Ursus

Drugar mi ima ursuya menjao je skoro ulje u menjacu i sipao sae 90.
|Dali neko zna sta je fabrika propisala za menjac?

- - - - - - - - - -

izvinjavam se c335.
 
Jel' ovo od Dajca diferencijal?
Ako jeste i ako treba kome, ima na jednom otpadu u Loznici kompletan kamion koji ce se iseci a motor, menjac i diferencijali ce biti na prodaju. Takodje, na kamionu je i kiper sanduk (koji nije u tip top stanju), pa ako kome treba, nek mi se javi na pp.
 
Drugar mi ima ursuya menjao je skoro ulje u menjacu i sipao sae 90.
|Dali neko zna sta je fabrika propisala za menjac?

- - - - - - - - - -

izvinjavam se c335.

Za C-335 pise: Hipoidno ulje SAE 80-90, 23 lit., interv. menjanja 800 r.s., ulje moze biti HIP 90, HIPOL 90, HIPENOL 90 (i ispod, i iznad 0 stepeni). Tako stoji u uputstvu.
 
ako nekoga interesuje,ne znam da li pase/odgovara za prednju vucu za c 355 ili 360 od dodza prednja vuca kompletna sa kardanom ima kod mene u blizini na prodaju sa jednog starog kamionceta,mislim i da je povoljno
 
Ne, nisam. To je jedan moj drug napravio za svog, a ja sam ga malo uslikao za forum. Bilo je skoro dosta pisanja ovde o tome sta i kako ide, a evo sad znam i iz prve ruke.
/slike.php?slika=1_292271175_Photo1485%20a.jpg]
1_tmb_292271175_Photo1485%20a.jpg
[/url]
ako nekoga interesuje,ne znam da li pase/odgovara za prednju vucu za c 355 ili 360 od dodza prednja vuca kompletna sa kardanom ima kod mene u blizini na prodaju sa jednog starog kamionceta,mislim i da je povoljno
Ako ti nije tesko pitaj koji je prenosni odnos kod tog diferencijala i da li ima felne i gume za njega. Moze i neka slicica posto nisam bas cesto vidjao te kamioncice.
 
zdravo Aco,pitanje za tebe,jel ti mislis da je ovo dobro odradjeno??barem sto se vidi na postavljenim slikama?...
 
Koćnica od ljevog toćka mi nije radila i nedavno procurio i koćioni cilindar od ljevog toćka.
Majstor zamjeni cilindar ali kao da ga nemože odzraćiti jer nemože da se napumpa cilindar i nedobije pritisak ulja na toćku, gnjavili se cjelo popodne i odustali.
Ulje iz boćice se ne gubi.
Ima li netko slićnih iskustava i kako je rješio?
 
zdravo Aco,pitanje za tebe,jel ti mislis da je ovo dobro odradjeno??barem sto se vidi na postavljenim slikama?...
Zdravo Kole. Pa i kod tebe je odradjeno na isti princip, ako se ne varam. Uglavnom dobro radi i mogu da kazem da stvarno dobro ide i sto mi je zanimljivo, lako se mota. Sad je na upravljacu i laksi nego pre. Kako tebe sluzi tvoja masina?

Koćnica od ljevog toćka mi nije radila i nedavno procurio i koćioni cilindar od ljevog toćka.
Majstor zamjeni cilindar ali kao da ga nemože odzraćiti jer nemože da se napumpa cilindar i nedobije pritisak ulja na toćku, gnjavili se cjelo popodne i odustali.
Ulje iz boćice se ne gubi.
Ima li netko slićnih iskustava i kako je rješio?
Koji cilindar je zamenio, glavni ili onaj u dobosu?
 
Koćnica od ljevog toćka mi nije radila i nedavno procurio i koćioni cilindar od ljevog toćka.
Majstor zamjeni cilindar ali kao da ga nemože odzraćiti jer nemože da se napumpa cilindar i nedobije pritisak ulja na toćku, gnjavili se cjelo popodne i odustali.
Ulje iz boćice se ne gubi.
Ima li netko slićnih iskustava i kako je rješio?

Otpusti klincic koji pedala gura u cilindar,kljuc 13,izvrci ga i dobices pedalu.
 
djagro,odgovor za tebe iz nekog mog iskustva pa probaj,kod mene i drugog je uspevalo.Sto se tice levog cilindra u zadnjem tocku kako si opisao,probaj zgaziti skroz desni tocak a LEVI drukaj tj.ispustajte vazduh stim da desni tocak-pedalu nikako ne pustaj,i nemoj pazite da ulje ne sklizne-ovlazi paknove,trebao bi uspeti,pozdrav..

- - - - - - - - - -

Aco,pusti princip,stase desava sa funkcijom?jer moze da ide petom pod punim gasom sa ukljucenom vucom do prodavnice na pivo???(haha),pusti i volan,volan je kod mene laksi sad nego fabricki,ja sam sad u dilemi,meni sada fali trobrazni plug,skoro sam orao nesto,sve do grede i jos mi stojali dva momka na plug i samo gas,a bez vuce jedva petnaestak cm,a njiva nije orana 15 god,ma neverovatno,cupao sam i neku jabuku,umesto dami podize prednji trap ono skace zadnji,itd,uostalom tvoj prijatelj videce dalije dobro ili ne, ima tu caka i caka sto mnogi ljudi nemogu da shvate,dokle ga u potpunosti ne opterete itd...za sada nije lose,pozdrav..
 
Aco,pusti princip,stase desava sa funkcijom?jer moze da ide petom pod punim gasom sa ukljucenom vucom do prodavnice na pivo???(haha),pusti i volan,volan je kod mene laksi sad nego fabricki,ja sam sad u dilemi,meni sada fali trobrazni plug,skoro sam orao nesto,sve do grede i jos mi stojali dva momka na plug i samo gas,a bez vuce jedva petnaestak cm,a njiva nije orana 15 god,ma neverovatno,cupao sam i neku jabuku,umesto dami podize prednji trap ono skace zadnji,itd,uostalom tvoj prijatelj videce dalije dobro ili ne, ima tu caka i caka sto mnogi ljudi nemogu da shvate,dokle ga u potpunosti ne opterete itd...za sada nije lose,pozdrav..
Vidis da je sad ovo jos uvek probna verzija i sigurno si primetio da nema polugu za ukljucivanje/iskljucivanje tako da mu je vuca stalno ukljucena. Ove prve osnovne testove (odlazenje do prodavnice po pivo i slicno:osmeh:) je polozio bez problema. Tera ga po asfaltu petom brzinom i nema da skace ili da ostaju tragovi od guma. Zanimljivo da je pre nesto vise od mesec dana i jedan moj kolega ugradio, ali je on kupio sve gotovo i dosli ljudi i namontirali, ali on ne moze da ga vozi u 5. brzini jer mu skace mnogo. Sad na koje cake konkretno mislis ja ne znam, ali on mozda zna, a ne bi bilo lose ako vec nesto znas da napises na sta da se obrati posebna paznja. I vodi racuna, kako si krenuo sve ces vocke da pocupas po Blace, haha... Pozdrav.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh