izaso sam odatle, ali sam primetio da posle toga treba jace da je nagazim. Sreca pa sam stavio nove gume pa je sad skoro i ne koristim.
 
i da,ovo mi bas malo neverovatno da posle kraceg perjoda1,2,3 god.recimo)popusti semering.tj.takoreci izgori-ukruti,ili je problem u istrosenosti osovine,na mestu samog semeringa ili pak los semering,neznam...Aco,i ja sam cuo za takvu neku pricu,tj.kao,obrade se dobosi,ako su osteceni,zatim se nadomesti u debljini gurtna-feroda,i to ide bez nekog problema,ljudi se hvale sa takvom opravkom,sta ga znam,jos nisam probao,ja sam,ako si cuo,da u Prokuplju,iza stanice autobuske ima covek koji radi-nituje lamele,paknove,i to dobro po meni,koga ja znam,a i nitovao mi lamelu i paknove,i za sada to funkcionise.Sto se tice ove blokade sto mi dusu pojede,uzasno me nervira,kada je veci-jaci teret recimo,treba da ustanes i to doobro da je zgazis da se smiluje da ukopca,a kada ukopca,veoma brzo iskopca tj,toliko jako mi izgura nogu da teoretski sanse nema da joj nedas da ti podigne nogu-iskopca,da posle toga tri dana me boli kuk,dodjemi da uznem sekiru da ga izlupam sve u parcice ahaha,muku ti bem,nedamno sam izvlacio iz reke 577 sa prikolicu peska,ovaj se zaglavio do cugova i do osovine,ma sve sam najebo(da prostite),ma kakav blokirac,kakva dv ja sam sebe zakopao pa ni sebe jedva izvuko,taman kad ukopca i krenu par m ono,pljas i iskopca,pa sve na neku molbu ovo ono(ja vitlo nemam,ponekada pozajmim bas kada mi treba)jeeedva sa nekom mukom izvuko coveka,verujmi tri dana me kuk boleo,da nisam mogao nista da radim,bemti lomotinu ahaha,sta dase radi,ozdraveo kuk teraj dalje ahaha
 
Nazad
Vrh