Ursus

Ursus 904 nema dovoljno snage.U casici puno mehura kad radi motor,a i kad rucno pumpam ac pumpu.Moram skinuti rezervoar i ocistiti...
 
Dali je do poluzja ili do pumpe dole ne znam treba pregledati . Sad mi pada na pamet dali kada povuces polugu za kip opterecuje motor ako da onda je po meni u redu pumpa i pogon pumpe onda krivca treba trazit gore a ako ne tereti motor skidas okruglu deklu ispod diferencijala i tamo se nalazi pumpa sito i ventil preko-pritiska . Hoce se desiti da spadne zupcanik pogona pa pumpa ne radi . A mozes probat preko brzina pumpu pa videt dali funkcionise hidraulik .

>Sad sam puno napisao al probaj sve ovo sto sam nabrojao ako nista javi se pa cu ti poslati broj od coveka pa dalje vidite sta i kako ...
Pumpa normalno radi i podize plug i coveka od 100 kg na njemu da ne oseti. Kad povucem polugu za kipovanje oseti se promena, odnosno opterecenje. Meni je zupcanik sa pumpe vec spao i nisam hteo da rasturam da bi ga vratio. Znaci pumpu uvek pogonim preko menjaca. Sad meni nije jasno sta mu je jer uopste neznam kako njegova hidraulika treba da radi. Ako moze neko ovde da mi opise koje radnje preduzima za oranje i tokom oranja i kako se ponasaju plug i hidraulika bio bih zahvalan. Da shvatim ja kako on treba da radi kad je sve cakum pakum.
 
bf7af45502da5791bd057f10964a325a.jpg

977cd0b2648968fb0c7a07e0f4ec899d.jpg

b6693ef548c62060e79f6ef30061854c.jpg

c61453e98b64b64736e3a4cb3bd6b1a0.jpg

444db2c6b049637568c943e12286a2ad.jpg

5e551a1dae3e21116efbe041c8849d5e.jpg

28d2d69826cfc91c22b22096bebf6875.jpg

2f252aad185d49b3c3b862d6dbe5c018.jpg

Nadam se da sam pomogao

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Pomogao si mi dosta. Po ovome ovde sto vidim kod mene je sve ispravno samo lose podeseno. Bar mi se tako cini. Samo mi nije jasno na ovim slikama rucica za podizanje-spustanje ide skroz dole, a kod mene ne moze. Kod mene malo ispod sredine i nece vise. Da li je na slikama lose prikazano ili mene to nesto zeza?
 
Da, moze skroz do dole. A rucica pod br 3 mi uvek stoji napred.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Pa od spolja ne mozes nista da uradis. To su verovatno poluge zaglavile ili se otkacilo nesto pa ne otvara ili zatvara ventil u razvodniku. Zato i nece da spusti. A dok radi pumpa jesi probao da guras ili vuces topling? Jel se tad desava nesto sa polugama?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ali kako je onda pre spustao poluge, a isto rucica nije mogla skroz dole da se pomeri? Nisam probao da guram i vucem topling rukama. Uglavnom kad je plug zakacen i kad orem kao sto rekoh, desava se.
 
Na polozaju S se spusta do dole a na P je hidtaulik spusten skroz kada je rucica na sredini a kada se spusti skroz dole onda je na nekoj odrednjenoj visini sto se koristi za razne operacije sa kardanom .
 
Postovanje svima,evo i ja malo da se oglasim ako nemate nista protiv?!a posebno da pozdravim zemljaka Acu vrhunskog sofera(bez ljutnje,posto mi je bliznji zemljak)Aco,ako nisam zakasnio,par stvari da pojasnim oko hidraulike cime sam se ja susretao i sa malo muke resio.Sto se tice oranja,mala rucica hidraulike uvek ide napred,prema kocnicama(tako je barem kod mene uvek bilo)posto sam ja prosle god,imao problem kao ti sada,pa jos nesto uz to,topling mi je uvek kacen na drugu rupu od odozgo,i to je savrseno radilo prosto da se ne veruje kako lepo radila hidraulika,sve mi je bilo milo,dok nije pocelo da zeza,pa ti rasturim poklopac sve u param parcad.Ti ces morati poklopac da skidas i da krenes od male rucice sve do carobne,crne kutije(kako je vec ko zove)sve polugice,rucice,valjcice gumice,dase pregledaju tj,zamene ako imaju lufta,(poso da se smrznes),kod crne kutije da se strogo obrati paznja kako se rastura i vracaju gumice,dizne,itd,sam ces uvideti problem,sve je vezano jedno za drugim,od poluge do crne kutije,gde god vidis gumice menjaj,garn,gumica 750 din.zetorove(toliko sam ja placao)a isto tako obratis i paznju na poluge velike(gde podizes i spustas hidrauliku i poluga za kipu)gde god se kopcaju-spajaju preko osovinica itd,sam ces uvideti ako ima nekog velikog lufta,ostecenja itd,kao sto rekoh ja sam to resio i takav sam problem imao da sada nemogu opisati kako to radi,a i da kazem,da mi je ursus 78 god,da nikada do sada nije dirana crna kutija,poluge sve do crne kutije,jedino sto sam menjao karike na klipu gumice,druga pumpa i kuciste pumpe,pumpa stara bi mogla da se izremontuje i da tera jos,za kuciste pumpe hvale samo iglicasti lezajevi i to moze da tera jos,eto toliko Aco zemljace,neznam dali sam jos nesto zaboravio reci?!! veliki pozdrav.
 
Pozdrav Kole. Ne znam gde nadje da sam vrhunski sofer, ali ajde, necu da ti zamerim.
Nisi zakasnio sa savetom, mada sam nesto i resio. Onaj problem sto nije hteo da mi spusti poluge i sto su se ponasale kao opruge je resen. Vratio sam malu rucicu skroz pozadi, malo i cekicem kucnuo i poluge su malo spale i onda sam stao na njih, culo se nesto kao da tiho puce i poluge spadose. Sad ih spusta skroz i podize skroz i to mi je za sad najbitnije da bi mogo da radim sa vitlom. Medjutim sad rucicu za podizanje-spustanje moram maksimalno moguce da potegnem da bi se poluge skroz podigle, a pre nije trebalo bas toliko. Ne znam da li je i kod drugih tako? Poklopac hidraulika necu da skidam do jeseni jer sad osim za vitlanje i neke tako proste stvari nece ni da mi treba hidraulika.
Kako te sluzi duplak?
 
ahaha,pa ovo vrhunski sam se malo salio,a ovo sofer,i jesi,posto sam i ja sofer ursusa,kamiona,aviona itd,pa smo obojica soferi kao i mnoge nase kolege ovde.Prema tome,prema mom iskustvu,ti malu polugicu bas nisi smeo da cukas,al hajd,opravio si to sto si opisao,ali trenutno i to nije dobro,a poklopac ima da skidas,oces,oces,sve sto duze cekas veci ti kvarovi,ja razumem da ti je sada potreban,al hajd kako god,,,ono sto sam i kako sam opisao ja sam resio,cak je morao i malo strug da radi,sad,kako jsu druge kolege imale iskustva i opravke to je druga stvar,ali vidim na forumima svako pa razlicito,tako da i nemora bas da znaci ali videces i sam,skupi zivce i strpljenje,kod mene barem,nikada rucica nije isla pozadi,recimo u oranju,jesam par puta probao,plugovi se toliko zabodu da mucenik nemoze da vuce ni pod-blokirac a ni sa vucom,ma to se ukopava prosto da neverujes i ziv jedva iscupam plugove(755 niskoklirens),i tako da mi rucica uvek ka napred(prema kocnicama,ako se razumemo),sto se tice poluge za podizanje ona bi trebala da pocne podizati negde desetak cm od kraja ili ti malo vise od polovine(grubo receno),nisam bas merio,ali razumeces.Nisam ti spomenuo a i predlozio,zaboravih,DA probas,da zakacis sajlu-lanac za neki panj,drvo,bukvu itd,i preko hidraulike-poluga(kao kada podizes plugove)ali ukopas se,da traktor ne mrda,pokusas da podignes-uspravis prednji trap,ali u fabrickom stanju,ne da ima napred neke izmisljene dodatke,on-traktor bi trebao i morao sam sebe da uspravi bez problema...pa onda ides dalje...
 
Meni je otac pricao dok je traktor bio nov, kad plugovi uhvate neki koc od medje, proba da podigne plugove a ono se dize prednji kraj traktora. Posle 40 god rada, to sad nije moguce da se desi :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ma znam i ja da moram da skidam plocu, ali bar za sad ne planiram. Meni je bas problem sto ne mogu da skupim zivce i slobodno vreme. Meni je inace ulje na minimumu, ali ne verujem da to moze da mu pravi probleme. Radim na zeznutim terenima pa da mi ne probije semeringe i ne ode na kocnice, zbog toga. Bitnije mi nekako kocnice. Sa podiznom silom sam zadovoljan. Dize za sad bez problema. Jos da dodam da poluge krecu da se podizu kad je rucica oko sredine, ne znam ni ja tacno, ali reaguju i kako je povlacim vise i one idu vise u visinu. Medjutim sad treba u maksimalni moguci polozaj da je pomerim da bi poluge dostigle najvecu visinu.
 
aa ulje ne na minimum,mozes zajebati pumpu,meni i ocu se nekada davno desilo da smo otisli orati neku parcelu gde je bio veliki nagib,ali kao u jednoj brazdi,nizbrdo,posto uzbrdo jedva i prazan izlazio,secam se toga,samo sto je posao,to je bila kratka parcelica,da podigne plugove,svrc,nece i nece,i probaj ovako,onako,ma stamu nismo bajali,ima to odprilike oko 25 god,ma nemozemo izvaditi plugove,odem ja zovem komsiju,komsija sa 558 dodje on,gleda ga,obilazi oko njega,lezi pod njega,probaga,ma kakvi,kao da su plugovi zacementirani,stacemo mi jedva ga otkacismo,zakaci ga komsija podize ga iz cuga,u mi gledamo u brazdi nema nista,dali slucajno nisu plugovi zaboli u neki panj,ma sve uredu,komsija napred mi kukavci za njim pravo kuci u dvoristu,on nas podjebava-zeza,moze mu se ahaha,probamo ursusa kuci,ma on dize spusta ko blesav,popnu se oni na poluge ma radi,mi pojma nemamo o zivotu stamuje,ajd ponovo zakaci plug,kad ursus dize-spusta,dzigericu nam pojeo,naidje jedan matori komsija vide da se mi nesto mucimo-raspravljamo sta moze da bude,veli on,dali imate slucajno ulja menjacu-hidraulici,cale odvi sraf(u njivi nismo se ni setili,jednostavno nije nam se dalo),i rece,e jeb..slucajno nema,ahaha,dolio jedno 3-4-5 pojma nemam tacno,i sutra dan ponovo(sreca blizu),ma dize-spusta samo zvoni,e od tada mi je uvek izmedju crte na sredini,medjutim,kada sam vucu ugradio ja mu ljuljnem jos pa skoro do max.cinimi se da skoro fali 1l bas do crte.Sto ti kazes,dali ce da probije semering ili nece?! ja zaista nikada nisam imao taj problem.No ja sam prvo imao zestok problem sa malom rucicom,kada orem i kada trebam da podignem plug(pocelo da me zeza,malo po malo),kako podizem rucku,mala rucica sama krene za njom(za velikom)i to tako reci neprimetno,i cvrc nemozes dici plugove,ma to mi dusu pojelo,dok sam se ja opasuljio stamuje-staje sad,ja izgubim po par min.dok ne provalim stase dogadja,ali to mise desavalo samo na opterecenost poluge-hidraulike,n.p.sa plugovima,tanjiracom,kad cupam,kad vucem bukvu itd,itd,a prazan ne,pa ti to rasturim-poklopac i krenem sipku sredjivati sve do crne kutije(sta je bilo potrebno),ali crnu kutiju nisam dirao,vratim sve to na mesto i krenem da radim,druga prica,E tu nije kraj,ni godinu dana nije proslo,poce da me zajebava kao tebe slicno,pa ajd ponovo skidaj poklopac pa rasturaj crnu kutiju,a ono gumice sve se raspale,dobro i mucenik radio,i dupli poso da se smrznes,sredim to sve i sada je super,dokle ce da drzi,videcu,eto to tije tako zemljace opsirnije,pozzz
 
355 ima problem, na velikom nagibu ulje se slije napred a "cev" od pumpe ostane suva i tu nastaje prob, no nasi ljudi su naravo nasli resenje i za to, potrebno je cev produziti da ide dublje i nema problema...
Moj deda ga imao 2 god, (bio nov) i samo iz tog razloga ga prodao :)

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Cuo sam da se prepravlja nesto ali u tom slucaju ulje mora da bude na min. Pisano je o tome ovde u temi

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Drugar ga imao do pre 2-3 god, on je prepravio to sam sebi, radio hidraulik besprekorno, posle ga zvali svi po selu ko je imao isti traktor, svima je resio, sad ima rakovicu 65, ne moze da se nakaje sto ga je prodao
 
Nazad
Vrh