Ursus

Aco vidim i video sam sve i svasta a i nacuo.Caka ima svakakvih no napamet nemogu govoriti,da me nebii ljudi pogresno razumeli,nema smisla,tvoj prijatelj ako je negde pogresio uvidece sam,sada ili kasnije,cinimi se da si me ti pogresno razumeo?!tvom prijatelju cestitam na trudu.A stose tice cupanje sljiva to sada po cetiri odjednom,haha.Da odgovorim kolegi,imam plug IMT 755 NK,a povremeno uzimam i 756 VK,i sve sam terao do grede,755 bas sam vozio do same grede a 756 probao par brazdi i posle plice jer nije moj plug,i ide bez problema,sad mi ursula trazi trobrazni ili da ga vratim u fabricko stanje,neznam staje pametnije,hahaha,pozdrav...
 
Kole,vuces 755 sa duplakom i dzekiras se...755 ima dve brazdice po 25 cm,to je plug za fergusonce i malog Ursusa.
A sto se tice caka oko montaze prednje vuce sticem utisak :
1) ili si sasvim slucajno nabo da dv radi bez problema pa ne znas cake;
2) ili neces da kazes cake.


Evo jedna lepa slicica. :osmeh:


13055486_521863881351017_8397084623403706530_n.jpg
 
Aco vidim i video sam sve i svasta a i nacuo.Caka ima svakakvih no napamet nemogu govoriti,da me nebii ljudi pogresno razumeli,nema smisla,tvoj prijatelj ako je negde pogresio uvidece sam,sada ili kasnije,cinimi se da si me ti pogresno razumeo?!tvom prijatelju cestitam na trudu.A stose tice cupanje sljiva to sada po cetiri odjednom,haha.Da odgovorim kolegi,imam plug IMT 755 NK,a povremeno uzimam i 756 VK,i sve sam terao do grede,755 bas sam vozio do same grede a 756 probao par brazdi i posle plice jer nije moj plug,i ide bez problema,sad mi ursula trazi trobrazni ili da ga vratim u fabricko stanje,neznam staje pametnije,hahaha,pozdrav...
Veruj mi Kole da te nisam nikako razumeo. Jednostavno ne znam o cemu pises i sta mislis.

Obratite paznju na ovaj 360 sa slike, vidi se da su mu prepravljane kocnice.
 
Sosara,ja ti druge plugove i nemam,to sto imam imam i sto sam probao probao sam,kod mene je zemlja jako zajebana,hocu da kazem,da bez vuce gde sam orao nemoze mucenik da vuce dublje,tj,do grede ili tvojih 25cm?!cak jedva pokriva daske,ako se razumemo,medjutim sa vucom,plugovi idu do samog kraja,zemlja udara u samu gredu,ali bez ikakvog opterecenja po traktor,zaista,u blizini nisam imao trobrazne i cetvorobrazne plugove da pozajmim da probam,mrzelo me ici po njih,zaista nemam razloga lagati.Prijatelju,stose tice ugradnje vuce na mom ursusu a i na druge i drugima,nema tu nista napamet i slucajno,za napamet i slucajna ugrdnja vuce,lomi se traktor itd,tako da bez,znanja matematike,papira,olovke pa i digitrona(ako oces)nema ni dobre ugradnje vuce!!!Postovanje svakome,da me pogresno ne razumete,ja licno napamet i od prilike ne radim vuce.Veliki pozdrav...
 
jjova,taman posla da bolje ore od jacih,boljih i lepsih traktora,nego je rec razlike o vuci, ranije i sada,sa prednjom vucom i bez,a to vi postovane kolege koji imate fabricke traktore sa prednjom, veoma dobro znate kako se ponasa traktor sa vucom i bez vuce!pozdrav....
 
Nisu, koliko vidim ima klasične ursusove cilindre!
Cilindri mozda jesu klasicni, ali su oba kratka i nema onog razvodnika ili razdelnika ili kako ga ko vec zove. Ovde je zasebno svaki za sebe.

Sosara,ja ti druge plugove i nemam,to sto imam imam i sto sam probao probao sam,kod mene je zemlja jako zajebana,hocu da kazem,da bez vuce gde sam orao nemoze mucenik da vuce dublje,tj,do grede ili tvojih 25cm?!cak jedva pokriva daske,ako se razumemo,medjutim sa vucom,plugovi idu do samog kraja,zemlja udara u samu gredu,ali bez ikakvog opterecenja po traktor,zaista,u blizini nisam imao trobrazne i cetvorobrazne plugove da pozajmim da probam,mrzelo me ici po njih,zaista nemam razloga lagati.Prijatelju,stose tice ugradnje vuce na mom ursusu a i na druge i drugima,nema tu nista napamet i slucajno,za napamet i slucajna ugrdnja vuce,lomi se traktor itd,tako da bez,znanja matematike,papira,olovke pa i digitrona(ako oces)nema ni dobre ugradnje vuce!!!Postovanje svakome,da me pogresno ne razumete,ja licno napamet i od prilike ne radim vuce.Veliki pozdrav...
Sad mi je jasnije ono sto si pisao svo vreme. Znaci ti od te ugradnje hoces da napravis biznis. Ako, lepo je to. Kad je vec tako, kazi ti meni koliko bi kostalo da nabavis taj dif sa felnama i da prepravis da ja mogu da ga nabacim na mog Ursulu?

Jel ima gdje na prodaju ursus duplak?
Ima, samo ne znam koliko se isplati. http://www.polovniautomobili.com/traktori/7215699/ursus-ugradnja-prednje-vuce
 
Aca možda te slika malo vara, to su original ursusove kočnice, ako pričamo za onu sliku de su gore cure. Ovaj vanjski je onaj duži koji u sebi ima ugrađen taj razdjelnik sile kočenja, a ovaj kraći nutarnji ima na sebi štop šalter pa izgleda kao da su jednake dužine. Tako je to u originalu zamišljeno, ali u praksi puno puta ne radi kako treba.
 
jjova,vidim ja da vi meni ne verujete,naravno i upravu ste,mozda ni ja vama nebih verovao ali nema veze...pocerina,da pojasnim i da budem iskren,toga dana sam sredjivao svoje plugove,plazeve,daske,postavio nove raonike i itd,pa sam resio i da probam plugove,i samu vucu tj,sa novim prednjim gumama,sa vucom,bez vuce,sa blokiracem bez blokade itd,stim da vidim samo ponasanje ursusa tj,vuce,a i imao sam ljude koji su dosli da vide samo ponasanje traktora itd,znaci nisam orao komletnu njivu do grede nego 3-4 brazde,stim da na plugovima nisam postavio crtala,i do zavrsetka sam isao plice,tako da nisam se ni setio da merim dubinu brazde,do pola sa 755 pa otkacim i uznem 756 vk i zavrsim do kraja,burazer me snimao sa kamerom dalije sve snimao pojma nemam nisam ni gledao ako mi dostavi jacu vam postaviti,nije prroblem... Aco,oprosti,pitanje za tebe,stace biti?kako ti kazes,da nabavim dif,felne,prepravka itd,i ti da nabacis a ono ne pase,jednostavno ne moze......stacemo onda???izvini nemoj pogresno dame razumes..veliki pozdrav zemljace.
 
Kole malo preteruje oko ove ugradnje prednje vuce, nije to svemirski brod kako on opisuje te cake, te problemi te ovo te ono. Najbitnije je da ursus ima fabricki ostavljeno mesto za izvod prednje i ne moras nista u menjacu dirati. Nadjes izvod od zetora i prednju sa pribliznim odnosom kao kod zetora i finisiras sa velicinom guma. Na svim traktorima postoji tolerancija za prednju da nije 100% uklopljena. Npr ja sam na torpeda napred koristio i 11.2 24 i 12.4 24 i sve ok. Ljudi teraju univerzale duplake nazad menjaju 14ke ta 12ke a prednje istaju iste i rade godinama bez problema. Petom se moze voziti ali to svakako nije preporucljivo ni za jedan traktor jer koliko god se dobro uklapala prednja u krivini ne mogu isto prelaziti prednji i zadnji.
 
Neznam mnogo o Ursusima, ali znam ponesto o ugradnji prednje vuce i principima podesavanja prenosnog odnosa.
Parazitska snaga je otpor koji se javlja uslad neuskladjenog prenosa i to je u stvari sila koja napreze sve zupcanike u prenosniku.
Veca je sto je prenos neuskladjeniji i tu trpi sve.
Mnoge firme su fabricki omasili u ovom racinu pa je za posledicu imalo ceste havarije obicno prednje vuce, i nejednako habanje prednjih i zadnjih guma-sto je i najmanja steta).
Znaci potrebno je jako fino uskladiti prenose da bi vuce radile kako treba.
Druga opcija je za one koji zele imati po svaku cenu prednju vucu(pa i neuskladjenu), napraviti spojnicu, pa tu vucu ukljucivati samo u slucaju potrebe.
Sto se tice finog stelovanja podesavanjem prednjih guma, tu je jako malo mogucnosti, jer na raspolaganju moze biti malo razlicitih velicina pa tako je skoro nemoguce srediti prenos.
 
Aca možda te slika malo vara, to su original ursusove kočnice, ako pričamo za onu sliku de su gore cure. Ovaj vanjski je onaj duži koji u sebi ima ugrađen taj razdjelnik sile kočenja, a ovaj kraći nutarnji ima na sebi štop šalter pa izgleda kao da su jednake dužine. Tako je to u originalu zamišljeno, ali u praksi puno puta ne radi kako treba.
Na istu sliku mislimo i mozda me stvarno slika vara. Ja sam pratio kocione cevi i vidim da iz levog izlazi crna i ide direktno u dobos, a iz desnog siva, ali mozda se i varam. Nije ni bitno.

Kole, odgovor za tebe, ako si ti majstor za to, a ti gledaj sta treba i racunaj kako treba da bi se sve uklopilo. Zato se i obracam tebi, a ne ovom drugaru. Ti kazes da treba da se racuna, a on i njegov otac racundzije nisu, pa si mi ti sigurniji, ali i kod njih radi odlicno.

Slazem se da traktor nije ni zamisljen da ga vozis sa ukljucenom prednjom, petom brzinom po asfaltu. Meni ona treba kad je mokro pa ga nabijem u sumu da mogu da se izvucem, a do prodavnice idem pesaka ili kolima.
 
alene,uz duzno postovanje tebi i ostalim kolegama,nemora da bude svemirski brod ali mozda moze da bude i neki stelt haha,prema tome,svako radi kako misli da treba,koliko zna i cime raspolaze,itd,ja nemam nista protiv,veliki pozdrav tebi alene.Aco,stose tice prodavnice,toje mala sala,a da moze dase vozi po asvaltu sa ukljucenom dv,moze,i to bez problema,no nije preporucljivo.Aco,ponavljam,sve pohvale tvojim prijateljima na trudu,ugradnje vuce na ursusa,stim sto ja neznam na koji nacin su ga uparili tj,ugradili,sem sto nam ti pricas i pokazao si slike,i onda kod mene postoji sumlja,ali ipak nema veze,kako ti kazes da im radi odlicno,onda nek im srecno.Aco,ako su oni uboli-napravili vucu za sebe,zasto nevidis da i tebi naprave tj,dati pomognu da i ti napravis,staje problem?? i Aco zemljace,kada smo vec kod vuce,kazi ti meni zemljace,koji ti je odnos tvog traktora???
 
Nazad
Vrh